Eski Senatör Çeçan'ın Kızı Derya Çeçan Aday Adayı Oldu

Eski Senatör Çeçan'ın Kızı Derya Çeçan Aday Adayı Oldu
24 Mart 2011 Perşembe Saat 17:40 3

Mardin Eski Senatörü Cemil Çeçan'ın Kızı Derya Çeçan Mardin AK Parti Aday Adayı oldu.

Derya Çeçan basında 140 adayın gösterildiğini fakat resmi olarak 141 aday olduğunu ve kendisinin isminin basında yer almadığını bu yüzden de bir çok kişinin adaylığından haberdar olmadığını belirtti.

Balıkesir Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünden mezun olan Derya Çeçan edindiği birikimlerini ve tecrübelerini Mardin'e hizmet etmek için kullanmak istediğini söyledi..

Mardin'in Kızıltepe ilçesinde ilk organik badem bahçesi projesini hayata geçiren Çeçan, arazilerinin bir kısmında da organik tarıma geçiş sürecini başlattı. Çeçan, ayrıca yerel bir değer olan Kızıltepe mercimeğini organik olarak yetiştirdiğini ve bu mercimeğin markalaşması yönünde hazırlık çalışmaları yaptığını ifade etti.

Öte yandan 2008 yılında Izela Tarım Gıda Limited Şirketini kuran Çeçan, KKYDP (Kırsal Kalkınma Yatırımlarını Destekleme Projeleri) kapsamında hazırladığı ''Bakliyat İşletme ve Paketleme Tesisi Projesini” 2010 yılında Büyükdere köyünde hayata geçirdi. Bu bölgede üretilen ürünlerin çevre illerde işlenip, paketlenip tekrar Mardin’e geri geldiğini söyleyen Çeçan, bu konuda ilk adımı kendisinin attığını ve Büyükdere Köyünün örnek bir köy olmasını istediğini belirtti.

Mardin Ak Parti Milletvekili Aday Adayı olan Derya Çeçan aday adaylığı süreci hakkında yaptığı konuşmada, “Mardin'den Aday Adayı olmamdaki en büyük neden, Mardin’i çok sevdiğimden deneyimlerimi ve birikimlerimi Mardin halkının menfaati doğrultusunda kullanmak istememdir. Köyümde başlattığım değişim ve yenilikleri hayata geçiren bakış açımın Mardin geneli için doğru olduğu inancındayım. Çoğunluğun tarım ile uğraştığı bu memlekette, tarıma dayalı üretimin daha bilinçli yapılması ve tarıma dayalı sanayinin gelişmesi bölge için önemlidir. Ayrıca reklam sektöründeki birikimlerimi de Mardin’in markalaşma süreci doğrultusunda kullanmak ve canla başla herkesin refahı için çalışmak istiyorum” şeklinde konuştu.


KAYNAK: Nasrettin Güneş


YORUMLAR :::

 1. şemsettin
  28 Mart 2011 Pazartesi Saat 20:01 CEVAPLA
  cesur, kendını bılen, kendını gelıstırmıs fakat gelenek goreneklerınden kopmamıs adayımıza basarılar dılıyorum.ALLAH YAR VE YARDIMCIN OLSUN........
 2. seyfettinbudak
  28 Mart 2011 Pazartesi Saat 12:34 CEVAPLA
  sayın başbakanın yapılan bsın reklamlarına ve il yönetimin önceden tesbit ettiği ekibin teamül yoklamasına aldanmıyacağına cok eminim çünkü genç tecrübeli ünüversite mezunu aynı zamanda siyasetçi aileden gelen birisi dururken diğer adayların hiç şansı yok başarılar
 3. bilal.m
  27 Mart 2011 Pazar Saat 17:39 CEVAPLA
  aday adaylıgınız umduğunuz sonuçla sonuçlanır inşallah .porojelerinizi en kısa zamanda hayata geçirmenizi dileğiyle.başarılar

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

POLİTİKA HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

İlk Cuma İçin Şükür Kurbanı Kesti

Mardin'de Cuma namazından önce hayırsever bir vata [...]

1 gün önce...

Devlet korumasındaki gençler kamuda kadroya alınacak

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Züm [...]

1 gün önce...

Bir hayırsever ilçedeki tüm bakkal ve market borçlarını kapattı

Trabzon'da bir hayırsever vatandaşların 450 bin li [...]

1 gün önce...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, alınan kararları açıkladı

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Türkiye Cumhurbaşkanı R [...]

1 gün önce...

Koronavirüs'te son rakamlar

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye'de koronavir [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN