Genç Sadâ Kur'an-ı Kerim'i güzel okuma yarışması

Genç Sadâ Kur'an-ı Kerim'i güzel okuma yarışması
03 Ocak 2019 Perşembe Saat 09:53 0

Mardin'de bulunan 10 ilçede düzenlenen 'Genç Sadâ' Kur'an-ı Kerim-i Güzel Okuma Yarışması il finali Nusaybin'de yapıldı.

Nusaybin Zeynel Abidin Anadolu İmam Hatip Lisesi ev sahipliğinde yapılan yarışma okul müdürü Mehmet Cemal Ay ve Mardin Milli Eğitim Şube Müdürü Abdurrahim Omuk'un açılış konuşmasıyla başladı.

Daha sonra konuşan Nusaybin Milli Eğitim Müdürü Ümit Çetin, yarışmaya katılanların 10 ilçe şampiyonları olduğunu hatırlatarak: "Ne zaman böyle bir ortamda İmam Hatiplilerle karşılaşsam sizden daha çok heyecanlanıyorum. Çünkü sizde özümüzü görüyorum. Bu tür yarışmaların ilçemize yapılması bizim için ayrıca bir gurur kaynağıdır. Bu yarışma bizim gözümüzde kazanların yarıştığı bir yarışmadır. Emeği geçen ve yarışmaya katılan herkesi kutluyorum" dedi.

Konuşmalardan sonra Nusaybin Müftüsü Usame Anlağan başkanlığında 7 kişilik jüri üyesi belirlendi. Daha sonra 10 ilçenin Kur'an-ı Kerim Güzel Okuma birincileri yarıştı.

Yarışmanın sonunda Mardin Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Faik Acar, Midyat Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Yakup Kaya ikinci ve Kızıltepe Özcan Yıldız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Tahir Keleş üçüncü oldu.

Yarışma sonunda dereceye giren öğrencilere Milli Eğitim Müdürü Ümit Çetin, Müftü Usame Anlağan, Dr. Halit Üveysi ve Kızılay Şube Başkanı İlameddin Ay tarafından çeşitli ödüller verildi.

Program, Nusaybin Zeynel Abidin Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri ilahi korosunun seslendirdiği ilahilerle sona erdi.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

EĞİTİM HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Büyükşehir'de bugün de üç kişi görevden alındı

Mardin Büyükşehir Belediyesinde devam eden teftişl [...]

1 gün önce...

3 milyon TL'lik Zarar; yetkililerden tahsil edilecek

Mardin’in tarihi ve kültürel dokusunu bozduğu gere [...]

1 gün önce...

Görevden alınan yönetici sayısı 7'yi buldu

Mardin Büyükşehir Belediyesini teftiş eden müfetti [...]

16 saat önce...

Mardinli asker ağır yaralandı

Hakkari’de görev yapan Mardinli hemşehrilerimiz u [...]

1 gün önce...

Tatil dinlemediler okullarını botanik bahçeye çevirdiler

Yaz tatili dinlemediler, okullarını botanik bahçey [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN