Gelecek Partisi Mardin'de ilk toplantısını düzenledi

Gelecek Partisi Mardin'de ilk toplantısını düzenledi
26 Eylül 2020 Cumartesi Saat 11:54 0

Gelecek Partisi Mardin il başkanlığına yeni atanan Cesur Yücedağ basın mensupları ile bir araya gelerek ilk basın toplantısını düzenledi.

6 ilçeye atanan yeni ilçe başkanlarını tanıtan Gelecek Partisi Mardin İl Başkanı Cesur Yücedağ, burada gündeme dair değerlendirmelerde bulundu.

Yeni bir parti olmalarına rağmen Mardin’de kısa sürede teşkilatlandıklarını dikkat çeken İl Başkanı Yücedağ, Gelecek Partisi olarak Mardin'de ikinci parti olarak büyük bir teveccüh gördüklerini söyledi.

Mardin il binası olmak üzere Artuklu ilçe binasını Cumartesi ve Pazar günü hizmete alacaklarını belirten Yücedağ, "6 ilçemize de yeni ilçe başkanlarını atadık. Şu andan itibaren seçime hazır olacak şekilde teşkilatlandık.”dedi.

Özgür Basına İhtiyacımız Var

Türkiye’de özgür bir basına ihtiyaçları olduğunu ifade eden Yücedağ,” Montaigne nin çok güzel bir sözü var. Diyor ki “Özgürlüğü ve hayatı hak edenler, onu her gün yeniden fethetmek zorundadır. Yani özgürlük sahip olduğumuz yada olmadığımız sürekli bir özellik değil. Bizler özgürlüğü an be an yitirir yada yeniden kazanırız. İnsanlığın tarihi bir bakıma onu özgürlüğünden alıkoyan kısıtlamalar ve ayrımcı tutumlarla mücadelenin de tarihidir. İşte bu mücadelenin verildiği zeminde , güçlü bir basına ihtiyaç vardır. İnsanlığı ideallerine taşıyacak bir basına ihtiyaç vardır.” İfadelerini kullandı.

Bir ülkenin basının özgürlüğü çok önemlidir

Dünya büyük bir hızla değişip dönüştüğünü kaydeden Yücedağ, şöyle konuştu,” Bu süreçte talep ve beklentilerimiz,sorunlarımız,hak ve özgürlüklere yüklediğimiz anlamlar da değişiyor. Bügün artık demokratik eşitlik,katılım ve özgürlük ideallerinin çok daha yüksek bir düzeyde belirlendiği görüyoruz.Türkiye’in yakın tarihini de bu anlamda güçlü bir basına özlem duymaktadır. Gerçekleri korkmadan özgürce söyleye bilecek bir basına ihtiyacımız var. Ve burada bulunan tüm arkadaşlarımın böyle olduğuna inanıyorum. Bir ülkenin basının özgürlüğü çok önemlidir. Çünkü basın özgürce bildiklerini gördüklerini vatandaşlarımıza duyurursa o zaman halkta daha doğru bilinçlenir. Ve gerçekleri basın sayesinde daha iyi anlar.”

6 İlçeye Başkan Atadık

Gelecek partisi Mardin’de çok kısa sürede teşkilatlandığını vurgulayan Yücedağ,” Bizim sizlerden beklentilerimiz ve isteğimiz bu yöndedir. Bugün burada bulunmamızın sebebi budur. Yeni kurulan partimizi sizlerle tanıtmak ve sizlerin sayesinde vatandaşlarımıza sesimize daha iyi duyurabilmektedir. Çok kısa bir süre içinde bize teveccuh edilmiş olan İl başkanlığımızda öncelikle 6 ilçemize atama yaptık. 4 ilçemizin açılış gününü almış bulunmaktayız. Cumartesi günü saat 15.00 da Artuklu ilçe binamızın açılışı ise Pazar günü saat 14.00 da Midyat ilçe binamızın açılışını Allah!ın izni ile yapacağız. Ataması yapmış olduğumuz ilçe başkanlarımızı sizlere takdim etmek istiyorum. Bu atamasını yapmış olduğumuz arkadaşlarımızın sizlerle birlikte seslerini daha hızlı bir şekilde duyuracaklarına inanıyorum. “şeklinde konuştu.

İnsanlar Gelecek Partisine Teveccuh Ediyor

Şu anda Gelecek partisine Mardin’de büyük bir teveccuh yaşandığına dikkat çeken Yücedağ konuşmasına şöyle devam etti.” Her kesimden partimize katılım sağlamak isteyenler vardır. Önemli aşirterler,aileler, STK’lar bizimle görüşüyor. Partimize katılmak istiyor. Geçtiğimiz günlerde bir bayan Ak Parti Kızıltepe Kadın Kollarından partimize katıldı. Kendisi Ak Partiden istifa edince çok sıkıntılar çekti. Ak Parti yönetimi kendisine büyük zorluklar çıkardı. Ama dik duruşu sayesinde kendisi bugün Gelecek Partisi Mardin Kadın Kolları Başkanı olarak aramıza katıldı. Önümüzdeki günlerde basın önünde bunu açıklayacağız. Artık insanlar demokrasiyi hak ve özgürlükleri arar duruma geldi.İnsanlar yeni bir arayış içindedir. Demokrasinin temel taşlarını oluşturan Gelecek partisine büyük bir destek vardır. Bunu ilk seçimde göereceğiz. “diye konuştu

Daha sonra Gelecek Parti Mardin İl Başkanı Cesur Yücedağ 6 ilçeye atanan başkanları tek tek basına tanıttıktan sonra program sona erdi.
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

POLİTİKA HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Milletvekili Demirkaya'dan Mevlit kandil mesajı

AK Parti Mardin Milletvekili, İnsan Haklarını İnce [...]

1 gün önce...

Dolardan yeni rekor geldi: 8,23 ile tüm zamanların en yüksek seviyesinde

Yükselişini sürdüren dolar güne rekorla başladı. [...]

1 gün önce...

Kredi ve burs başvuruları başladı

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, [...]

1 gün önce...

Mardin’de hırsızlık zanlıları yakalandı

Artuklu ve Kızıltepe ilçelerinde yaşanan 2 ayrı hı [...]

1 gün önce...

Vali Demirtaş’tan ‘29 Ekim’ Kutlama Mesajı

Mardin Valisi Mahmut Demirtaş, ‘29 Ekim Cumhuriyet [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN