Gökçe'ye Deniz Geldi!

Gökçe'ye Deniz Geldi!
24 Aralık 2018 Pazartesi Saat 17:20 0

Aşırı yağışlar Artuklu'ya bağlı Gökçe mahallesini adeta göle çevirdi. Sosyal medya hesapları üzerinden paylaşım yapan mahalle sakinleri, "Gökçe'ye deniz geldi" esprileri yapmaları dikkat çekti.

Mardin'de mevsim normallerinin üzerine düşen yağış miktarı, altyapı eksikliği olan mahallelerde ilginç görüntüler oluşturdu.

Artuklu'ya bağlı Gökçe mahallesi yağan aşırı yağış nedeniyle bir çok ev su altında kalırken, mahalle sakinleri, yetkilileri göreve davet ederek altyapı sorununa biran önce çözüm bulunmasını istediler.

MARSU'nun görevini yapmadığını, beldenin sorunlarıyla yeterince ilgilenilmediğini kaydeden Mahalle Sakinlerinden Ahmet Yıldırım, "Gökçe'de 10 binden fazla vatandaş yaşıyor. Bu mahalleye her yağmur yağdığında bizim halimiz bu oluyor. Evlerimizi su basıyor, sokaklarımız çamurdan geçilmiyor. Bu bizim kaderimizmidir. Seçim zamanı geldiğinde siyasetçilerimiz oy almak için gelip buradan çıkmıyorlar. Akrabalık, dostluktan, hak ve hukuktan söz ediyorlar. seçim zamanı hak var biz gerekeni yapıyoruz. Seçim bittikten sonra hukuk da kalmıyor hakda kalmıyor. Eğer hak olsaydı bizim halimiz bu olmazdı." diyerek tepkilerini dile getirdi.

Mustafa Çelik ise, "Gökçe bunu hak etmiyor, Gökçeliler bunu hak etmiyor. Halimizi görüyorsunuz. Bunu haber yapın, yetkililer sesimize kulak versin, durumumuzu görsün. Buraya kimse gelip, halimiz nedir diye sormuyor. Bizi seçimden seçime hatırlıyorlar. Yetkililer, inşallah görür Gökçe'nin halini. Bizim halimizi görmeyen, yarın gelip bizden de oy istemesin" diye konuştu.
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Said Yusuf Kimdir?

Hayatını kaybeden Seid Yusif, yakalandığı göğüs ka [...]

1 gün önce...

Cezaevinden 2 defa firar eden hükümlü yakalandı

Kızıltepe'de 10 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulun [...]

1 gün önce...

Jandarma ikna etti, teslim oldu!

Mardin'de 2014 yılında terör örgütü PKK'ya katılan [...]

1 gün önce...

Umut Kervanı'ndan 105 muhtaç aileye yardım eli

Mardin Umut Kervanı yardım çalışmaları kapsamında [...]

1 gün önce...

Hayat Tamircisi Ekranlara Merhaba Diyor!

Mardin Derikli Hasan Kızıl, yepyeni bir projeyle e [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN