Eski Rektör, attığı twiti gelen tepkiler üzerine sildi

Görevi sona eren ve yeniden atanmayan Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Ahmet Ağırakça attığı twitter mesajına gelen tepkiler üzerine silmek zorunda kaldı.

EĞİTİM
PAYLAŞ:

Görevi sona eren ve yeniden atanmayan Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Ahmet Ağırakça attığı twitter mesajını silmek zorunda kaldı.

Ağırakça, mesajında yeni atanan rektör Prof.Dr. İbrahim Özcoşar için "Mardin'e yapılacak en büyük kötülük yapılmıştır."dedi.

Bugünkü Resmi Gazetede yayımlanan kararnameyle, Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. İbrahim Özcoşar atanmıştı.

Mardin'e atandığı günden buyana her seferinde kendisini 'Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın temsilcisiyim' diye tanıtan Prof. Dr. Ahmet Ağırakça, Ak Parti İl Başkanlığı ve Milletvekili adaylarının belirlenmesinde sonra sosyal medya hesabından yaptığı "bu atamaları ben yaptım veya yaptırdım" anlamındaki açıklamaları kamuoyu tarafından büyük tartışmaya yol açmıştı.

Ancak Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle görevden alınan Ağırakça bu sefer Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kararı ve yeni atanan rektörü kötülemeye kalkışmıştı.

Ağırakça sosyal medya hesabından: "Sayın Cumhurbaşkanımıza verilen yanlış bilgiler sonucunda Mardin’e en son tayin edilecek adam rektör olarak tayin edilmiş bulunmaktadır Mardin’e yapılacak en büyük kötülük yapılmıştır Bu hatadan nasıl dönülecek bilemiyorum Geçmiş olsun" şeklinde kararı eleştirmişti. 

İşte eski Rektör Ahmet Ağırakça'nın sildiği twitter mesajı


Mardin kamuoyunun tepkisine yol açan bu paylaşımından sonra Ağırakça'nın istisnasız bütün takipçileri attığı twitlerle tepki göstermişti.

İşte o twitlerden bazıları....

Tayfur Demir @TayfurDemir : En isabetli isim atandı☺️

Kürt Kitaplığı @KurtKitapligi: Ne yanlışı? Kürdolojideki ve İlahiyattaki akademik kıyıma ne demeli?

Diyarbekirli Şükrüye @DBekirliSukruye : Ha ha ha güleyim bari, Geçen yıl Kütüphaneye geldik, kütüphane az daha başımıza yıkılacaktı. Her taraf dökülüyordu. Bir de kütüphaneye kendi adınızı verdiniz.

Meşhurlar, Meczuplar, Deliler, Veliler ve Ünlüler @MeczupveDeliler : Ay Allahım, biri yanlış mı dedi? Hacıııııı Camiye gelen paralar nerdeeeee? 3. Köprü bitti, 3. Havalimanı bitti. Cami bitmedi hacıııı. Biraz utannnn

bir garip @Mustafa16174449 : Mardine gel de pılını pırtını topla, bir daha da geri dönmezsin inşallah. İstanbullardan batırdığın bu üniversitenin haline bakarsın artık

Cemal Taşar @tasar_cemal : Sayın Cumhurbaşkanımız en doğrusunu yapmıştır.Sizi ordan uzaklaştımakla Üniversiteye ,kendinize ve Mardin’e daha fazla zarar vermenizi önlemiştir.

Salih @Salih81375854 : YAZIKLAR OLSUN Ahmet hoca.... Bu rekörlük kararı Mardin için büyük bir talih iken, ifadelerinize hangi zihinle başvurdunuz...

Erol tnrkl @Erltnrkl : u yeni rektörü bukadar akp li savunduysa kesin kötü birisidir.

Ebu Selahaddin : @dobrahabercom Malamine... Bu tipler böyle işte giderayak Erdoğan’ı bile satabilecek karatersiz. Demiyor 5 yıl boyunca çiftlik gibi yönettim teşekkür ederim diye. şimdi çıkmış eleştiriyor 

سيبال بنت عثمان @mezopotamyaliks :Özetle sayın hocam. ömrünü Mardin ile ilim ile geçirmiş birine yaptığınız bu yorum büyük bir haksızlık içermektedir..Emanet ehline teslim edildi..teşekkürler

Yok artık bu kadar da yüzsüz olamaz :)

[email protected] Gurme adamın önüne 2 şarap şişesi koymuşlar hangisi iyi bak demişler.Adam  1.şişeden bir bardak içmiş ve 2.şişeden içmeden 2.şişedeki şarap daha iyi demiş.Karsidaki ama nasıl olur 2.şişeyi tatmadinizki deyince 1.şişe o kadar kötüki ondan kötüsü olamaz demiş.Işte siz o 1.şişesiniz

Antoloji Kürtç[email protected] Hoca hoca, okuldaydık ve görüyorduk; bir ilk okul öğretmeni ve bir lise öğretmeni üniversiteyi yönetiyordu. Haftanın kaç günü Mardin’deydiniz?

Kemal [email protected] Size göre iyi rektör kriterleri:

1. Mardinli olacak

2. Arap olacak

3. Atamalarda Mardinli olmayanı atamayacak

Mehmet [email protected] Zülüme sebep olanda zülüm yapan gibidir.  Kürt türk dinlemedin Allah-celle celalüh- yarattı demedin çok zülüm yaptın hoca...

Kasım Elalmış ℹ@kasim_merdin   Bir rektör düşünün kürt bölgesine atanmış ve kürt düşmanı yapılması gereken geç de olsa yapıldı

OKANÖZDEMİ[email protected] Kıymetli Rektörüm;

Yeni Atanan İnsan Sizin Bir Meslektaşınız Sizin İslamiyete İlahiyata Verdiğiniz Çaba Gibi Tarihe Çaba Veren Bir İnsan Sayın Cumhurbaşkanımızla Alakalı Açıklamaya Zaten Bişey Diyemiyorum..

Asıl üzüldüğüm konu gerçekten Meslektaşınıza Bunu Dememeliydiniz.

zümrüdü[email protected] Resim

İbrâ[email protected] Hatasız kul olmaz Ahmet Bey, önemli olan hatalarıyla sevebilmek.

Kurdish [email protected] Ser xêrê be.

Recep Songül / رجب صونكول@recep_songul Hocam keşke böyle bir twit atmasaydınız. Size düşen tebrik etmek ve konumunuza uygun bir şekilde ihsanla hareket etmekti.

cüneyt [email protected] Ahmet hocam yeni rektör hakkında "alenen" bu kadar ağır bir ithamda bulunduğunuza göre, bunu hangi kriterleri esas alarak söylediğinizi de açıklamanız gerekir!

YEŞİM SEZEN şı[email protected]siiiim Resim

[email protected]_mardin Erdoğan’dan habersiz değil

[email protected] Haklısınız, bu büyük hatadan bugün itibariyle döndüğü için Allah'a şükrediyoruz. Artuklu Üniversitesi rektörlüğüne atanabilecek en son kişiyi atamıştı zira.

rûş[email protected] Artukludan mezun biri olarak çok isabetli bir karar olmuş

mslmüü[email protected] He he

suyuti @suyuti Ne bileyim artık sorumluluğu "verilen yanlış bilgi" ile başkasına yüklemek de yanlış gelmeye başladı. Allah hayrelesin.

Cesur Yürek ⚡YILDIRIM⚡ @enBulacak Nihayetinde selef neydi ki halef o olsun. Bıraktığınız kötü mirasa layiki biri geldi.Ekmekny3digi çanağa tüküren biri gitti diğer o geldi. Al birini vur ötekine. Mardine hayır getire. Tek temennimiz bu.

ibrahim bilgin @BfnCom   Hayır siz ne iyilik yaptınız acaba? Yanlış bilgiler dediğiniz bilgileri ifşa edin sonra doğrularını tartışalım.. Bu tür bilgiyi nereden aldınız, teyit ediniz. Siz sır mı ifşa edersiniz..

serhatcinar47 @serhatcinar47 Üniversiteyi ileriye götürmek yerine hep geriye götürdünüz. Siyaset ile uğraşmaktan başka bir şey yapmadınız. Irkçılık yaparak etnik köken üzerinden kadrolaşmaya gittiniz. Eğer siz İbrahim Özcoşar yanlış diyorsanız kesin doğru bir insandır.

Hasan Durmus @brokolidelirdi Duran saatin günde iki kez doğru vakti vermesi gibi olmuş tayyibin sizi görevden alması. Akp bike ara sıra doğru işler yapabiliyor. Nasıl bir insansiniz ki bu adamlar bile size tahammül edememiş. Bir muhasebesini yaparsınız artık.

 Şimendifer @simendifer34 Ahmet Hoca artik emekli ol yeter  artik gençlerin onünü aç. koltuk sevdalisi olma. git bir medrese aç nesil yetiştir.

Duran-yolcu @Duranyolcu3 Ahmet salağı kimse seni sevmiyordu ki üniversite eğitim kurumu olmaktan çıkmıştı senin yüzünden

Cem Özkay @mka_cemozkay Bin beter olun lan!!!!  

Edebali @Edebali10416423 Bu paylaşımınız çok önemli ve anlamlı. Karakterinizi deşifre etme bakımından.Ayıp ya hu!

Abdullah Örün @OrunabdullahO Sen sana yakışanı yaptın.... Bunu mu yazman gerekiyordu.

4 yılda yaptıkların ortada by by 

Dr. Mehmet Ali AKIN @akina7215 Size düşen şey, sayın Cumhurbaşkanı’nın atama kararına saygı duymak ve hayırlı olsun demek değişimiydi? Çok yazık...

Dr. Erdem Mirzaoğ[email protected] Noldu? Rengin mi soldu?!

Senin gibiler tek kullanımlıktır, 

Kullanılır ve peçete gibi atılırsınız!

Ederiniz bu kadar İşte...Geçmiş olsun!

Şeyhmus ş[email protected] Oh be sen gittin mi şükürler olsun

kelbill @kelbilll Kes tatavayı hadi yallah

emrah çiftsüren @emrahciftsuren Mardin senin kadar kötü bir yönetici görmemiştir bence gelene sevinmem gidenden ötürüdür.

Enes Bozgeyik @enes_bozgeyik   De ki; Kininizde geberin. (Ali imran 119)

Mardinli Şair @mardinlisair Yazıp yazmamak da tereddüt ettim. En sonda kendimi tutamadım. Ahmet Efendi! Kendini de rezil ettin güzel Mardinimizi de.

Dikkatör Aklın ve paranın adresi @dikkator2

Mardinde 4 yıl yaşadım baştan sona tarih ve çok güzel insanıda çok hoşgörülü misafirperver.ahmet türk gibi azılı pkk lı birine layık değildi mardin


YORUMLAR

  • Resulüllah şöyle buyurdu " Siz yöneticiliği çok isteyeceksiniz. Oysa o, kıyamet gününde (ehil olmayan için) pişmanlık sebebi olacaktır." (Buhari, Ahkam, 7)

Yorum Ekle