Giriş Çıkışlar tamamen kontrol altına alındı

Giriş Çıkışlar tamamen kontrol altına alındı
01 Nisan 2020 Çarşamba Saat 18:24 0

Korona virüse karşı alınan önlemler kapsamında Mardin’in giriş ve çıkışlarında denetimler yapılmaya başlandı. Şehrin giriş yapan tüm araçların polis tarafından denetlenmesiyle kilometrelerce uzunlukta araç kuyrukları oluştu.

Mardin Valisi Mustafa Yaman başkanlığında önceki gün toplanan ve İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya ile İl Sağlık Müdürü Dr. Saffet Yavuz'un katıldığı Pandemi İl Kurulunun Mardin’e giriş ve çıkışların kontrol altına alınmasını kararlaştırdı. Kararla birlikte bütün araçlar bir bir durdurularak sürücü ve yolcuların ateşi ölçülüyor. Mardinli olmayan ve seyahat izin belgesi olmayanlar da kendi şehirlerine geri gönderiliyor.

TEDBİRLER ARTTIRILDI

Mardin’de korona virüsüne (Covid-19) karşı tedbirler arttırıldı. Kent genelinde 65 yaş üstü vatandaşların sokağa çıkmaması, kapalı olması gereken işletmelerin açılmaması için güvenlik güçleri denetimlerini sürdürürken, yeni bir tedbir daha uygulamaya konuldu.

Korona virüsü tedbirleri kapsamında Diyarbakır’dan Mardin’e giriş başta olmak üzere il ve ilçe merkezlerinin giriş çıkışlarında güvenlik güçleri ve sağlık ekipleri denetimlerini sürdürüyor.

Uygulama noktalarında polis ekipleri tarafından durdurulan araçlardaki sürücü ve yolcuların ateşi sağlık ekipleri tarafından ölçülüyor. Sağlık ekipleri, vücut ısısı 38 derecenin üzerindeki yolcuların iletişim bilgilerini alarak, takiplerini sağlayıp hastanelere yönlendiriyor. Seyahat İzni olmayan vatandaşların da Mardin şehrin dışına çıkışına izin verilmiyor.
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Mardin Turizmine Korona Terörü Darbesi

KORONAVİRÜS salgını, sahip olduğu tarihi yapısı il [...]

1 gün önce...

Lidya döneminden kalma sikkeler Mardin'de ele geçirildi

Mardin’de uluslararası tarihi eser kaçakçılarının [...]

1 gün önce...

Yurt dışına uçuşlar bu ay başlayacak

1 Haziran itibarıyla yurt içi uçuşlara başlayan Tü [...]

1 gün önce...

Midyat Müftüsü Diyarbakır'a atandı

Midyat İlçe Müftüsü Mehmet Şafi Bilik, Diyarbakır [...]

1 gün önce...

Jandarma'dan Sera Tarlasına Uyuşturucu Operasyonu

Operasyonda bin 525 kök Hint keneviri ve 5 kilo 82 [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN