Galatasaray'da Mardin hazırlıkları...

Galatasaray'da Mardin hazırlıkları...
18 Şubat 2016 Perşembe Saat 17:49 1

Galatasaray'ın Mardin'de açmayı planladığı futbol okulu için çalışmalarda son aşamaya gelindiğini açıklandı.

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Özbek'ten sürpriz bir alt yapı hamlesi geldi. Ligde sıkıntılı günler geçiren Galatasaray, kendi futbolcusunu yetiştirme yolunda yaptığı çalışmalara hız verdi.

Almanya'da futbol akademisi kuracak olan Galatasaray, ayrıca içinde Mardin Artuklu'nun da bulundu bazı şehirlerde yeni spor okulları kurarak Türkiye genelinde de söz konusu hamleyi yaymayı öngörüyor.

Proje kapsamında Almanya'da kurulacak olan futbol akademisi için Galatasaray ile Alman Hükümeti arasında anlaşmaya varıldığını kaydeden Kulüp Başkanı Dursun Özbek, Frankfurt'un batısında yer alan Wisbaden'de 200 dönümlük arazinin Galatasaray'a 99 yıllığına kiralanması için anlaşmaya varıldığını kaydetti. Özbek, 800 öğrencinin eğitim göreceği eğitim yuvasının amacının yeni Mesut’lar ve Hakan Çalhanoğlu'lar yetiştirmek olduğunu belirterek, Türkiye’de Futbol Okulu faaliyetlerinin doğuşunda öncü olan kulübümüzün yükseleceği sağlam temelleri oluşturmak amacıyla sürdürdüğümüz futbol okulu projesi, 2013 yılı itibariyle yeniden yapılandırılmış olup; vizyonunu, misyonunu ve amaçlarını güncelleyerek farklı bir eğitim sunmayı amaçlamaktadır. Söz konusu yeni yapılandırmanın devamında yurt dışında olduğu gibi, yurt içinde de çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Yurt içinde Mardin'de açmayı planladığımız Futbol okulun için çalışmalarımızda son aşamaya geldik." diye konuştu.

Özbek, Mardin'de açılacak olan spor okulunda da tıpkı diğer şehirlerde olduğu gibi; Gelecek yıllarda Galatasaray Futbol Akademisi’nde forma giyecek futbolcular yetiştirmek ve bununla beraber Galatasaray örf ve adetlerine bağlı; rakibe, hakeme, seyirciye saygılı; Fair Play ilkelerine uyan sporcular yetiştirmek; bu sporcuları ülke ve dünya futboluna kazandırırken aynı zamanda kulübe ekonomik yönden katkı sağlayacak sporcuların yetiştirileceğinin sözlerini ekledi.

Galatasaray Spor Kulübü; daha önce Mardin'in Nusaybin ilçesinde açmış olduğu futbol okulunun ardından yapacağı yeni çalışmayla kentteki futbol okulu şubesini ikiye çıkarması bekleniyor.YORUMLAR :::

  1. burak olcay
    23 Mart 2020 Pazartesi Saat 12:05 CEVAPLA
    Ben galatasarayın mardin artuklu futbol okuluna gitmek istiyorum.

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

SPOR HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

TYPli Okul Güvenlikleri İşlerinde Süreklilik İstiyor

Toplum yararına proje (TYP) kapsamında İşkura bağl [...]

1 gün önce...

Unutulmaz bir aşk hikayesi Hasen'e Mala Musa û Hedikê

Kızıltepe’ye bağlı Uzunkaya Köyü vardır. Eski ismi [...]

4 saat önce...

Korkunç iddia: Amerikalı Profesör koronavirüsü laboratuvarda üretip Çin'e sattı

ABD Adalet Bakanlığı, Harvard Üniversitesi Kimya v [...]

1 gün önce...

Mardin Müftüsü Çiçek Berat Kandili'ni kutladı

Mardin Müftüsü İsmail Çiçek, Berat Kandili dolayıs [...]

1 gün önce...

İşte il il koronavirüs yoğunluk haritası Sağlık Bakanı Koca paylaştı!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Covid-19 tanısıyla t [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar