Fidan dikimi panayır havasında geçti

Fidan dikimi panayır havasında geçti
11 Kasım 2019 Pazartesi Saat 12:42 0

Türkiye'de ''Milli Ağaçlandırma Günü'' ilan edilen ve saat 11'i 11 geçe Türkiye'nin her yerinde fidanların toraklarla buluştuğu büyük kampanya kapsamında Artuklu Hacı Subhiye Bölünmez Anadolu İmam Hatip Ortaokulu'nda "Her Öğrenci Bir Fidandır" Kampanyası panayır havasında geçti.

81 ilimizde 2023 noktada 11 milyon fidan toprakla buluşuyor kampanyası Artuklu Suphiye Bölünmez Anadolu İmam Hatip Ortaokulu'nun bahçesinde öğrenci velileri ve öğrenci ve öğretmenlerin katılımıyla fidan dikildi.

Artuklu Suphiye Bölünmez Anadolu İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Şeyhmus Demir'in davetiyle okuldaki "Her öğrenci Bir Fidandır" temasıyla gerçekleştirilen fidan dikme kampanyasına okul aile birliği başkanı Adnan Köle ile öğrenci velileri de hazır bulunarak yoğun ilgi gösterdi.

Okul öğrencileri, önceden belirlenen yerlerde kazılan fidanları öğrenci velileriyle birlikte hazırlanan yerlere ekerek can suyunu vererek gerçekleştirdiler.

Her çocuğun ve dolayısıyla da her öğrencinin bir fidan olduğunu kaydeden Okul Müdürü Şeyhmus Demir, "Türkiye'nin 81 ilinde 2023 noktasında aynı anda Mardin'de de fidan dikiliyor. Bizler de hem öğrencilerimiz, hem de öğrenci velilerimizin katılımıyla düzenlenen kampanyaya destek olmuş olduk. Öğrenci velilerimizin de katılımıyla etkinliğimizin panayır havasında geçti. İnşallah Bu fidanları öğrencilerimizle birlikte koruyacak ve gelecek nesillerimize temiz bir nefes bırakmış olacağız" dedi.
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Bakan elektrik meselesi için Mardin’e geliyor

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, böl [...]

18 saat önce...

Üniversiteden Boncuklutepe’yi Tanıtma Atağı

Ilısu Barajı Kazılarında ortaya çıkarılan Boncukte [...]

1 gün önce...

Hafif ticari araç devrildi: 5 yaralı

Kızıltepe-Viranşehir karayolunda hafif ticari arac [...]

1 gün önce...

Yangın ve tahliye tatbikatı gerçeği aratmadı

Kızıltepe ilçesinde devlet hastanesi binasında ya [...]

1 gün önce...

Aile Boyu Fanatik Fenerbahçeli aile

Fanatik Fenerbahçeliliği ile bilinen Abdurrahim Ça [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN