Görevden alınan Daire Başkanı'ndan açıklama

Mardin Büyükşehir Belediyesindeki Bilgi İşlem Daire Başkanlığı görevinden alınan Derya Dağ Açıl, gazetemiz haber merkezine bir açıklama metni gönderdi.

Açıl açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Mardin Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Daire Başkanlığı’nda Şehir Plancısı olarak görev almaktayım. Asli kadrom İmar ve Şehircilik Daire Başkanı olarak halen devam etmekte iken, sizin haber sitelerinizde görevden alındığım ve buna gerekçe olarak adımın karıştığı yolsuzluk olayları olduğu belirtilmiştir. Dedikodu üzerine yapılan habercilik anlayışını hiç bir şekilde kabul etmiyorum. Adımın hiç bir soruşturma dosyasında geçmediğini belirtmek zorunda bırakılmaktan utanç duyuyorum. Yaptığınız haberciliğin, doğruları araştırıp belgeler üzerinde olması gerekirken insanların isimlerini bu kadar kolay küçük düşürmenizi kınıyorum. Mardin Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Asil Daire Başkanı olarak şahsım adına uygun görülen yeni görevlendirmenin sadece mesleki tecrübemden kaynaklandığını belirtiyorum. 26.07.2020 tarihinde yaptığınız haber ile ilgili tekzip metni yayınlamanızı hukuki bütün haklarımı saklı tutarak talep ediyorum."

YORUMLAR

  • vahhh vah memleketime..herkes temiz herkes efendi, dürüst ve dahi pür-i pak iken nedir bu kargaşa..değil mi?..keşke tüm soruşturmalar şeffaf olsa ve hiçbirşeyin üstü kapatılmaya çalışılmasa veya keşke herkes kendi pisliğini saklamak için değişik yollara başvurmasa..görevden alınanlar eski yönetimde mahkemeye başvurup geri dönmüşlerdi..hadi bakalım aslan parçaları şimdi de görevden uzaklaştırıldınız..mahkemeye verin de geri dönün ve ahlaklı efendi düsürt işlerinize devam edin..olmaz mı?

    Derya hanim kadar efendi dürüst ve isini severek yapan belediyede çok nadir insanlardan kalmıştır..kurunun yanında yasi da yakmaniz h8c etik degil..

    Yolsuz kayyımın yolsuz daire başkanları...

Yorum Ekle