Geleceğin Sporcuları Mazıdağı’ndan yetişiyor

Geleceğin Sporcuları Mazıdağı’ndan yetişiyor
08 Temmuz 2011 Cuma Saat 17:01 0

SODES tarafından kabul edilen “Mazıdağı Spor Okulu” Projesinde yetişen geleceğin sporcuları Mardin’in tarihi mekânlarını gezerek spor salonlarını ziyaret ettiler.

                SODES tarafından kabul edilen “Mazıdağı Spor Okulu” Projesinde yetişen geleceğin sporcuları Mardin’in tarihi mekânlarını gezerek spor salonlarını ziyaret ettiler.

                 Mazıdağı’nda faaliyete geçen Mazıdağı Spor Kulübü Başkanı Mehmet Hamitoğlu başkanlığında Mardin’e çıkarma yapan 200’e yakın öğrenci Mardin’in tarihi mekanlarını tek tek ziyaret ederek Sabancı Kültür Merkezindeki sergileri gezdiler. Sabancı Müzesinde teşhir edilen taş ustasından çok etkilenen sporcular gezdikleri yerlerde bol bol fotoğraf çekmeyi ihmal etmediler.

                Futbol, basketbol, hentbol ve voleybol branşlarında faaliyet gösteren Mazıdağı Spor Kulübün hedefi bu branşların ayısını artırmak. Çocukların sportif oyunlarla enerjilerini boşalttıklarını hatırlatan Hamitoğlu, öğrenci ve çocukları kötü alışkanlıklardan uzak durmaları ve boş vakitlerini sporla değerlendirmeleri için kurdukları spor kulübüne büyük bir ilgi olduğunu söyledi.

Öğrenci ve gençlerin boş vakitlerini kötü alışkanlıklardan uzak geçirmeleri için hayata geçirilen projenin koordinatörlüğünü yapan Askeri Bingöl ise “Spor ile meşgul olan bireyler ahlaklı bir toplumun inşası için gerekli. Biz de çocuklarımızın spora yönlendirilmesi için çalışıyoruz. Çocuklarımızın vakitlerini güzel şeylerle geçirmesine önem veriyoruz. Gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tutmak için sporu teşvik etmeliyiz."dedi.

Mazıdağılı sporcular Mardin gezisinden sonra ise ilk defa sinemanın keyfini çıkarmak için Kızıltepe İlçesine giderek biri animasyon olmak üzere iki film birlikte izlediler. Mazıdağılı sporcular daha önce de streslerini atmak üzere Bilge Köyü’nde piknik yapmışlardı.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

SPOR HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

TYPli Okul Güvenlikleri İşlerinde Süreklilik İstiyor

Toplum yararına proje (TYP) kapsamında İşkura bağl [...]

1 gün önce...

Akrabaları tarafından linç edilmek istendi

Mardin’de bir kişi arazi antlaşmazlığından dolayı [...]

1 gün önce...

Kızıltepeli bir genç 35 aileyi sevindirdi

Tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs sebebiy [...]

1 gün önce...

Korkunç iddia: Amerikalı Profesör koronavirüsü laboratuvarda üretip Çin'e sattı

ABD Adalet Bakanlığı, Harvard Üniversitesi Kimya v [...]

18 saat önce...

4 yıldır ekmeklerini mangal kömüründen çıkarıyorlar

Mardin'den yaklaşık 4 yıl önce Tekirdağ'ın Malkara [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar