Gönüllü olarak maske üretimine başladılar

Gönüllü olarak maske üretimine başladılar
24 Mart 2020 Salı Saat 13:43 0

Mardin’de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele kapsamında Halk Eğitim bünyesinde bir araya gelen gönüllü usta öğreticiler, sağlık çalışanları ve güvenlik güçlerinin ihtiyacı amacıyla maske üretimine başladı.

Mardin Artuklu Halk Eğitim Merkezi (HEM) bünyesinde kurulan iki atölyede 14 gönüllüden oluşan ekip, dünyayı etkisi altına alan koronavirüse karşı tedbirler kapsamında olası maske ihtiyacını karşılamak amacıyla günlük bin 500 kapasiteyle çalışmaya başladı.

İNŞALLAH İHTİYAÇ DUYULMAZ

Artuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Berhuni atölyede gönüllü çalışmaya başlayan usta öğreticileri ziyaret ederek kendilerine teşekkür etti.

Gerekli görülmesi halinde atölye sayısını artırabileceklerini söyleyen Berhuni, "Maske ihtiyacı oluşabilecek durumlarda bu ihtiyacı görmeye dönük arkadaşımız büyük bir gayretle işe koyuldular. İnşallah ihtiyaç duyulmaz. Sağlık personellerimizin ve güvenlik güçlerimizin talebini karşılayabilmek için kapasitemizi günlük bin 500 olarak başladık. İhtiyaç olduğu sürece maske üretimine devam edeceğiz. Usta öğreticilerimiz gönüllülük esaslı çalışıyor. Kendilerine teşekkür ediyoruz. Jandarma, emniyet birimimizin ve diğer kurumlarımızın da ihtiyaçlarını gerçekleştirmeyi planlıyoruz."dedi.

İHTİYAÇ DUYULURSA KAPASİTEMİZİ YÜKSELTİRİZ

Halk Eğitim Müdürü Ufuk Çete de atölyede gönüllük esası ile usta öğreticilerin çalışmaya başladığını belirterek, her zaman sağlık çalışanlarının yanlarında olduklarını ifade etti. Dünyanın çetin bir sınav verdiği bu dönemde üzerimize düşen görevi yerine getirerek sağlık çalışanları ve milletin yanında olmaya devam edeceklerinin dile getiren Çete, "Günde 1500 maske üretimiyle başladık. İhtiyaç duyulması halinde kapasitemizi yükseltebiliriz."ifadelerini kullandı.

KENDİMİ ŞANSLI HİSSEDİYORUM

Maske üretimine gönüllü başlayan usta öğretici Hamiyet Yıldırım da “Daha önce tekstil alanında zaten tecrübem vardı. İlk defa maske üretimine başlamamıza rağmen, çok güzel bir iş başardık. Bu zor ve zahmetli süreçte bu işin bir köşesinde tuttuğumuz için kendimi şanslı hissediyorum.”dedi.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

TYPli Okul Güvenlikleri İşlerinde Süreklilik İstiyor

Toplum yararına proje (TYP) kapsamında İşkura bağl [...]

1 gün önce...

Kızıltepeli bir genç 35 aileyi sevindirdi

Tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs sebebiy [...]

1 gün önce...

Korkunç iddia: Amerikalı Profesör koronavirüsü laboratuvarda üretip Çin'e sattı

ABD Adalet Bakanlığı, Harvard Üniversitesi Kimya v [...]

1 gün önce...

Unutulmaz bir aşk hikayesi Hasen'e Mala Musa û Hedikê

Kızıltepe’ye bağlı Uzunkaya Köyü vardır. Eski ismi [...]

3 saat önce...

Mardin Müftüsü Çiçek Berat Kandili'ni kutladı

Mardin Müftüsü İsmail Çiçek, Berat Kandili dolayıs [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar