Gıda Denetim seferberliği devam ediyor

Gıda Denetim seferberliği devam ediyor
20 Şubat 2020 Perşembe Saat 10:20 3

Tarım ve Orman Bakanı Sayın Dr. Bekir Pakdemirli'nin talimatları ile 81 il ve ilçede eşzamanlı olarak başlatılan gıda denetim seferberliği Mardin ve ilçelerinde devam ediyor.

Yapılan denetimler kapsamında Gıdada sahtecilik yapanlara göz açtırılmayacağını vurgulayan Mardin İl Tarım ve Orman Müdürü Menduh Dinler, ''Vatandaşlarımızın sağlığı söz konusu olduğunda bu son derece hassas bir görev. Arkadaşımızla denetimleri gerçekleştiriyoruz. Vatandaşlarımızın sağlığı,güvenliği söz konusu olunca gıdada taklit ve tağşiş yapanlar önceliğmizdir. Taklit ve tahşişte,cezaların caydırıcı olması için Bakanlığımız mevzuatta düzenleme yapılması noktasında hızlı bir çalışması var.Alo 174 gıda hattına vatandaşlarımız şikatlerini bildirebilmektedir. Vatandaşlarımızdan ricamız;en büyük denetleyici tüketicidir gerçeğinden hareketle Alo174 gıda hattına en ufak usulsüzlük,uygunsuzluk gördüğünde aramalarıdır.Vatandaşlarımızın güvende olması bizim güvende olmamızdır.Proğram dahilinde 3'ncü günde fırın ve unlu mamülleri denetledik,hafta sonuna kadar hergün sıkı denetlememiz devam edecektir."dedi.

Taklit ve tağşişte, cezaların caydırıcı olması için, mevzuatta düzenleme yapılması noktasında çalışmaların sürdüğünü ifade eden Gıda Yem Şube Müdürü Kadri Özen de vatandaşlardan gelecek geri bildirimin son derece önemli olduğunu vurgulayarak, Alo 174 Gıda ihbar hattını, herhangi bir usulsüzlük olduğunu düşündükleri her durumda hemen kullanmaları noktasında çağrıda bulunarak ''Herhangi bir durumda soru işareti duyduğunuz bir konu olursa, mutlaka ALO 174 üzerinden bize ulaşın. Gıda güvenilirliğini sağlamak ve farkındalığını arttırmak amacıyla, hafta boyunca sürecek seferberlikte, ilk nokta, süt ve süt ürünleri üreten işyerleri ile takviye edici gıda üretimi yapan işyerleri olacak.'' dedi.
YORUMLAR :::

 1. selim çatkıt
  20 Şubat 2020 Perşembe Saat 12:13 CEVAPLA
  Lütfen okul kantinleri üzerinde çok durun.
 2. Ayşe Mungan
  20 Şubat 2020 Perşembe Saat 12:12 CEVAPLA
  Sürekli yapılıyorsa güzel,daha sık yapılsın özelikle kasap ve fırınlara
 3. Sevil Bayrakçı
  20 Şubat 2020 Perşembe Saat 12:09 CEVAPLA
  Güzel bir haber,İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ve Gıda şubesini tebrik ediyorum.Halkın sağlığı için Denetimlerin sürekli yapılması temenimdir

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

SAĞLIK HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

TYPli Okul Güvenlikleri İşlerinde Süreklilik İstiyor

Toplum yararına proje (TYP) kapsamında İşkura bağl [...]

1 gün önce...

Akrabaları tarafından linç edilmek istendi

Mardin’de bir kişi arazi antlaşmazlığından dolayı [...]

1 gün önce...

Kızıltepeli bir genç 35 aileyi sevindirdi

Tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs sebebiy [...]

1 gün önce...

Korkunç iddia: Amerikalı Profesör koronavirüsü laboratuvarda üretip Çin'e sattı

ABD Adalet Bakanlığı, Harvard Üniversitesi Kimya v [...]

1 gün önce...

Trafik kazası: 3 yaralı

İki aracın çarpışması sonucu yaşanan kazada yarala [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar