Ey Müslüman Uyan ve Haykır

Ey Müslüman Uyan ve Haykır
25 Temmuz 2013 Perşembe Saat 12:30 3

Suriye'de yaşananları bizzat ziyaret ederek kaleme alan okuyucumuz Abdurrahman Bursevi Elbattani'nin makalesi...

Esad’ı ben de sevmem ama havan toplarıyla aram iyidir.
Esad’ı ben de sevmem ama Müslümanların katli Baas üzerine kurduğum dengeler yanında önemsizdir.
Esad’ı ben de sevmem, Şebbihalarının boğazladığı bebekler de çok önemli değil. Önemli olsaydı çok sevgili kahramanım Seyid Hasan Nasrallah ya da Ayetullahlar, Ahmedinejadlar benden önce tavır alırdı.
Esad’ı bende sevmem ama kopan bacaklar, kirletilen namuslar, gençliği yer altı zindanlarında ciğerleri çürüyerek geçen esirler ve basçılığın tarifi mümkün olmayan kırk yıllık bin bir zulmü, katliamları… evet evet bunları yok saya bilirim. Çünkü kahramanım Nasrallah Baas’ı destekliyor, çünkü boğazlanan bebekler Nato’cu.

****

 

İlk başlarda şehri bu manada olan alçakça tavırları görünce inanamıyordum, yani bir Müslüman’ın ya da bir insanın gözleri nasıl bu kadar körleri nasıl bu kadar kör olabilirdi,vicdan diye bir şey yok muydu? Ama artık bu söylemlere sahip olanların aldandığını ya da basiretlerinin falan düşünüyorum. Bence bunlar apaçık Zuhruf Süresi 36. ayetin muhatapları; “kim Rahmanın zikrine karşı kör olursa ona şeytanı sardırırız; artık o, onun (yanından ayrılmaz, ona sürekli olarak körlükleri telkin eden) arkadaşı olur.”

Kardeşim biz eylemden sorumluyuz, dengeler adına hesaplaşmaktan değil. Kimden gelirse gelsin zulme razı olamayız. Allah’ın düşmanlarının işgale zemin hazırlamaya ihtiyacı yok. Karşılarında dimdik duran cihadı hayat nizamı yapmış bir ümmet olmadıkça, komplolar üretebilirse üretir, üretemezse planı yine uygular. Onlar sistematik bir şekilde İslam’a savaşlarını hiç ara vermeden sürdürüyorlar. Kıyamete kadar da nesli bozmaya, yeryüzünü fitne ve fesada devam edecekler. Hiçbir devleti ya da şahsı gözünüzde büyütmeyin, İran’da Lübnan Hizbullah’ı da, zulmü destekleyen ya da sessiz kalan herkes katliamlara ortaktır. Düşmanımdır. Dileyen istediği kadar uluslararası dengeler, siyasetler gözetsin ve istediği kadar ellerini saklasın mahşerde döktüğümüz, dökülmesine razı gösterdiğiniz Müslümanların kanları zulmünüzün mührü olacak inşallah.
Nato’nun Amerikan’ın ya da Arap devletlerinin direnişe hiçbir faydası olmayacağını bilerek, yalnız Allaha güvenerek direnişin devam etmesini diliyoruz. Bize düşen elimizden gelen bütün yollarla, dünyadaki bütün direniş cephelerine yardımda bulunmaktır.
Ve sen dizilere, Leyla mecnunlara, şiirlere gömülmüş, romantizme boğulmuş… adını bilmediğim milyon tane safsatayla gençliğini geçiren Müslüman kardeşim, suratını as demiyorum, güler yüzünü sök demiyorum… Karşılığını Allah’tan bekleyerek sonunda zafer ya da şahadet olan yolu yol edin.
“ …biz sizden ve Allahtan başka taptıklarınızdan uzağız; sizin dininizi inkar ediyoruz; bizimle sizin aranızda, bir olan Allaha, iman edinceye kadar ebedi bir düşmanlık ve öfke başlamıştır… (Mümtehine 4 )

***

 

Ey Müslüman bu gün öfkeden dişlerin gıcırdamıyorsa,
Ya o dişleri sök at, ya da artık bilemeye başla…
Onlar asırlar önce Allahın dinini ve müminleri düşman olarak bellediler.
Artık sen de karar ver! Düşmanını seç!
Uykudan uyan ve bu gün Ona nasıl zarar veririm diye düşün!
Ertesi gün ve bir sonraki gün ve ondan sonraki gün … Onun hangi böbreğine yumruğumu atacağım diye düşün!
Elinden azgınlığından ve hırsından başka bir şeyi olmayan kâfirlerin gör ve utan.
Unutma azaplarından başka bir şeylerini artırmayan zalimlerden daha güçlüsün.
Unutma Allah onların değil senin dostun!
Ve unutma biz tepeden tırnağa silahlanmış bir ümmetiz.
Silahlarını hatırla ve küfrün belini kırmaya odaklan.
Hemen şimdi ellerini kaldır ve meleklerden bir ordunun harekete geçmesi için Rabbine yalvar
Duayı bırakma yumruklarını gevşetme!
Meleklerden ilham al, onlarla birlikte zalimlerin parmaklarına, yüzlerine boyunlarına vurmayı hayal et.
Sürekli dua et, evde, yolda, otobüste, işte…
Ya Muntakim, ya Kahhar zikrin olsun.
Kâfirlere lanet müminlere rahmet oku!
Ya Erhamerrahimin, ya Şafi, ya Cebbar, ya Fettah…
Unutma Humusta boğazlanan bebek senin kardeşin!
Unutma Irak’ta Filistin’de, Miyammar’da Afganistan’da Çeçenistan’da Somali’de ve dünyanın birçok yerinde kirletilen namus, senin namusun!
Unutma seninle ya da sensiz zafer mutlaka gelecek.
Artık şu diken seninde ayağına batsın, uykun kaçsın!
 
EY MÜSLÜMAN UYAN VE HAYKIR;
Elhamdülillah duygularım var ki bu katliamlara duygusal bakıyorum!
Elhamdülillah Müslüman’ım ki kardeşimin ayağına batan diken uykumu kaçırıyor!
Elhamdülillah Müslüman’ım ki Esed zalimi de onun bütün destekçileri de, yeryüzündeki bütün tağuti düzenlerde düşmanımdır!
Kundaktaki bebek boğazlanırken ne yapıyordun? Diye sorulduğunda vereceğin cevabı iyi düşün ve o cevabın makul olması için çalış!
****
Bu mübarek ramazan ayında yediğini içtiğini paylaşmasını bilmelisin daha dün görüştüm Suriye ile ilgili son durumu almak için sıcakların getirmiş olduğu sıkıntılar, çocuk kadın ve ihtiyarların Ramazan ayı gibi bir ayda bizi unuttunuz artık demeleri bir Müslüman olarak çok etkilendim ve hemen Peygamber Efendimizin (S.A.S.) Hadisi şerifi aklıma geldi “Komşusu açken kendisi tok yatıyorsa benim ümmetimden değil”
Hasılı yapacağımız; paylaşmayı bil, görevlerini unutma, Dua et, yumruk at, boykot et, müminleri savaşa, Allah yolunda mücadeleye teşvik et.

Sonuç olarak;

İnsanlık tarihi göstermektedir ki, en tehlikeli ve en yıkıcı terör devlet terörüdür. Geçmişe dönüp bakıldığında, devlet terörü nedeniyle yakılan yıkılan ülkeler talan edilen ve yağmalanan zenginlikler yaşanılmaz hale getirilen coğrafyalar, toplu katliamlar neticesinde hiç acımadan öldürülen milyonlarca çocuk, kadın ve ihtiyar insanlar görülecektir. Afganistan, Irak, Çeçenistan ve dünyanın diğer devletlerinde bu katliamlar ve talan edilen ülkeler için verilebilecek sadece birkaç örnektir. Bu örneklerde göstermektedir ki, devletler eliyle gerçekleştirilen terörün yıkıcılığı ve yok ediciliği ile bireysel ya da örgütsel anlamada gerçekleştirilen terörün yıkıcılık ve yok ediciliği birbiriyle asla mukayese edilmeyecek derecedir.

 
YORUMLAR :::

  1. Ayıp
    09 Eylül 2016 Cuma Saat 23:48 CEVAPLA
    Bu yazı Selman Gaffaroğluna ait neden yalan haber yapıyorsunuz bursevi bilmemnenin değil son satır ona ait değil ama devlet terörü falan
  2. Ayıp
    09 Eylül 2016 Cuma Saat 23:47 CEVAPLA
    Bu yazı Selman Gaffaroğluna ait neden yalan haber yapıyorsunuz son satır ona ait değil ama devlet terörü falan

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

MARSU'dan sürpriz su tarifesi açıklaması

Mardin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İd [...]

1 gün önce...

Büyükşehirde bir görevden alma daha

Mardin Büyükşehir Belediyesinde görevden almalar d [...]

1 gün önce...

Müfettişlerden Üst Düzey Yöneticiler Hakkında Suç Duyurusu

Mardin Büyükşehir Belediyesini iki aydan beri A'da [...]

1 gün önce...

Dinçel'e ikinci dönem için de üst düzey görev verildi

AK Parti Grup Yönetimi ile TBMM Başkanlık Divanı'n [...]

1 gün önce...

Deva Partisinin İl Başkanı mazbatasını aldı

DEVA Partisi Mardin Kurucu İl Başkanlığın atanan a [...]

18 saat önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN