Fetih coşkusu bu yıl online kutlanacak

Fetih coşkusu bu yıl online kutlanacak
29 Mayıs 2020 Cuma Saat 16:51 0

Anadolu Gençlik Derneği’nden bir ilk! Anadolu Gençlik Derneği İstanbul’un Fethi’nin 567. yılında e-Fetih kutlaması gerçekleştiriyor.

Anadolu Gençlik Derneği Peygamber Efendimiz (s.a.s)’in müjdesinden gönüllere düşen, Fatih’in emaneti ve tüm dünyanın gözbebeği olan İstanbul’u unutmuyor. Yıllardır tüm coşkuyla statlar doldurularak kutlanan fetih bu yıl yaşanan ve tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs pandemisi nedeniyle e-Fetih şeklinde gerçekleştirilecektir.

Heyecan e-Fetih Şeklinde Olacak

Anadolu Gençlik Derneği ve Milli Gençlik Vakfı Genel Başkanı Salih Turhan, “ Fethin manasını yeni nesillere taşımak insanımıza hakikati anlatmak fetihle birilerinin otaya koymuş olduğu işgal anlayışı arasında farkı net bir şekilde çizmek için mücadele etmeye devam ediyoruz. Bu sene malum pandemiden dolayı sizlere stadyumdaki o fetih heyecanını yeniden yaşatmak için yoğun bir çalışma içerisindeyiz. e-Fetih çalışmasıyla dijital ortamda Fetih programını sizlere buluşturmanın heyecanı içerisindeyiz” dedi.

Farklı Bir Uygulama Daha: e-Bilet!

Gerçekleştirilecek olan e-Fetih programında katılımcılar hatıra bileti sahibi olacaklar. Katılımcıların kendi bilgileriyle sahip olacakları hatıra bileti (e-Bilet) üzerindeki kodla aynı zamanda sürpriz hediyelerin olduğu çekilişe katılabilecekler.

e-Fetih’te; Kuran’ı Kerim tilavetleri, ezgiler, İslam Ülkeleri’nden katılımcılar, çeşitli sinevizyon ve kum sanatı gösterimleriyle 29 Mayıs 2020 tarihinde gerçekleştirilecektir.
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

KÜLTÜR SANAT HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Mardian Mall AVM'de sona gelindi

Dekinsan Grup ve Sinanoğlu Group yatırım ortaklığı [...]

1 gün önce...

Otomobil ile hafif ticari araç çarpıştı

Derik ilçesinde, otomobil ile hafif ticari aracın [...]

1 gün önce...

Vali Demirtaş, Ömerli'de İncelemelerde Bulundu

Mardin Valisi Mahmut Demirtaş, göreve başladıktan [...]

4 saat önce...

Karayolunda Tuzaklanan Patlayıcı ele geçirildi

Mardin İl Jandarma Komutanlığı ekiplerinin yapmış [...]

1 gün önce...

15 metrekarelik dükkandan ismini dünyaya duyurdu

Mardin'in Kızıltepe ilçesinde 15 metrekarelik dükk [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN