Gazetecilerden Mesleki Dayanışma Örneği

Gazetecilerden Mesleki Dayanışma Örneği
11 Ocak 2020 Cumartesi Saat 13:17 0

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle Mardin merkez, Nusaybin ve Kızıltepe'de faaliyet gösteren Mardin Gazeteciler ve Yazarlar Cemiyeti'nde bir araya gelerek mesleki dayanışma örneği gösterdi.

10 Ocak Gazeteciler Günü dolayısıyla Mardin Valisi/Belediye Başkan vekili Mustafa Yaman'ın basın mensupları ile bir araya geldiği toplantıda birlik ve beraberlik örneği gösterirken, Kızıltepe'den Nusaybin'den toplantıya katılmak üzere gelen basın mensupları daha sonra Mardin Gazeteci ve Yazarlar Cemiyeti ve Mardin Life Gazetesi Haber merkezini ziyaret ederek mesleki dayanışma örneği sergilediler..

24. Zoom Uluslararası Haber Görüntüleri Yarışması'nın Yılın Gazetecisi ödülünü almaya hak kazanan ancak mazereti nedeniyle ödül gecesinde bulunmayan İLKHA Mardin Temsilcisi Mehmet Salih Keskin, ödülünü Kızıltepe'nin emektar gazetecisi Mehmet Halit Solhan'ın elinden aldı. Meslektaşlarının tebriklerini kabul eden Keskin, Gazeteciliğin, halkın gören gözü, duyan kulağı ve haykıran sesi olduğunu belirterek, objektif, hak'tan ve halktan yana dürüstlük ilkesinden ödün vermeden mesleğini bundan sonra da devam ettireceğini kaydederek meslektaşlarının 10 Ocak Gazeteciler Günü'nü tebrik etti.

MGYC Başkanı A.Kadir Üründü, cemiyet yönetimi ve üyeleri ile bir araya gelen Kızıltepe ve Nusaybin'de görev yapan gazeteciler, birbirlerinin Çalışan Gazeteciler Günün tebrik edip meslek sohbetinde bulundular.

 
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Doç. Dr. Oktay: "Batılıların derdi mezhep savaşlarıdır"

Mardin Artuklu Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı [...]

1 gün önce...

Katil zanlısının ifadesine ulaşıldı

Bitlis'te geçen gün şehit edilen ve Bakan Soylu'nu [...]

1 gün önce...

19 Yaşındaki Şefika’dan 10 gündür haber yok

Kızıltepe'de bakkala gidiyorum diye evden çıkan 19 [...]

1 gün önce...

"İkiyüzlü batı, Kürtleri hep dengeleyici bir unsur olarak kullanıyor"

İran’da 74 yıl önce kurulan Mehabad Kürd Cumhuriye [...]

1 gün önce...

İpekyolu’nda çelik rulo yüklü TIR devrildi: 2 yaralı

Nusaybin Kızıltepe Karayolu'nda (İpekyolu) üzerind [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN