'Evlilik Hakkında Her Şey' Yalın kimdir? Bertan Asllani kim, nerelidir? Kaç yaşında? Bertan Asllani eşi kim? Bertan Asllani Oynadığı diziler

Şarkıcı Bertan Asllani hayatı merak ediliyor. Peki Bertan Asllani kimdir? Bertan Asllani kaç yaşında? Bertan Asllani aslen nereli? İşte Bertan Asllani hakkında merak edilen detaylar ve hayatı...

BİYOGRAFİ

Bertan Asllani, 3 Temmuz 1990 tarihinde Makedonya’nın Üsküp kentinde dünyaya gelmiştir. Üsküp Eski Türk Çarşısı’nda ‘Saatçi Selim’ olarak bilinen esnafın oğludur.  

Müzik ve sporla küçük yaşlarda ilgilenmeye başlamış ve kendi stüdyosunu henüz 13 yaşında kurarak beste yapmaya başlamıştır.  

2003 yılında ilk albümünü yayınlayan Bertan Asllani, albümünü ise Arnavutça çıkartmıştır. Ailesinde her ne kadar Arnavut olsa da, bilmediği bir dilde şarkı söylemeyi de başarmıştır.  

Hem Makedonya hem de Arnavutluk’ta iki albüm birden fazla video klip de yayınlayan şarkıcı, kısa sürede ün edinmeyi başarmış ve Türkiye’ye gelmiştir.

Türkçe olarak ilk kez ‘Damla Damla’ şarkısına klip çekerek yayınlayan Bertan Asllani, kliple dikkatleri çekmiş ve Tümay Özokur’ da bu süreçte çalışmaya başlamıştır.  

Murat Dalkılıç’a ‘Bir Hayli’, Demet Akalın’a ‘Gidenlerin Kalanları’, Gülben Ergen’de de ‘Bugünün Sevdalısı’ bestelerinde de imzası olan şarkıcı, ayrıca oyunculuğa da atılmıştır.  

İlk olarak ‘Pis Yedili’ adlı dizi ile oyunculuğa başlayan Bertan Asllani, dizide Bertan karakterine hayat vermiştir. Sonrasında Göç Zamanı, Kimse Bilmez, Öğrenci Evi gibi yapımlarda da yer aldı.

2018 yılında Aynur Aydın’ın Salla adlı video klibinin ve 2019 yılında da Kimse Bilmez adlı televizyon dizisinin müziklerini yapmıştır.  

Günümüzde ise 'Evlilik Hakkında Her Şey' adlı dizide Yalın karakterine hayat vermektedir.

Yengeç olan Bertan Asllani, 1.75 metre uzunlukta ve 70 kilogram ağırlıktadır.  

Rol aldığı film ve diziler:

2021 - Öğrenci Evi (İnternet Dizisi)

2019 - Kimse Bilmez (TV Dizisi )

2016 - Göç Zamanı (Demir) (TV Dizisi)

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle