'Gelmiş geçmiş en ağır BDP yazısı'

"PKK'nın tek talebi, "PKK'nın geleceğidir", bu yüzden de Türkiye Cumhuriyeti Devleti, ağzıyla kuş tutsa terör sona ermez. "

Yazısında PKK sorunu ile Kürt sorunun farkına vurgu yapan Habertürk Yayın Müdürü Fatih Altaylı, BDP'lilerin PKK'lılardan izinsiz hiçbir şey yapamayacağını, partinin PKK'nın vesayeti altında olduğunu ve Başbakan Erdoğan'ın BDP'ye verdiği değer kadar PKK'nın BDP'ye değer vermediğini söyledi.

İşte Fatih Altaylı'nın yazısından ilgili bölüm;

Peşin peşin söyleyelim bir kere; Türkiye'deki etnik Kürt siyaseti, ciddi bir "Askeri Vesayet" altındadır. BDP, etnik Kürt siyasetinin "silahlı terör kanadı" PKK'dan tam ve mutlak kontrolü dışında nefes alamaz, adım atamaz.

"İZİNSİZ İŞEMEYE BİLE GİDEMEZSİNİZ"
 
Bırakın bunları, en zaruri ihtiyaçlarını gideremez. Hadi açık yazalım "İşemeye bile gidemez."

Çünkü PKK'nın "Kürt meselesinin halli" yönünde hiçbir talebi yoktur. PKK'nın tek talebi, "PKK'nın geleceğidir", bu yüzden de Türkiye Cumhuriyeti Devleti, ağzıyla kuş tutsa terör sona ermez.

PKK, "legal kanadı" BDP'yi de hiç beğenmez, adam yerine koymaz. Çünkü PKK'lılara göre BDP'liler keyif çatmakta, PKK'lılar ise dağda cefa çekmektedir. Bu yüzden de PKK'nın en istemediği şey, terör meselesinin BDP muhatap alınarak çözümlenmesidir.
 
BAŞBAKAN'IN BDP'YE VERDİĞİ DEĞERİ PKK BDP'YE VERMİYOR
 
PKK'nın BDP'lilere verdiği değer, Başbakan Erdoğan'ın BDP'ye verdiği değerden bile azdır. Buraya kadar tamamsa gerisine bakalım. Terör örgütü PKK, Güneydoğu'daki her türlü kamu görevlisini ve askeri kaçırdıktan sonra kaymakam ve milletvekili de kaçırdı. Son olarak da AK Parti İl Başkanı'nı kaçırdılar. Bu, şunu gösteriyor. "Türkiye'nin her yerinde siyaset yapmak haktır. Güneydoğu Anadolu hariç."
 
Burada geliyoruz başlığa. Yani "Yok öyle üç köfte beş kuruş" meselesine.
  
Geçen sene BDP'liler İzmir'den geçerken halkın tepkisiyle karşılaştıkları için kıyameti kopardılar. "Vay efendim siyasetçiye, parlamento çatısı altında siyaset yapan insanlara, nasıl böyle yapılırmış" diyerek. Haksızlardı diyemem. O yapılmazdı ama bu yapılan ne! Bölgede iktidar veya muhalefet fark etmez, legal siyaset yapan bir partinin il başkanını "dağa kaldıracaksın".

Peki o zaman İstanbul'da, İzmir'de, Ankara'da birileri kalkıp "BDP İl Başkanı'nı dağa kaldırırsa" ne diyeceksin? Senin legal siyasetteki temsilcin burada "Anayasa'nın ve beğenmediğin Türkiye Cumhuriyeti'nin tüm yasalarının ve o yasalarla görev yapan güvenlik güçlerinin teminatı ve koruması altında" siyaset yapacak. Ama sen orada "terörist yasasına" dayanarak bir partinin il başkanını dağa kaldıracaksın!
 
ADAMLIĞINIZ BU MU?
 
Hadi Selahattin Demirtaş ve diğer BDP'liler. Kalkın iki kelam
edin. Tepenizdeki örgütü bir kınayın bakalım. Vatandaş size tepki gösterince
gösterdiğiniz tepkinin onda birini gösterin bakalım. Bu mu sizin siyaset
anlayışınız! Bu mu sizin adamlığınız!

YORUMLAR

  • Orhan bey, "bir arap olarak" diye söze başlamış. bdp'ye haksızlık yapıldığını ifade etmiş. Yemezler Orhan Bey! Gerçekler çok dokunuyor değil mi? Sana şu kadarını söyleyeyim; bu yazıda yazılanlar az değilse, hiç de çok değildir. Bunu anlayabilmek için de sadece insan olmak bence yeterlidir. "Bölgenin en çok oy alan partisiymiş"! o oyların nasıl alındığını hepimiz biliyoruz. Birbirimizi kandırmanın bir anlamı yok. Bu arada böyle bir partinin isminde "barış" ve "demokrasi" kelimelerinin yer alması bence barış ve demokrasiye hakarettir.

    ben bir arap olarak bu sitenin bdp ye olan kinini anlamış değilim. bdpli değilim ama bu bölgede en büyük parti olan bir partiye biraz daha saygılı olmanız gerekiyor. Mardinlife sizi kınıyorum

    bdp aleyhine ne varsa sitenizde yer veriyorsunuz.bölgede en çok oy alan parti bdp. destek verin demiyoruz ama nefretinizi de belli etmeyin. kahve ağzıyla konuşan fatih altaylı soytarısının yazısına yer vermek başka bir soytarılıktır. yalakalığı bırakmanız dileğiyle iyi çalışmalar.

Yorum Ekle