Gazeteciler 'Twitter' da Yazdı

Gazeteciler 'Twitter' da Yazdı
29 Aralık 2011 Perşembe Saat 13:38 0

Şırnak'ın Uludere ilçesinde kaçakçılık yapan 35 köylünün F-16'lar tarafından bombalanarak öldürülmesi sosyal medyada da geniş yankı buldu.

Şırnak'ın Uludere ilçesinde kaçakçılık yapan 35 köylünün F-16'lar tarafından bombalanarak öldürülmesi sosyal medyada da geniş yankı buldu.

Gündeme bomba gibi düşen bu olayın ardından gazeteci ve yazarlar saldırıyla ilgili görüşlerini Twitter aracılığıyla aktardı.

İşte sosyal medyada Uludere'deki saldırının yankıları:

Yıldıray Oğur
17 yıl once jetlerın bombaladıgı koyun hesabı sorulur mu dıye umıtle baslanan gun uludere katlıamını ogrenmek. Mustafa Muglalinin Heronlari, F-16lari yoktu. Bayagi bi ilerlemisiz.Bu katliamin sorumlularinin adi da kislaya verilmez herhalde...

Ahmet Tezcan
Şırnak'ta ölen terorist yahut kaçakçı olmuş ne farkeder? Onları bu sıfata mahkum eden Devlet-Terör Limited vicdan piyasasını da yönetiyor! Gelen tepkilerden çok net anlaşılıyor Kan-Kin Holding/Devlet-Terör Limited şirketinin vicdan piyasasında ne kadar etkili olduğu!

Suçlayan ile suçlanan arasında bir farkın kalmadığı ülkede yaşamak tutsaklığın en kahredici türüdür! Vuranın da vurulanın da savunucuları, birbirini suçlayanlar daha bir kaç gün önce kendi maaşlarına zam yaptılar! Neyi tartışıyoruz?

 İsmet Berkan
Bakamayacağım resimler geliyor Şirnak'tan. Önemli bir soru: Bombalar Türkiye topraklarına mı düştü Irak topraklarına mi? Dur ihtari yapmadan, teslim ol demeden direkt oldurmenin bir adi var, unutmayin! O hukuk herkese bir gun lazim olur...

baris yarkadas 
Ne demişti Milli Savunma Bakanı: "TSK ile büyük bir uyum içinde çalışıyoruz." Çok uyumlu oldukları 35 köylünün öldürülmesiyle görülüyor.

 Hasip Kaplan
cnn,ntv,habertürk,yandaş candaş medya haber kanalları 4 saat oldu otuz yurttaşımız Şırnak'ta F-16 bombalarıyla can verdi,haber değeri yokmu?

 Hasip Kaplan
Şırnak Uludere Gülsuyu(Bejehi)/Ortasu(Robaski) köyleri,sınırda uçakların kaçakçılıkları bombalaması sonucu çok sayıda sivil öldürüldü.

 Ahu Ozyurt
Strateji...Konsept!!! Oldu.. Peki..

Metehan Demir
Sirnak'ta Heron ile katliam haberi ile ilgili sorumlularin inceleme basladi diye oyalamadan en kisa surede bilgi ve hesap vermesi gerekiyor

meryemgayberi meryem 

İnsanlığın haysiyetine sığmaz Uludere. Kim yaptıysa sığmaz. Bunun adı katliam.

Eren eğilmez
TR'de haber kanalı falan yok, olağanüstü bir durum var. #uludere birinci haber ama yok, mevzu enflasyon tahminleri vs yayın akışları normal

Ertuğrul Kürkçü
Operasyonların sorumluluğunu bizzat üstlenen AKP hükümeti Uludere'deki katliamın dolaysız failidir. Cinayetin hesabı sorulacak.

EmreUslu Emre Uslu
Bu olayda sorular sunlar: 1) 60'a yakin kisinin odlgu yerde Heron goruntuleri nasil iyi tedkik edilmez? Kacakci ile PKK ayirt edilmez mi?
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Genç Çiftlerin hayalini süsleyen kampanya

Mardin’de açılışının ikinci yılını kutlayan bir ge [...]

11 saat önce...

Midyat’ta meydana gelen kazada 4 kişi yaralandı

Mardin’in Midyat ilçesinde hafif ticari aracın odu [...]

21 saat önce...

WhatsApp sohbetlerinde yeni dönem

Facebook'un bünyesinde bulunan mesajlaşma uygulama [...]

21 saat önce...

Dolarda yeni zirve!

Dolar kuru bugün ne kadar? (26 Ekim dolar - euro f [...]

21 saat önce...

Mangal Aşkı, Az kalsın mahalleyi yakıyordu

Derik ilçesinde bir apartmanın çatı katında mangal [...]

18 saat önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN