Filistin eyleminde İsrail bayrağı yakıldı

Filistin eyleminde İsrail bayrağı yakıldı
21 Temmuz 2014 Pazartesi Saat 12:36 0

Midyat'taki sivil toplum kuruluşlarından İsrail'e tepki artıyor.

İsrail'in Gazze'ye saldırısı Midyat’taki STK'ların sert tepkisine neden oldu.
Midyat’ta, bazı sivil toplum kuruluşlarının üyeleri, Filistin halkına destek vererek, İsrail’in kanlı saldırılarını düzenledikleri protesto gösterisiyle kınadı.
Atatürk Parkı’nda toplanarak, “Vampir İsrail”, “Bebek katili İsrail”, “Hamasa selam, direnişe devam”, “Filistin davamızdır” yazılı afiş ve pankartlar taşıyan grup, bir süre İsrail aleyhine slogan attı.
Mıhallemi Dinler Arası Diyalog Derneği, Eğitim-Sen Midyat Temsilciliği, Özgür Eğitim-Sen Midyat Temsilciği, Midyat-Der ve Engelliler Derneği'nin yaptığı ortak açıklamada, İsrail'in Ortadoğu'daki vahşetini kaygı ile izlediklerini bildirdi.

"MASUM CANLARA KIYMAYA DEVAM EDİYOR"
Dernekler adına konuşan Mıhallemi Dinler Arası Diyalog Derneği Başkanı Mehmet Ali Aslan, İsrail’in son günlerde yine kanla beslenip bebek, çocuk, kadın, sivil demeden masum canlara kıymaya devam ettiğini söyledi.
Dünyanın yapılan katliama karşı sessiz kalmasını eleştiren Aslan, “Her zamanki gibi siyonist ,vampir İsrail terör devleti son günlerde yine kanla beslenip bebek, çocuk, kadın, sivil demeden masum canlara kıymaya devam ediyor. İnsanlık vicdanını ve ruhunu derinden sarsan bu katliamlar her an canlı yayınlarla tüm dünyanın gözleri önünde cereyan ettiği halde insan hakları hamisi kesilen batının Amerika ve Avrupa’nın iki yüzlülüğünü deşifre etmekten öte bir katkı sunmadığına şahit oluyoruz. Balinalar için köpekler için bütün devlet imkanlarını seferber eden sözüm ona tek dişi kalmış canavar ülkeler bebek, çocuk ve kadın katliamlarına sessiz kalıyor hatta ve hatta katliamları teşvik edici sözlü açıklamalar yapıp ve maddi manevi desteklerini katil İsrail terör devletine sunmaktan geri durmuyorlar.” dedi.

"ATALARINIZ GİBİ ZULMÜN KARŞISINDA DURUNUZ"
Aslan, gösteride okuduğu açıklamasında ayrıca şu ifadelere yer verdi:
“Vampir İsrail’in zulümlerine çanak tutup sadece izleyen Arap ülkelerindeki iktidarlara gelince, ey zavallı muktedirler bir gün göz yumduğunuz İsrail fitnesi sizi de vuracak, ülkelerinizi savaş açlık kıtlık saracak, o gün gelmeden tıpkı atalarınız gibi onurlu ve başı dik bir şekilde zulmün karşısında durunuz. Işid neden Müslümanların ve insanlığın ezeli ve ebedi düşmanı İsrail ordusu ile çatışmıyor da Rojava ve Irak’ta masum insanlara saldırıyor. Siyonizm’in koruyucusu ve kan ile beslenen İsrail terör devletinin, vampir ordusu ve finansörleri etkisiz hale getirilmedikçe, ne Irak, ne Suriye, ne Türkiye ve ne Ortadoğu rahat yüzü görmeyecektir. Bugün Irak’ta ve Suriye’de savaş kaos ve mezhep savaşları varsa bu İsrail’in senaryosunu yazdığı bir tiyatrodan başka bir şey değildir. Fatih’in torunları Türkler, Selahhaddin Eyyübi’nin çocukları Kürtler, Hz. Ali ve Hz. Hamza’nın torunları Araplar, Kisrayı yıkan Şeyban’ın çocukları Mıhallemiler el ele verip ittifak ederse vampir terör devleti İsrail, kuyruğunu bacakların arasına alıp tarih sayfasında gözlerden kaybolacaktır.”
Açıklamanın ardından gruptakiler İsrail aleyhine slogan atarak, ölenler için Fatiha okuyup dua etti. Bazı kişiler ise İsrail bayraklarını yaktı.


YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Unutulmaz bir aşk hikayesi Hasen'e Mala Musa û Hedikê

Kızıltepe’ye bağlı Uzunkaya Köyü vardır. Eski ismi [...]

23 saat önce...

Bakkalın veresiye defterini bu sefer imam kapattı

Bir din görevlisi, bakkalın veresiye defterindeki [...]

16 saat önce...

Dünya Sağlık Örgütü Türkiye'yi açık açık uyardı

Dünya Sağlık Örgütü'nün koronavirüs salgınının Avr [...]

1 gün önce...

Covid-19 tedavisi tamamlanan Molla Mahmut Kılınç taburcu oldu

Araştırmacı-Yazar Molla Mahmut Kılınç, Coronavirus [...]

1 gün önce...

Ziraat Mühendislerinden; Çiftçilere Uyarılar

Ziraat Mühendisleri Odası Mardin Şubesi Pandemi sü [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN