Filenin Başakları Ankara'da Ayakta Alkışlandı

Filenin Başakları Ankara'da Ayakta Alkışlandı
10 Şubat 2019 Pazar Saat 14:46 1

Türkiye Bayanlar Voleybol 1. Liginde Mücadele Eden Mardin Büyükşehir Belediyesi Voleybol Takımı, Ligin iddialı ekiplerine kök söktürmeye devam ediyor.

Son haftalarda aldığı galibiyetlerle rakip takımların korkulu rüyası haline gelen filenin başakları, Ankara deplasmanında Keçiören Bağlum Belediyespor'u set vermeden eze eze yendi.

Türkiye Bayanlar Voleybol 1. Liginde mücadele eden Mardin Büyükşehir Belediyesi Voleybol Takımı, Ankara deplasmanında Play off mücadelesi veren ligin güçlü takımı Keçiören Bağlum Belediyespor ile deplasmanda karşılaştı.

Bugüne kadar ligde yaptığı bütün maçlarda rakiplerine bir tek set dahi vermeyen Keçiören Boğlum Belediyespor'u kendi saha ve seyircisi önünde rahat bir maçla yenmeyi başaran Filenin Başakları, Ankaralı voleybol severler tarafından ayakta alkışlandı.

Maça saha ve seyirci avantajıyla çıkan rakip Keçiören Boğlum Belediyespor'a karşı baştan sona üstün bir maç çıkaran Filenin Başakları, ilk seti 4 sayılık farkla 25-21'lik skorla aldı. Güçlü rakibine karşı aldığı ilk setin moraliyle ikinci sette Ankaralı seyircilere daha organizeli bir voleybol izleten Başaklar, ikinci setteki sayı farkını 11 sayıya çıkararak ikinci seti de 25-14'lük skorla durumu 2-0 yaptı. Ev sahibi ekip Keçiören Boğlum Belediyespor'u 3. Sette neye uğradığını şaşırtan Filenin Başakları, üçüncü ve son sette rakibine karşı baştan sona üstün bir oyun çıkararak Keçiören Boğlum Belediyespor'u 25- 06'lık skorla eze eze yendi.

Maça çıkarken Ankaralı voleybol severlerin "Mardin'in voleybol takımı mı varmış" şeklindeki esprili takılmalarına aldığı 3-0'lık net bir skorla en güzel cevabı veren Filenin Başakları, maçın ardından Ankaralı seyirciler tarafından ayakta alkışlanarak Mardin'e uğurlandı.

Maçtan sonra bütün sporcularını sahaya koydukları başarılı mücadeleden dolayı tek tek kutlayarak tebrik eden Mardin Büyükşehir Belediyesi Voleybol Takım Başkanı Mehmet Bulut, Mardin Büyükşehir Belediye Başkan Vekili - Mardin Valisi Mustafa Yaman'ın himayelerinde Mardin'i bütün branşlarda sporla anılan ve sporun marka olduğu bir şehir haline getirmek için çalıştıklarını bu konuda son haftalarda özellikle de ligin iddialı ekiplerine karşı koydukları mücadele ve aldıkları galibiyetlerle bütün takımların korkulu rüyası haline geldiklerini söyledi.

BULUT: PLAY OFF'UN YOLU MARDİN'DEN GEÇER!

Filenin Başaklarının son haftalardaki performansının gelecek adına kendilerini heyecanlandırdığını kaydeden Bulut, "Mardin Büyükşehir Belediyesi Voleybol Takımı olarak, Mardin Valimiz ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekilimiz Sayın Mustafa Yaman'ın büyük destek ve katkılarıyla; bütün branşlarda sporla anılan ve sporun marka olduğu şehir haline getirmek istediği Mardin'e filenin başakları olarak, özellikle son haftalarda aldığımız skorlarla voleybol severler tarafından alkışlanıyoruz. Ankara'da Keçiören ile karşılaştığımız maçın havası ise çok farklıydı. Ligde çıktığı bütün maçlarda rakiplerine set dahi vermeyen rakibimizi sahaya koyduğumuz üstün mücadeleyle baştan sona rahat bir şekilde yenmeyi başardık. Bu maçta filenin başakları olarak adlandırdığımız voleybolcu kızlarımızı aldıkları galibiyetten dolayı Hocamız Aytaç Ekinci'nin şahsında bir kez daha kutluyorum. İnşallah önümüzdeki haftalarda daha dikkat çekici sonuçlara imza atacak ve ligdeki hedefimizi büyüteceğiz. Son iki haftada yaptığımız maçlar ve aldığımız galibiyetlerin Play off mücadelesi veren iki takıma karşı olması ise işin ayrı güzel tarafıdır. Bu da demek oluyor ki; Türkiye Bayanlar Voleybol 1. Liginde Play off'un yolu Mardin'den geçer" diye konuştu.YORUMLAR :::

  1. Mahmut YİĞİT
    11 Şubat 2019 Pazartesi Saat 23:29 CEVAPLA
    Genç kızlarımızın şort/mayo ile Namahrem erkeklerin önünde arzı endam etmeleri inancımıza kültürümüze örf ve adetleri aykırıdır. Bu tür etkinliklerin bize verdikleri, aldıklarının yanında esamesi okunmaz. İnancımızla şekillenen Kadim Mardin Kültürü sadece taş yapılar değildir. Aynı zamanda nesilden nesile yaşana gelen ve bizi biz yapan edep haya ve hicap ile şekillenen mahremiyet kültürümüzdür. Bu kadim kültürümüzü merak edenlere müşahhas bir örnek vereyem. Elan Mardin’de vefat eden hanımefendilerin sala’ları okunurken isimleri zikredilmiyor. Etkili ve yetkili olan herkese istirham ediyorum Ne olur bizi bizi yapan kültürel kodlarımızla oynamıyalım. Amerika’yı yeniden keşfetmemize gerek yok bu yol çıkmaz yoldur. Batı’yı batıran bu etkinlik ve eylemlerden kendimizi ve neslimizi koruyalım. Yavrularımızın fıtratlarına ve yaradılışlarına uygun alanlarda rehberlik edelim.

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

SPOR HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

TYPli Okul Güvenlikleri İşlerinde Süreklilik İstiyor

Toplum yararına proje (TYP) kapsamında İşkura bağl [...]

1 gün önce...

Akrabaları tarafından linç edilmek istendi

Mardin’de bir kişi arazi antlaşmazlığından dolayı [...]

1 gün önce...

Kızıltepeli bir genç 35 aileyi sevindirdi

Tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs sebebiy [...]

1 gün önce...

Korkunç iddia: Amerikalı Profesör koronavirüsü laboratuvarda üretip Çin'e sattı

ABD Adalet Bakanlığı, Harvard Üniversitesi Kimya v [...]

15 saat önce...

4 yıldır ekmeklerini mangal kömüründen çıkarıyorlar

Mardin'den yaklaşık 4 yıl önce Tekirdağ'ın Malkara [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar