Gazi Yıldız, Kimdir?

Gazi Yıldız, Kimdir?
17 Şubat 2015 Salı Saat 19:24 2

10 Eylül 1985 tarihinde İdil ilçesinde doğdum. İdil Yatılı Bölge okulunda başladığım eğitimimi zorunlu sebeplerden dolayı ilkokul, ortaokul ve lise'yi Gaziantep ilinde tamamladım.

Üniversite eğitimimi Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Mühendislik-Mimarlık Fakültesi, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği bölümünü, 2006 yılında bölüm birincisi olarak bitirdim. Bölüm temsilcisi olarak öğrenci konseyinde görev almanın yanında 2.sınıfta iken ikinci üniversite olarak başladığım İktisat Fakültesi İşletme Bölümünden 2009 yılında mezun oldum. 

Sosyal ve kültürel çalışmalarımda lisenin yanında üniversite yıllarında da da devam ederek farklı Topluluk ve STK’larda gönüllü olarak aktif bir şekilde görev aldım. Üniversite yıllarımda Kahramanmaraş’ın yetiştirdiği Necip Fazıl Kısakürek, Cahit Zarifoğlu ve Erdem Beyazıt gibi ustadların yolunda giden gençlerle birlikte farklı etkinliklere imza attım. Üniversite mezuniyetinden hemen sonra iş hayatıma Adana Kozan Organize Sanayi Bölgesi ve Konya Beyşehir Organize Sanayi Bölgesinde şantiye şefi olarak çalışmaya başladım. 

Nisan 2007 yılında askerlik görevimi kısa dönem olarak ifa ettikten sonra, Kasım 2007’de Mardin merkez Artuklu ilçesine yerleştim ve “Yıldız Mühendislik” unvanıyla kendi firmamı kurdum. Bu firmada Mardin ve ilçelerinde proje ve mühendislik hizmetleri çalışmalarını bir ekip olarak yürüttüm. 

Tarihi kentin kültürel dönüşüm projelerine destek vermek için 2010 yılında “Helin Yapı Denetim Ltd. Şti.” adıyla yeni bir firma kurarak Mardin ve ilçelerinde yapı denetim alanında faaliyetlerime başladım. Halen “Helin Yapı Denetim Ltd. Şti.” de 27 personel ile birlikte bu firmada inşaat sektörüne denetim hizmeti sağlayarak faaliyetlerimize devam etmekteyim. 

Aktif iş hayatımın yanında sosyal alanda da çalışmalarımı devam ettim. 

2010 yılında MÜSİAD Mardin Şubesi’ne üye olarak Denetleme Kurulu üyeliğine seçildim. 

2011 Şubat ayında Mardin’de gençlik yapılanması adına bir ilk olan GençMÜSİAD’ı kurarak Mardin GençMÜSİAD kurucu şube başkanı olarak görev aldım, Başkanlık görevini 3 dönem boyunca sürdürdüğüm GençMÜSİAD’da kentin gelişimi ve gençleri girişimciliğe, işadamlarını yatırıma teşvik etmek adına farklı etkinliklere, konferanslara, eğitimlere, panellere ve sempozyumlara imza attık. 

Mardin’de üniversite öğrencilerine sahip çıkarak rehberlik yapmanın yanında onları yönlendirmek için Mardin Artuklu Üniversitesi Öğrencilerini Koruma ve Yardımlaşma Derneği olan MARMED de yönetim kurulunda görev aldım. Genç Öğrencilerle dayanışma ve yardımlaşmanın yanında aynı zamanda 2012-2013 eğitim öğretim döneminde Mardin Artuklu Üniversitesinde misafir öğretim görevlisi olarak teknik bölümlerde dersler verdim. 

Siyasi hayatıma liderliğine güvendiğim ve her zaman örnek aldığım Recep Tayyip Erdoğan’ın genel başkanlığını yaptığı AK Parti’nin İl Gençlik Kollarında başladım. Üniversitelerden sorumlu (ÜNİAK) Başkan Yardımcılığı ve Teşkilatlanmadan sorumlu Başkan Yardımcılığı görevlerini yürüttüğüm Gençlik Kollarında da gençlere yönelik farklı faaliyetlerde bulunduk. 

Gençlik kolları olarak gece gündüz mesai mefhumu gözetmeksizin partinin bütün çalışmalarında önplanda olduk. Gençlik kollarındaki görevimi yürütürken AK Parti’nin Siyaset Akademisine de katılarak burada “Lider Ülke Türkiye” konulu programı başarı ile bitirdim. 

Gençlik Kolları görevimden sonra AK Parti Artuklu İlçe Başkanlığı’nda teşkilatlanmadan sorumlu kurucu başkan yardımcılığı görevini yürüttüm. Siyasetteki aktif görevime ara vererek 2014 yılında İngiltere Oxford British Study Centres' te İngilizce dil eğitimi aldım. 

Dil eğitiminin yanında liderlik ve kişisel gelişim eğitimleri de alarak bu alanlarda kendimi geliştirdim. İyi derecede Kürtçe ve İngilizce’nin yanında ve orta seviyede Arapça biliyorum. 
YORUMLAR :::

  1. Azad öz
    29 Aralık 2018 Cumartesi Saat 20:29 CEVAPLA
    Başarılarınız devamını dilerim iyi çalışmalar ben azad garibin oğlu azad yeğenin azad tanirsin iyi çalışmalar dayi
  2. yusuf
    31 Mayıs 2017 Çarşamba Saat 06:29 CEVAPLA
    Başarılarınız devamını dilerim. İyi çalışmalar

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

BİYOGRAFİ HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Mardian Mall AVM'de sona gelindi

Dekinsan Grup ve Sinanoğlu Group yatırım ortaklığı [...]

21 saat önce...

Ahmet Ceylan'ın Acı Günü

Mardin STK Platformu Sözcüsü, Eğitim-Bir-Sen Ünive [...]

1 gün önce...

Son dakika: Koca, bir kez daha Mardin için uyardı!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu Toplan [...]

1 gün önce...

Otomobil ile hafif ticari araç çarpıştı

Derik ilçesinde, otomobil ile hafif ticari aracın [...]

1 gün önce...

Elektrik kesintileri hastaları da vurmaya başladı

Mardin’deki elektrik kesintileri, elektronik cihaz [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN