Gazeteciler, iptal edilen toplu taşıma kartlarını geri istiyor

Gazeteciler, iptal edilen toplu taşıma kartlarını geri istiyor
14 Ekim 2020 Çarşamba Saat 12:09 0

Mardin'de görev yapan yerli ve ulusal medya temsilcileri uzun süreden beri iptal edilen ücretsiz toplu taşıma kartlarının geri verilmesini istiyor.

Ücretsiz yararlandıkları toplu taşıma kartlarının iki ay önce iptal edilmesiyle büyük şok yaşayan gazeteciler ücretsiz toplu taşıma hakkının ellerinden alınmasına anlam veremeyerek bugüne kadar düzeltilmemesi üzerine de duruma tepki gösterdiler.

Sorunun çözülmemesi üzerine defalarca Mardin Valilikteki basın görevlileri ve valiliğin kurdurduğu whatsapp iletişim hattında durumun gündeme getirildiğini anlatan gazeteciler, yetkililerden konu hakkında açıklama istedi.

CEZAYI NİÇİN GAZETECİLER KESİYOR

Mardin'de görev yapan gazeteci sayısının zaten sınırlı sayıda olduğunu bunlardan da yarısına yakınının özel aracı olduğu için toplu taşıma kartlarını kullanmadığını belirten Kızıltepeli gazetecilerden İsmail Aydoğan, "Bu konuyu araştırdığımızda bize aktarılan Mardin'de toplu taşımadan faydalanan 100'e yakın basın kartı olduğu için iptal edildiğini söylediler. İlk günden beri diyoruz ki valilik ya da gazetelerin mesleki kurumlarından alınacak listelerle bu teyit edilebilir. Ortada bir usulsüzlük varsa bunun cezasını niçin gazetecilere kesiyorlar. Vali beyin de haberi olduğu bu konuda inisiyatif alıp çözmesini istiyoruz"dedi.

KONUNUN ÇÖZÜLMESİNİ İSTİYORLAR

Derik ilçesinde yerel ve ulusal medya kuruluşlarına muhabirlik yapan Emrullah Karakaş da grupta yaptığı paylaşımında, "Ben Şahsen Derik'te tek basın mensubuyum, aracım yok, haber çalışmalarımı sürdürebilmek için, her ulaşımda şehir içi kartsız olarak 3,5 TL ödüyorum. Mağduriyetimiz göz önüne alınarak konunun bir an önce çözülmesini diliyoruz"diye konuştu.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Kesintisiz Enerji için muhtar ve çiftçilerle görüştüler

Dicle Elektrik Dağıtım A. Ş. Mardin İl Müdürü Hali [...]

1 gün önce...

Milletvekillerinden, Rektör Özcoşar’a Ziyaret

Ak Parti İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı [...]

1 gün önce...

Belediye, Yaşlıları Evlerinde de Yalnız Bırakmıyor

Derik Belediyesi tarafından yalnız ve bakıma muhta [...]

1 gün önce...

Mardin Fosfatspor Umut Dağıttı

Mardin Fosfatspor, Afyon kampında karşılaştığı İst [...]

1 gün önce...

Mardin Tıp Fakültesini Hak Etmiyoru mu?

Dr. Mustafa Tekçe, Mardin'e kurulacak TIP Fakültes [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar