Fil ve Ebabil

Abdurrahim Akdağ


[email protected]
A_Akdag47

Fil ve Ebabil

26 Temmuz 2016 Salı Saat 17:57


15 Temmuz 2016 gecesi Türkiye, Orta Doğu hatta dünya tarihinde bir dönüm noktası olacaktır.  Bu gece ne oldu?  Ankara’daki evimden yatsı namazı için camiye gitmek üzere çıktım. Saat 22.00’ı gösteriyordu. Alışılmış bir durum değildi, alçaktan uçan uçaklar adeta kulakları sağır ediyordu.

Namazı müteakip aceleyle eve dönüp TV’yi açınca İstanbul’da Boğaziçi Köprüsünün bazı askerler tarafından kapatılmaya çalışıldığı belirtiyordu. Ankara’daki uçak hareketliliği ile birlikte düşününce bir anormallik olduğuna dair endişemiz artıyordu.

Sayın Başbakanın “asker içinde bir cuntanın emir komuta zinciri dışında silahlı bir kalkışma girişimi olduğu, demokrasiye zarar verecek hiçbir faaliyete izin verilmeyecektir, hükümet iş başındadır.” yönündeki açıklaması olayın boyutunu ortaya koyuyordu.  

Hemen bir abdest alıp Rabbime secde ettim. Yarabbi sen bu zalimlerin planlarını başlarına yık! Evdeki herkes dua etmeye, kimi Kura-ı Kerim okumaya başladı. Telefon açanları dua etmeleri için telkinde bulunuyorduk.

Böyle bir ortamda ne yapabilirim diye düşündüm. 4 yıl boyunca milletin bize verdiği görevi yerine getirdiğimiz demokrasinin merkezi TBMM’ye gitmeye karar verdim. Saat 23.00 sıraları idi, küçük oğlum Ali ile beraber TBMM’ye gittik. Sadece benim meclise girişime izin verdiler Ali dışarıda kaldı. Osmaniye eski Milletvekili Durdu Kasdal  İle karşılaştık, henüz gelen olmamıştı. Meclisten ayrılarak, evden çıkan diğer oğlum Ferit’i de alarak AK Parti Genel Merkezine gittik. Cuntacılara karşı halk toplanmaya başlamıştı. Teşkilat Başkan Yardımcısı Sadettin Aydın, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman, İnsan Haklarından sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Av. Murat Çiçek, Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, Tokat Milletvekili Zeyid Aslan, eski milletvekilleri; Afif Demirkıran, Muzaffer Çakar, Kerim Yıldız, Eşref Taş,  A.İhsan Merdanoğlu, Halit Demir, Gönül Bekin Şahkulubey, Hacı Turan, Mardin Gençlik kolları başkanı Halil Yomak hatırladıklarım arasındaydı. Genel merkezde Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı televizyondan dinledik. Sokağa çıkın çağrısı yanıt bulmuş, kalabalık gitgide artıyordu.

Jetler ard arda sorti yapıyor, alçaktan uçarak kalabalığa korku vermeye çalışıyorlardı. Helikopter üzerimizde uçuyor, yakınımızdaki yerleri taramalarına şahit oluyorduk. Kadın-erkek, genç-yaşlı; “Allahu Ekber!” nidaları ile maneviyatımızı güçlü tutmaya çalışıyorduk.

Bombalanan yerler Milletin Meclisi, Gölbaşı Polis Özel Harekât yerleşkesi, MİT yerleşkesi, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi ve Ankara Emniyet Müdürlüğü idi.

Sayın Cumhurbaşkanının halkı sokağa çıkmaya ve FETÖ’ye karşı demokrasinin yanında yer almaya çağırması, darbe girişiminin kırılmasının başlangıcı oldu. Türkiye’nin dört bir yanı bu çağrıya kulak vermiş, iradesine sahip çıkmak için meydanlara akın etmişti. 

Şaşkınlık yerini kararlılığa bırakıyordu. Bir ülke emperyalistlerle işbirliği yapan bir gurubun darbe girişimine maruz kaldığı anlıyordu. Yıllarca milletin pak dini duygularını kullanarak palazlanan paralel yapı, ordunun içine yerleştirdiği adamları vasıtasıyla ülke yönetimini ele geçirmek için harekete geçmişti. Emniyet ve diğer kurumlara gizlenen elemanlarını da aktif olarak kullanmaya başlamıştı.

Birçok defa sela dinlemiştim. Ancak o an “Essalatu Vessalamu Aleyke  Ya Resulellah…” diye başlayan “sela” gergin olan ruhuma bir rahmet sağanağı gibi yağmış rahatlamıştım. Beynimi, ruhumu ve bedenimi korkudan, endişeden ve tereddütten arındırmıştı.  “Ya Rabbi! İsmi Azamın hürmetine, arşın üzerindeki hâkimiyetin hürmetine, Resulünün hürmetine, ismini yüceltmek için akan şehitlerin pak kanları hürmetine… milletimizi esir etmek isteyen, Ülkemizi işgal etmek isteyen dış düşmanlara ve dahili işbirlikçilere fırsat verme, onların birliğini boz, güçlerini dağıt….” diye dua ediyordum.

Habeşistan Kralı Ebrehe Mekke’nin cazibe merkezi olmasını kıskanmıştı. Kırk bin filden oluşan ordusu ile Kâbe’yi yıkmaya gitmişti. Emperyalistler de Türkiye’nin cazibe ve güç merkezi olmasını hazmedemedikleri için çeşitli komploları peşi sıra uygulamaya koymuşlardı. Bu defa Pensilvanya merkezli mistik kuruntuları olan FETÖ eliyle darbe girişiminde bulunmuşlardı. Tarih bir deha tekerrür edecek miydi?

“Rabbinin fil sahiplerine ne yaptığını görmedin mi? Onların (kötü) planlarını boşa çıkarmadı mı? Onların üstüne ebabil/sürü sürü kuşlar gönderdi. Onların üzerine,  pişirilmiş çamurdan taşlar atıyorlardı. Böylece onları, yenilmiş ekin yaprağı gibi kıldı.”(Fil Suresi) Aklıma geliyor, Allah’tan ebabil kuşları gibi tankların (fillerin) önüne atılan izzet, şeref timsali azizleri muvaffak etmesini, Fil (tank, helikopter, uçak) ile saldıranları Ebrehe ordusu gibi yenilgiye uğratmasını diliyordum. Zira hedef alınan onurumuz, irademiz, bağımsızlığımız, istiklalimiz ve istikbalimiz olduğunu biliyordum.

1000 İlkokul, 950 ortaokul/lise, 19 sendika, 104 vakıf, 1125 dernek, 120 yurt, 35 hastane, 15 Üniversite, Gazeteler, dergiler,  TV’leri olan sözüm ona cemaat daha ne isteyebilirdi? Saf kitlelerin iyi niyetlerini suistimal eden, sahih bir geleneği olmayan yapının cinnet hali vardı. Ülke bunlara terk edilemezdi. Diğer milletvekili arkadaşlarımdan o fedakâr kalabalığa hitap edenler oldu. Sıra bana gelmişti. Otobüsün üzerine çıktım. Uçak, helikopter bombardımanı sürerken onur nöbetindekilere şöyle seslendim:

“Kıymetli Ankaralı kardeşlerim! İzzetin, kardeşliğin ve ülkemizin onurunun şafağını birlikte görme imkânına sahip molacağız inşallah. Alçaklar, şerefsizler sizi kıskandılar. Bu ülkenin doğusunu batısını bir birinden ayırmaya çalıştılar. Kuzeyini güneyini yasa boğdular. Ama şunu bilsinler ki, bu milletin bir sevdası var, bir idealı var, bir duası var, bir duası var, bir duası var. Bu dua Recep Tayip Erdoğan liderliğinde Türkiye bir yıldız gibi parlayacak. Bölgesel ve Küresel aktör olma yolunda hızla ilerleyecek. Küresel güçler ve yerel taşeron buldular; ama taşeronları kaderi ortaktır. Ancak tarih bilinci olmayanlar böyle bir alçaklığa tevessül ederler. Onlar cehennemin en derin çukurunda olacaklar! Ankara ve diğer bazı yerlerde kardeşlerimizi şehit ettiler. Şehitlerimizin kanlarında boğulacaklar. Şehitlerin yaktığı meşale Allah’ın izniyle önümüzü aydınlatmaya devam edecektir. Bir söz var Kürtçede: “ŞEHADET JİYANé! “  yani şahadet hayattır. İnşallah o şehitlerin kanı ülkemize hayat vermiş olacaktır. Biz korkmuyoruz!  Ben yaşayacağım kadar yaşadım. Ölüm Allah’ın emridir. İnşallah bundan sonra daha güzel günler göreceğiz. Hepinizi Allah’a emanet ediyorum. Nöbetimizi tutmaya devam ediyoruz.”

On dakika sonra ezan okundu. Namaza ve kurtuluşa çağrı atmosferi benim için hiç bu kadar anlamlı olmamıştı. Genel Merkez camisinde cemaatle namaz kıldık. En içten kalbi dualar müşterekti. İstiklal ve İstikbal için.

Saat 09.30 sularında TRT Kürdi’den aradılar. Öğleden sonra bir buçuk saat boyunca, din maskeli alçak darbe girişimini ve önceki darbeleri anlattık. 1960 darbesinde bir başbakan ve iki bakanın asılması, 1980 darbesinde bir sağdan bir soldan insanların asılması işkenceler,28 Şubat 1997 postmodern darbenin kararttığı hayatlar, 27 Nisan 2007 e-muhtıra, FTÖ’NIN Psiko-patolojik fantezileri olan liderinin yapabileceklerinin daha vahin şeyler olacağını anlattık.

Küçük oğlum Ali mecliste kalmıştı, o gece sabaha karşı eve gelmişti. Gece boyu yaşadıklarını bize anlatmamıştı. TRT Kürdi’nin yayınından sonra eve geldim. Evdeki gazetenin manşetteki fotoğrafında, elinde Türk bayrağı, Filistin bayrağı ve Ak parti bayrağıyla TBMM’ye girmeye çalışan tankın üzerine çıkan Ali’nin fotoğrafı vardı. Mesajı şu idi: Dünya Müslümanlarını, Türkiye’yi ve Ak partiyi size yedirmeyiz! Bir baba olarak gururlandım. 22 yaşında Hukuk öğrencisi Ali’miz Ülkesi için, özgürlüğü için, iradesi için tankın üzerine çıkmış yiğit arkadaşları ile onu meclise sokmamışlardı. İnanıyorum ileride birçok kahramanlık hikâyelerini dinleyeceğiz. Halkımız dünyada eşi benzeri olmayan bir kahramanlık örneği göstermişti. Gururun yanında Ali’nin anlatmaya başladıklarıyla beraber hüzünleniyordum. Tank ilerleyemeyince helikopterin üç defe kendilerini taraması sonucu 15 yaralıyı hastaneye götürmüşlerdi. Geride 246 şehit, 2185 yaralı, yıkılmış binalar ve kırılmış binlerce kalp ardında kalmıştı.

Eksik kalmış bir savaşın son sahnesi icra ediliyor. Parçalanan ve operasyonlara açık İslam aleminde Türkiye direnen ülke olarak sömürgecileri rahatsız ediyor.  Irak’ta Abbasi medeniyeti, Suriye’de Emevi medeniyeti, Mısır’daki kadim medeniyeti yok ettiler. Darbe ile yeniden şekillendirmeye çalıştıkları Orta Doğu’da, Türkiye’yi de Irak, Suriye ve Mısır gibi kontrol etmekti. Türkiye’de İstanbul merkezli medeniyet üretme odağını yok etmek istediler.

“Hani kâfirler seni tutuklamak ya da öldürmek, ya da (Mekke’den) çıkarmak için tuzak kuruyorlardı. Onlar tuzak kuruyorlar. Allah da tuzak kuruyordu. Allah tuzak kuranların en hayırlısıdır.” (Ali İmran:54)

Bu defa Allah’ın yardımı/lütfü, liderin stratejik cesareti/öngörüsü, halkın feraseti/basireti ile Olimpos dağının çocukları kaybetti, Hira dağının evlatları kazandı. 26.7.2016


YORUMLAR :::

 1. PARTİLİ
  10 Ağustos 2016 Çarşamba Saat 15:17 CEVAPLA
  neden en son günde vekiler mardine geldi maşalah bu bilinsinki millet olmasa birşey olmaz bu yüzden herkes reklamdan uzak dursun tartışmasız herşey biziz yani ümmet ve milletir siyaset boştur
 2. Abdullah Bilir
  10 Ağustos 2016 Çarşamba Saat 13:42 CEVAPLA
  Dün akşam mardin ak parti il başkanlığı önünde ki hitabiniz çok güzeldi. Milli irade nöbetinde il il dolasmanizi tavsiye ederim. Allah razı olsun sn. Vekilim
 3. İdil idil
  07 Ağustos 2016 Pazar Saat 13:03 CEVAPLA
  Yazınızı būyūk heyecanla okudum.tebrikler allah yardımcınız olsun iyikki sizin gibi bir dostum var.
 4. Yusuf Erten
  04 Ağustos 2016 Perşembe Saat 10:02 CEVAPLA
  Sizin gibi hemşehrilerimiz olduğu için sizlerle guru duyuyorum. Allah yardımcımız olsun. selametle.
 5. ali celep
  02 Ağustos 2016 Salı Saat 08:41 CEVAPLA
  Samimiyetine inanmıyorum.
  • Murtaza Tarhan
   03 Ağustos 2016 Çarşamba Saat 00:47 CEVAPLA
   Mardinlife sizi tebrik ediyorum. Öven ve yeren yorumları yayınlamanız güzel. Ama keşke herkes gerçek ismini kullanabilme yürekliliğini gösterse.
  • SAMİMİ OLANLAR OKUSUN.. ;)
   02 Ağustos 2016 Salı Saat 17:15 CEVAPLA
   http://www.mardinlife.com/Tanksavar-Ali-Darbe-Gecesini-Anlatti-haberi-27385 SAMİMİ OLANLAR OKUSUN.
  • KUL
   02 Ağustos 2016 Salı Saat 17:11 CEVAPLA
   ER MERYDANINA CIKAMAZ HERKES, HERKESEDE NASİP OLMAZ. VEKİLİMİZLE GURUR DUYUYORUZ. ALLAH BİLİYORYA KULA NE HACET..
  • ALLAH VAR GAM YOK
   02 Ağustos 2016 Salı Saat 17:09 CEVAPLA
   OĞLUNUZLA NE KADAR GURUR DUYSANIZ AZDIR. RABBİM KORUMUŞ. VİDEOLARDA İZLEDİK. VERİLMİŞ SADAKANIZ VARMIŞ SN. VEKİLİM.. SİZLERİ ALLAH İÇİN SEVİYORUZ.
 6. ALİ CENK
  01 Ağustos 2016 Pazartesi Saat 13:41 CEVAPLA
  Anlatın anlatın heyacanlı oluyor.Gerçekten Tankın önüne ve üstüne çıkanları kutluyorum.ama gerçekten çıkanlar.
 7. Derviş amca
  30 Temmuz 2016 Cumartesi Saat 17:23 CEVAPLA
  Mardin'de Ak parti yok. Büyük bir boşluk var. Mardin'in talihi yok. Lütfen ilgilenin...
 8. Abdurrahman Candan
  28 Temmuz 2016 Perşembe Saat 14:50 CEVAPLA
  Allah sizlerden razı olsun. Ümmetin son kalesini, mazlum, mağdur ve muhacirlerin sığınağıni muhafaza eylesin.
 9. ALLAHUEKBER
  28 Temmuz 2016 Perşembe Saat 13:22 CEVAPLA
  helikopterden atılan kurşunlara rağmen o tankın üzerine çıkmak yürek ister. Allahuekber
 10. mustafa aslan
  28 Temmuz 2016 Perşembe Saat 13:20 CEVAPLA
  Oğlunuz Ali'yi kutluyorum. Elindeki ak parti bayrağı ile tankın üzerine çıkması, dava insanı oluşu bizleri gururlandırdı ve Türkiye bayrağı çok anlamlı olmuş ÇÜNKÜ HALİD MEŞALİN SÖYLEDİĞİ GİBİ Türkiye düşerse filistinde düşer. o bayraklar şereftir. Böyle bir evelat yetiştirdiğiniz için rabbim razı olsun sizlerden..
 11. Ahmet Tarı
  27 Temmuz 2016 Çarşamba Saat 19:47 CEVAPLA
  Tebrik edilecek Vekilerimiz arasında yer aliyorsunuz . Allah yapıcılarla beraber olsun . Bozucuları kahretsin ...
 12. Dündar
  27 Temmuz 2016 Çarşamba Saat 16:08 CEVAPLA
  Gönül Bekin'de o gece genel merkezdeymiş. Acaba mevcut vekillerimiz neredeydi?
 13. DAVA ADAMI
  27 Temmuz 2016 Çarşamba Saat 14:20 CEVAPLA
  VATAN İÇİN BİZDE SÜLALEMİZLE ÇIKTIK VE DUA ETTİK KENDİ GÖREVİMİZİ YAPMIŞIZ BU MİNNET DEĞİL REKLAMADA GEREK GÖRMEDİK HER VATANDAŞ BUNU YAPAR
 14. Ahmet ersait
  27 Temmuz 2016 Çarşamba Saat 01:57 CEVAPLA
  Sizleri tebrik ediyorum. Bir Müslümana yakışır bir duruş ve eda içinde olmanız bizleri mutlu etti. Rabbim sizin gibi milletvekillerimizin sayısını artırsın.
 15. Hukukçu
  26 Temmuz 2016 Salı Saat 21:55 CEVAPLA
  Allah ülkemizi korusun. Valahi soğan yiyen kokar yavaş tavaş meşhur ve ün yapmış iş adamları alınmaya başlandı memleketin ileri gelenleri merakla bekliyoruz adlarının yayınlanmasını kimler diye
 16. Fatih
  26 Temmuz 2016 Salı Saat 20:32 CEVAPLA
  Allah Allah yazarlarımız çoğalmış
  .

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

DİĞER YAZILARI :::

Hepsini Gör
# YAZI TARİH
1. Teknolojik ve Sosyal Değişim Sonucu; Karakter Aşınması 30 Kasım 2019 Cumartesi Saat 21:37
2. Girdi, Sermaye, Kaynak 06 Temmuz 2019 Cumartesi Saat 18:15
3. Endüstri 4.0 31 Mayıs 2019 Cuma Saat 10:57
4. Pozitif Yönetim (1) 23 Mart 2019 Cumartesi Saat 15:11
5. Manüfaktürün Kapitalist Niteliği’nin Analizi 09 Mart 2019 Cumartesi Saat 16:56
6. Rol Yetkilendirme 24 Ocak 2019 Perşembe Saat 17:48
7. Döviz Kuru, Dolar, Ambargo!... 13 Ağustos 2018 Pazartesi Saat 13:05
8. Acı Gerçek 23 Kasım 2016 Çarşamba Saat 21:55
9. Misyoner Bakış 27 Kasım 2015 Cuma Saat 22:53
10. Barışa Bomba 11 Ekim 2015 Pazar Saat 18:21

YORUMLANANLAR :::

Mustafa Yaman’ın ismini değiştirmek için imza topladılar

Son Valiler Kararnamesi ile merkeze alınan Vali Mu [...]

1 gün önce...

Tepki çeken görüntü! 'Bu rezilliği gören yok mu? '

Mardin'de şehir içi ve ilçeler arası toplu taşıma [...]

8 saat önce...

Bakan Soylu, başkanlığında Mardin'de güvenlik toplantısı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu başkanlığında Mardi [...]

1 gün önce...

Yıldırım çarpması sonucu hayatını kaybetti

Mardin'in Yeşilli ilçesine bağlı Kütüklü (kurruma) [...]

1 gün önce...

Çiftçilerin DEDAŞ eylemine polis izin vermedi

Kızıltepe ilçesinde, DEDAŞ tarafından elektriği ke [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN