Fidan dikimi panayır havasında geçti

Fidan dikimi panayır havasında geçti
11 Kasım 2019 Pazartesi Saat 12:42 0

Türkiye'de ''Milli Ağaçlandırma Günü'' ilan edilen ve saat 11'i 11 geçe Türkiye'nin her yerinde fidanların toraklarla buluştuğu büyük kampanya kapsamında Artuklu Hacı Subhiye Bölünmez Anadolu İmam Hatip Ortaokulu'nda "Her Öğrenci Bir Fidandır" Kampanyası panayır havasında geçti.

81 ilimizde 2023 noktada 11 milyon fidan toprakla buluşuyor kampanyası Artuklu Suphiye Bölünmez Anadolu İmam Hatip Ortaokulu'nun bahçesinde öğrenci velileri ve öğrenci ve öğretmenlerin katılımıyla fidan dikildi.

Artuklu Suphiye Bölünmez Anadolu İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Şeyhmus Demir'in davetiyle okuldaki "Her öğrenci Bir Fidandır" temasıyla gerçekleştirilen fidan dikme kampanyasına okul aile birliği başkanı Adnan Köle ile öğrenci velileri de hazır bulunarak yoğun ilgi gösterdi.

Okul öğrencileri, önceden belirlenen yerlerde kazılan fidanları öğrenci velileriyle birlikte hazırlanan yerlere ekerek can suyunu vererek gerçekleştirdiler.

Her çocuğun ve dolayısıyla da her öğrencinin bir fidan olduğunu kaydeden Okul Müdürü Şeyhmus Demir, "Türkiye'nin 81 ilinde 2023 noktasında aynı anda Mardin'de de fidan dikiliyor. Bizler de hem öğrencilerimiz, hem de öğrenci velilerimizin katılımıyla düzenlenen kampanyaya destek olmuş olduk. Öğrenci velilerimizin de katılımıyla etkinliğimizin panayır havasında geçti. İnşallah Bu fidanları öğrencilerimizle birlikte koruyacak ve gelecek nesillerimize temiz bir nefes bırakmış olacağız" dedi.
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Mardin - Van arası artık üç saat daha yakın!

Mardin, Batman ve Siirt illerinin Van ile ulaşım m [...]

1 gün önce...

Vali Demirtaş, Ömerli'de İncelemelerde Bulundu

Mardin Valisi Mahmut Demirtaş, göreve başladıktan [...]

1 gün önce...

Dargeçit'te Karabayır Mahallesine yapılacak Futbol Sahası’nın temeli atıldı

Dargeçit Belediyesi tarafından kırsal mahallelerde [...]

1 gün önce...

Mardin polisinden ihtiyaç sahibi ailelere destek

Mardin'de, Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği [...]

1 gün önce...

Büro Memur Sen, Srebrenitsa Soykırımı'nı Unutmadı!

Büro Memur Sen Mardin Şube Başkanı Ümit Unat, Sreb [...]

19 saat önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN