Gençler, Mardin’de STK Birliği kuracak

Gençler, Mardin’de STK Birliği kuracak
24 Şubat 2015 Salı Saat 00:51 0

Mardin'deki STK’larda görev yapan gençler bir araya gelerek Genç STK‘lılar Birliğini kurma girişimi için start verdiler. Mardin’de yaptıkları çalışama ve faaliyetleri ile kamuoyunda en çok etkili olan STK’lardan Memur-Sen, MÜSİAD, TUGVA ve MARMED’in genç temsilcileri Memur-Sen İl binasında bir araya geldi.

''Çözüm Sürecinde Gençlerin Rolü Ne Olmalıdır ve %65’i genç olan Mardin’de Gençlik Sorunları'' başlığı altında Mardin’in genç Sivil Toplum kuruluşları olan Genç MÜSİAD, Genç Memur-sen, MARMED ve TUGVA’nın da yönetiminden arkadaşların olduğu toplantı Mardin Memur-Sen Şubesi toplantı salonunda yapıldı.
Tanışma ile başlayan toplantıda açılış konuşmasını yaparak selamlama yapan Mardin Genç Memur-Sen Başkanı Hamza Doğan Genç STK ‘lılar Birliği hakkında kısa bir bilgi verdi.

ORTAK HEDEF ALLAH RIZASI
Mardin’de bulunan ve her şeyden önce Allah rızası ve toplumun faydasını gözeterek farklı kulvarlarda aynı niyet ile hizmet etmeyi vazife gören STK’ların gençleri ile bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti dile getiren Doğan, “Mardin’de Gençlik adına yapılan çalışmaları ile Mardin’e hizmet eden siz değerli kardeşlerim ile bugün inşallah çok verimli ve Allah’ın sevgisini kazanacağımız bir istişare olacaktır. Bunun dışında Mardin’de gençlik çalışmalarının veriminin bir göstergesi olan şuan aramızda olan Mardin’in en genç milletvekili olmak için yola çıkan ve daha önce de gençlik çalışmalarında birlikte görevler aldığım kardeşim GençMÜSİAD’ında kurucu başkanlığını yapan ve aynı zamanda Ak Parti’den gençlerin sesi olmak için Milletvekili aday adayı olan Gazi Yıldız da bugün aramızda. Kendisini de tebrik ediyor başarılar diliyoruz.”dedi.

GENÇLERİN ÖNÜNDEKİ EN BÜYÜK ENGEL BÜROKRASİ
Toplantıya katılan Mardin Genç MÜSİAD Başkanı Veysel Öndeş de gençlerin saip olduğu potansiyele dikkat çekerek gençlerin önünün açılması gerektiğini söyledi. Gençlerin gerek iş dünyasında gerekse de bürokrasi dünyasında karşılaştığı sorunlar hakkında bilgi veren Öndeş, “Görevlerimiz arasında olan girişimcilere destek ve yol göstermede çok sıkıntı yaşıyoruz bürokratik engellerden dolayı özellikle KOSGEB’in bürokratik surecinin olması bizi sıkıntıya sokuyor. Bölgemize mevcut bölge sorunlarından dolayı büyük yatırımcı gelemediği için de geriye KOBİ’ler ve girişimciler kalıyor. Onlar da desteklerin azlığından ve bürokratik engellerden dolayı çalışmalarına başlayamıyorlar.'' dedi.

GENÇLERİN BİLİNÇLENDİRİLMESİ GEREKİYOR
Gençlerin eğitim ve meslek edinme yollarında yaşadıkları sorunlar hakkında bilgilere veren TUGVA yönetim kurulu üyesi Lise koordinatörü olan Bedrettin Artış da “Bizler de dernek olarak yeni kurulduk. İnşallah Mardin’de çalışmalarımıza öğrencilerimize barınma hizmetleri sağlamak için gönüllü çalışacağız. Gençlerin bilinçlenmesi ve inançlı bir gençliğin yetişmesi için bizler de elimizden gelen çabayı sarfedeceğiz.”diye konuştu.

GENÇLERİN SİYASİ ARENADA DA YER ALMASI GEREKİYOR
Toplantıya GençMÜSİAD’ın kurucu başkanı olarak katılan Gazi Yıldız da toplantını hayırlara vesile olmasını dileyerek, siyasi alanda gençlerin karşılaştığı sıkıntılar hakkında bilgiler verdi. Kendisinin de siyasi arena da gençleri temsilen AK Parti’den Mardin Milletvekili olmak için Aday Adayı olduğunu anlatan Gazi Yıldız selamlama yaptıktan sonra, “Aynı davanın farklı kulvarlarındaki gönül insanı kardeşlerim; bizler Allah’ın sevgisini ve ümmetin hayrını kazanmayı amaç edinmiş İslam şuuru ile hareket eden gençleriz. Hepiniz Mardin’den hareket ile yaptığınız çalışmalarda başta yaşadığımız çevrede ve ümmete yayılacak bir çalışma hizmeti içindesiniz. Kiminiz Mardin gençliğinin girişimci veya KOBİ olması için çalışırken, kiminiz yurt ve barınma hizmetleri yaparken kiminiz ihtiyaç sahiplerine ulaşma kiminiz üniversiteli kardeşlerimizin sıkıntılarına çözüm aramakta ve kiminiz memuriyet yapan genç kardeşlerimizi temsil etme derdindesiniz. İşte bu yaptığınız hizmetlerden rahatsız olanlar var. Ümmetin gençlerini bir araya gelerek görev bölümü şeklinde çalışmasını istemeyen kişiler ve kurumlar var. Bunları bizler her ne kadar biliyorsak da asıl önemli olan gençlerin bunu bilmesi gerekiyor. Onları bu konularda bilinçlendirmek lazım.”dedi.

SELAHADDİN’İN VE FATİH’İN TORUNLARININ BİRARAYA GELMESİNDEN KORKUYORLAR
Bir kısım güçlerin Ortadoğu Coğrafyasında Selahaddin’in torunları ile Fatihin torunlarının birleşmesinden korktuğunu dikkat çeken Yıldız, “Çünkü onlar biliyor ki eğer bu birliktelik sağlanırsa inanın tüm ümmetin etraflarında toplanması hiç şüphesizdir. Bu konu Kudüs’ü işgal edenler tarafından çok iyi bilinmekte ve bundan da çok korkmaktadırlar. Çünkü biliyorlar ki bu gerçekleşirse Kudüs yeniden fetih edilecek ve onlara huzur kalmayacaktır. Bunun için ellerindeki en büyük koz olan fitne ile bütün enerjimizi harcama planları yapmaktadırlar. Son yüz yıldır belki bu planlar gerek dönemin iktidarları tarafından harfiyen uygulayarak bugüne kadar suren fitneler silsilesi ile dedelerimizin butun gençlik enerjisi buralara harcandı. Tabi bu planlar sayesinde babalarımızda kendi devletlerine düşman ve kendi ümmetinden olan kardeşlerini de hasım olarak görmelerine neden olmuştur. Ancak bugün iktidar olan liderlerimiz elhamdülillah bizim ile aynı fikir ve zihin dünyasına sahiplerdir. Ümmetin tüm fertlerinin acısını sevincini ve davasını savunan paylaşan ve arkasında duran anlı secdeli kişilerden oluşmaktadır. Ve emin olunki şuan sizin ile aynı duygu ve niyetler ile örgütsel çalışma yapan Gazze’de, Kahire’de, Tunus’ta, doğu Kürdistan’da ve bütün Kürdistan şehirlerinde gençler vardır. Emin olun tek destek noktaları olan şeyde bugün ülkemizde iktidar olan Recep Tayyip Erdoğan ve Ahmet Davutoğlu’dur. Onların inancı ve beklentileri İstanbul’u fetih eden Fatih’in torunları ve Haçlı ordularını mağlup eden Kudüs fatihi Selahaddin Eyyubi’nin torunlarının tekrar uyanıp ümmeti bir araya getirmeleridir.”ifadelerini kullandı.
Toplantı sonunda alınan ortak kararla Mardin’de Genç STK Birliğinin kurulmasına karar verilerek bu konuda çalışmaların başlanmasına karar verildi.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

POLİTİKA HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

MHP ilk defa Yeşilli'de Kongre yaptı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Artuklu ilçesinin [...]

6 saat önce...

Bakım Onarım ve Temizlik Asil Liste İşte Artuklu İŞ-KUR LİSTESİ

Artuklu İlçe Mil. Eğt. Md. Bakım Onarım ve Temizli [...]

1 gün önce...

DİKA, Dara'yı restore ederek dünyaya tanıtacak

Mardin Müze Müdürlüğü tarafından, Sanayi ve Teknol [...]

4 saat önce...

İki çift bir düğünde evlendi

Demirtaş kardeşler, pandemi nedeniyle aynı düğünde [...]

1 gün önce...

İpekyolunda iki tır kafa kafaya çarpıştı

İpekyolunda sürücüsünün direksiyon hakimiyetini ka [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar
Dilan Özgün Uzm. Diyetisyen
Dilan Özgün Uzm. Diyetisyen

Ergenlik Döneminde Beslenme

1
Fırat Ensari
Fırat Ensari

Nefes Zamanı…

3
Nezir Güneş
Nezir Güneş

Korona Deyip Geçmeyin!

4
A.Vahap Kaya
A.Vahap Kaya

Nezaket

5
Gürsel Ekmen Miroğlu
Gürsel Ekmen Miroğlu

Arabuluculuk Kurumu ve Kavramı 

7