Gelecek Partisi'nden Azerbeycan açıklaması

Gelecek Partisi'nden Azerbeycan açıklaması
30 Eylül 2020 Çarşamba Saat 19:01 0

Mardin Gelecek Partisi İl Başkanı Mehmet Cesur Yücedağ, Ermenistan’ın saldırıları karşısında Türkiye’nin Azerbaycan’a her konuda tam destek vermesini desteklediklerini söyledi.

Gelecek Partisi Mardin İl Başkanı Mehmet Cesur Yücedağ, yaptığı açıklamada, Ermenistan’ın, Azerbaycan’ın Karabağ topraklarına saldırmasının kabul

edilemez olduğunu belirtti. Ermenistan’ın bu saldırgan tutumunu şiddetle kınadıklarını dile getiren Yücedağ şunları söyledi:

"Azerbaycan da yaşanan son durum hepimizi derinden üzmüştür. Bu üzücü durum geçmişte Ermenistan, Azerbaycan’a 1917'de Ekim devrimi yani Bolşevik Devrimi'nden sonra saldırmaya başlamıştır. Tarihten günümüze kadar 28 yıldır işgal ettiği Azerbaycan toprağı Karabağ’a tamamen yerleşmek için provokasyona başvuran Ermenistan maalesef geçen gün sabahı askeri mevziler ve sivillerin yaşadığı köyleri bombaladı ve bu bizi gerçekten üzmüştür. Azerbaycan'a tarihten beri düşman gözüyle bakan ve Karabağ’ı işgal eden Ermenistan’a artık gereken cevap verilmeli. Türkiye Azerbaycan'a siyasi ve askeri destek vermeli ve Türkiye Cumhuriyeti varlığını Azerbaycan’ın yanında hissettirmelidir. Rusyanın siyasi amacı o bölgeyi karıştırıp ve Azerbeycanın yer altı kaynaklarına faydalanmasını engellemeye çalışmasıdır. Rusya Kafkas bölgesini karıştırarak ve Azerbaycan'ın enerji ihracatına engel olmak için Ermenistan'a açık bir şekilde silah vererek bölgeyi ateşe vermektedir. Rusya'nın yaptığı bu planı iyi anlayıp stratejik hamlelerle karşılık vermek lazım. Herkes bunu bilmeli ki “ Bizim için Karabağ Azerbaycan'dır ve Azerbaycan Türkiye'dir.”bunu unutmamalıyız. Mardin gelecek Partisi olarak her zaman milletçe Azerbaycan’ın yanındayız."



YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

POLİTİKA HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Milletvekili Demirkaya'dan Mevlit kandil mesajı

AK Parti Mardin Milletvekili, İnsan Haklarını İnce [...]

1 gün önce...

Dolardan yeni rekor geldi: 8,23 ile tüm zamanların en yüksek seviyesinde

Yükselişini sürdüren dolar güne rekorla başladı. [...]

1 gün önce...

Kredi ve burs başvuruları başladı

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, [...]

1 gün önce...

Mardin’de hırsızlık zanlıları yakalandı

Artuklu ve Kızıltepe ilçelerinde yaşanan 2 ayrı hı [...]

1 gün önce...

Vali Demirtaş’tan ‘29 Ekim’ Kutlama Mesajı

Mardin Valisi Mahmut Demirtaş, ‘29 Ekim Cumhuriyet [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN