Genç avukatların ilk cübbe heyecanı

Genç avukatların ilk cübbe heyecanı
17 Ocak 2020 Cuma Saat 20:16 4

Mardin'de 5 genç avukat cübbe giyme ve yemin töreniyle görevine başladı. Yeni avukatları ilk cübbe giyme heyecanında aileleri de yalnız bırakmayarak heyecanlarına ortak oldu.

Farklu üniversitelerden mezun olduktan sonra avukatlık stajlarını tamamlayan 5 avukat cübbelerine giyerek görevlerine başladı. Mardin Barosu Hizmet Binası’nda 5 avukat için Ant İçme ve cübbe giyme törenine genç avukatların aileleri de katılarak, ilk cübbe giyme heyecanına ortak oldu.

Mardin Barosu bünyesinde mesleki faaliyetlerine başlayan Av. Aliye Dündar, Av.Gurbet Bilbay, Av.Vedat Bozdemir, Av.Abdullah Ertaş ile Av.Halil Ertaş'ın yemin içme, cübbe giyme ve ruhsat teslim töreninde konuşan Mardin Barosu Başkanı Av. İsmail Elik, mesleğe yeni katılan genç meslektaşlarını tebrik etti.

Avukatlık mesleğinin çok güzel ama aynı zamanda zor bir meslek olduğunu kaydeden Mardin Barosu Başkanı Av. İsmail Elik, Avukatlık mesleğinin güzelliğinin; insanların hak ve hukukunu savuruyor olmaktan, gücü yetmeyenin yanında olmaktan geçtiğini kaydederek, genç meslektaşlarının meslek etiği ve onuru gözeterek çalışacaklarına inandığını söyledi.

Mesleğe yeni adım atan genç meslektaşlarını yetiştiren ailelere de teşekkür eden Baro Başkanı İsmail Elik, alfabetik sıraya göre sahneye davet edilen genç meslektaşı Aliye Dündar'a cübbe giydirip, ruhsatlarını teslim etti.

Av. Aliye Dündar, Av.Gurbet Bilbay, Av.Vedat Bozdemir, Av.Abdullah Ertaş ile Av.Halil Ertaş'ın mesleğe ilk adımı attıkları törende yalnız bırakmayan yakınlarının tebriklerini kabul ettiler.YORUMLAR :::

 1. songül adam
  06 Şubat 2020 Perşembe Saat 09:02 CEVAPLA
  en güzel en basarılı en tatlı en sosyal en zeki avukatlar
 2. Boran can
  18 Ocak 2020 Cumartesi Saat 17:54 CEVAPLA
  Gidip özel üniversite lerde okuyup hava atıyorlar
  • sevgi demir
   06 Şubat 2020 Perşembe Saat 08:58 CEVAPLA
   boran bey paraları olmaları onların sucu degil eminin sizinde paranız olsaydı okurdunuz lütfen kıskanmak yerine tebrik edin ayrıca özel devlet mi kaldı bence basarılı avukat olmak icin okudugun okulun pek bir önemi yok devlet üniversitesinden mezub olup para kazanamayan avukatlarda bunun en güzel örnegi.
  • Elif Adam
   21 Ocak 2020 Salı Saat 08:46 CEVAPLA
   Boran bey keşke eleştirmek yerine tebrik mesajı yazsaydınız yıl 2020 hala özel devlet ayrımı yapıyorsunuz insanların durumunun iyi olmazı özel üniversite okuması eleştiri konusu olamaz suan coguninsan özel okulları tercih ediyor parayla eğitim satın alıyoruz emin olun defalarca devlet üniversitesinide kazansam defalarca özle üniversiteyi tercih ederim.Ayrıca ortada hava atan yok 5 arkadaşımız sadece ruhsat törenini katılmış hepsi bu bence siz bir psikoloğa gidin kıskançlıktın tedavisi zor

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Mardian Mall AVM'de sona gelindi

Dekinsan Grup ve Sinanoğlu Group yatırım ortaklığı [...]

1 gün önce...

Otomobil ile hafif ticari araç çarpıştı

Derik ilçesinde, otomobil ile hafif ticari aracın [...]

1 gün önce...

Mardin - Van arası artık üç saat daha yakın!

Mardin, Batman ve Siirt illerinin Van ile ulaşım m [...]

1 gün önce...

Vali Demirtaş, Ömerli'de İncelemelerde Bulundu

Mardin Valisi Mahmut Demirtaş, göreve başladıktan [...]

18 saat önce...

Korona Can almaya devam ediyor

Kızıltepe ilçesinde Coronavirus (Covid-19) vaka sa [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN