Gazetemizin gündeme getirdiği yolun yapımı tamamlandı

Gazetemizin bir süre önce yolun olmamasından dolayı velilerin isyanını dile getirdiği Mardin Fen Lisesi ve Said Nursi İmam Hatip Lisesi'nin yolu Mardin Büyükşehir Belediyesi tarafından asfaltlandı.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı tarafından Mardin Fen Lisesi ve Said Nursi İmam Hatip Lisesi'ne ulaşımı sağlayacak yeni yolun yapımı tamamlandı. Tamamlanan yola daha sonra mucur ve asfalt döküm işi yapıldı.
Mardin Fen Lisesi ve Said Nursi İmam Hatip Lisesi'nin faaliyete girmesinden bu yana mevcut kullanılan yol kişi arsaları arasında açılmıştı. Arsa sahiplerinin inşaata başlaması ile iptal edilen yolun yerine yeni bir yol açan Mardin Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı, yolu tamamlayarak mucur ve asfalt dökümünü gerçekleştirdi.

Mevcut eski yolun kişi arsaları arasında gelişi güzel bir şekilde açıldığına dikkat çeken Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanı Hamza Yusufoğlu, "Fen Lisesi ve İmam Hatip Lisesi'nin faaliyete girmesinden bu yana bu yolda hiçbir çalışma yapılmamıştı. Zaten mevcut yol gelişi güzel kişi arsaları içinde açılmıştı. Arsa sahipleri de inşaata başladıkları için her iki okula giden yol kapanmıştı. Bizlerde ilk önce okullara gidecek olan yeni bir yolun açımına başladık. Yolun yağan yağmurdan bir zarar görmemesi ve suyun akışının gerçekleşmesi için de yola 600'lük beton arma borular yerleştirdik" dedi. Tamamlanan yeni yolun ardından yola mucur döküp asfalt işlemine başladıklarını kaydeden Yusufoğlu, kısmi yerlerde de yolun parkelendiğini sözlerine ekledi.

İşte 26 Ağustos 2014 tarihinde yaptığımız o haber!

Haydi öğrenciler okula! Yol nerede?

 

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle