Gençlik ve Spor Personeline Bağımlılıklarla Mücadele Semineri

Gençlik ve Spor Personeline Bağımlılıklarla Mücadele Semineri
25 Eylül 2020 Cuma Saat 13:54 0

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Yeşilay Cemiyeti arasında yapılan iş birliği ile bağımlılığın önlenmesine yönelik eğitim seminerleri verilmeye başlandı.

Seminerin gerçekleştirildiği salonda tüm katılımcılar salgın nedeniyle herhangi bir olumsuzluğun meydana gelmemesi için sosyal mesafe, maske ve temizlik kurallarına riayet edildi.

Aziz Sancar Anadolu Lisesi Salonu’nda düzenlenen seminerde konuşan Mardin Yeşilay Şube Başkanı Lütfi Günlüoğlu, hazırladığı görsel ve videolar ile Gençlik ve Spor Bakanlığı çalışanlarına madde bağımlılığı, tütün ve alkol bağımlılığına yönelik sunum gerçekleştirdi.

“Her Şey İlk adım ve ilk tadım ile başlar”

Günlüoğlu, hazırladığı sunum ile kurum personeline bağımlılığın zararlarını anlattı. Bağımlılıkla Mücadele Eğitim Programı kapsamında seminerler düzenlediklerini belirten Günlüoğlu , Yeşilay'ı bağımlılıkla mücadelesine destekleri için Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Mardin yöneticilerine ve personeline teşekkür etti.

Günlüoğlu konuşmasında, "1920 yılında bağımlılıklarla mücadele etmek için kurulmuş köklü bir kurumuz. Gençlerimizi madde bağımlılıklarından kurtarmak için kurum ile seminer çalışmamızı yaptık. Gençlerimiz geleceğimizdir, onları zararlı alışkanlıklardan uzak tutmayı hedefliyoruz. Bağımlılıklarda her şey ilk adım ve ilk tadım ile başlar, bu nedenle Yeşilay olarak hayatın her alanında önleme ve bilinçlendirme çalışmaları yapıyoruz." dedi.

Bağımlılıklar alanında uyuşturucunun çok önemli bir yeri olduğunu belirten Şube Başkanı Günlüoğlu, bir bağımlının tedaviye başlamasından sonra önemli olanın iyileşeceğine inanması ve kendine güvenmesidir, aksi takdirde tedavinin iyi bir sonuç vermeyeceğini anlattı.

İki gün süren bağımlılıklarla mücadele seminerleri bazı katılımcıların soru ve verilen cevaplarla son buldu.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Milletvekili Demirkaya'dan Mevlit kandil mesajı

AK Parti Mardin Milletvekili, İnsan Haklarını İnce [...]

1 gün önce...

Kredi ve burs başvuruları başladı

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, [...]

1 gün önce...

Mardin’de hırsızlık zanlıları yakalandı

Artuklu ve Kızıltepe ilçelerinde yaşanan 2 ayrı hı [...]

1 gün önce...

Vali Demirtaş’tan ‘29 Ekim’ Kutlama Mesajı

Mardin Valisi Mahmut Demirtaş, ‘29 Ekim Cumhuriyet [...]

1 gün önce...

Dünyanın en uzun insanı da korona virüse yakalandı

Dünyanın en uzun insanı olarak tescillenen Dev Sul [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN