Evde kalan çocuklara bayram şekeri

Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin, yeni tip koronavirüsü (Kovid-19) tedbirleri kapsamında günlerdir sokağa çıkamayan çocukların, evlerine bayram şekeri gönderdi.

Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin’in talimatıyla 72 mahalle bulunan ve evlerinde çıkamayan çocuklara özenle hazırlanmış şekerler, belediye ekipleri tarafından evlerine kadar götürüldü.

Cumhuriyet Mahallesin de Ramazan Bayramı ailesi ile kutlayan Tuana Çelik, “Başkanınım bize şeker yolladı. Biz çok mutlu olduk. Başkanımıza buradan çok teşekkür ederim. Evde bayramı kutluyorum çünkü Koronavirüs var.” dedi.

Mikail Demir’de, “Evde kalıyoruz. Dışarı çıkamadığımız için Başkanımız bize şeker gönderdi. Herkesin bayramını kutluyorum.” dedi.

Ekipler Midyat Belediyesinden geldiklerini belirterek, özenle hazırlanmış bayram şekerlerini verdi.

Dağıtımda görevli personel Veysel Ergün ise, “bayramın birinci günü münasebetiyle Belediye Başkanımız Veysi Şahin’in talimatıyla, 72 mahallemizde girilmemiş ev şeker almamış çocuk bırakmamak üzere sokaklardayız, sahalardayız. Herkese iyi bayramlar. Evde Kal Midyat, Evde kal Türkiye” diyoruz.

Evde çocuklarıyla bayramlaşan Çiğden Uyanık’ta, “Belediye Başkanımız bizi bu bayram unutmamış. Evlerimize kadar gelerek bayramımı kutladılar. Bizde buradan Başkanımızın bayramını kutluyoruz. Malum salgın hastalıktan dolayı evlerimizden çıkamıyoruz. Bu ince düşüncesinden dolayı başkanımıza çok teşekkür ederiz.” Şeklinde konuştu.

Onlarca personel ve araçlarla siren çalarak, Ramazan Bayramını kutlamak ve çocuklu ailelere bayram şekeri vermek için seferber oldu.

YORUMLAR

  • Bizim eve gelmediler. Yalan haber yapmak kanınıza işlemiş.

Yorum Ekle