Görevden alınan Müdür, bu sefer de tehdit etti

Görevden alınan Müdür, bu sefer de tehdit etti
07 Ekim 2019 Pazartesi Saat 13:31 2

Yaptığı yolsuzluk, usulsüzlük ve zimmete para geçirme iddiaları ile Mardin Müzesi Müdürlüğü görevden alınan Nihat Erdoğan'ın Müze Müdürlüğüne atanan yeni Müdürü tehdit ettiği ortaya çıktı.

Skandallarla gündeme gelen Nihat Erdoğan'ın Müze Müdürlüğüne vekaleten atanan Mehmet Deniz'e gönderdiği mesajla tehdit etti.

Erdoğan gönderdiği mesajında "Mehmet deniz haddini bil ben o müzenin müdürüyüm hala benim geçici görevlendirmem müze Müdürü oluşumu değiştirmez. sen müsvette bir kayyumsun benim yerime veksletrn ordasın yaptığın her yanlışın hesabını sana mahkemede soracağım... 6 ay içinde oraya dönüp sana haddini bildireceğim... cahilliğinin luzumu yok . "


DAHA ÖNCEDE TEHDİT ETMİŞTİ

Bu mesaj üzerine Mehmet Deniz, Nihat Erdoğan'ı savcılığa başvurarak şikayetçi oldu. Suç duyurusu sonrası idari ve adli soruşturma başlatıldı. 

Erdoğan'ın aynı yöntemler tehditlerini daha önce de yaptığı ortaya çıktı. Nihat Erdoğan 2015 yılında Mardin Artuklu Üniversitesi'ndeki bir kadın akademisyene de aynı yöntemle tehdit ve hakarette bulunarak, sinkaflı küfürler etmesi nedeniyle aldığı iki adli cezası bulunuyor. .   

Bu arada Müzedeki yolsuzlukları araştırmak üzere görevlendirilen bakanlık müfettişlerinin incelemeleri devam ederken, bakanlık tarafından önümüzdeki günlerde müzedeki usulsüzlük ve yolsuzluklarla ilgili bir açıklama yapması bekleniyor.


İsmi daha önce sık sık skandallarla gündeme gelen Mardin Müze Müdürü Nihat Erdoğan, yolsuzluk, zimmete para geçirme ve Kamu kurum ve kuruluşları zararına dolandırıcılık iddiaları ile görevden alınmıştı. Mardin Müzesinde daha önce incelemelerde bulunan önceki müfettiş raporlarında yer ala iddialar ve şikayetler doğrultusunda  yolsuzluk, zimmete para geçirme, kamu kurum ve kuruluşları zararına dolandırıcılık, Ilısu ve Dara Antik Kentte devam eden arkeolojik kazılarına ayrılan ödeneklerde usulsüzlük iddiaları ile gündeme gelmişti.

Müzedeki misyonerlik faaliyetlerin yanında, FETÖ terör örgütünün propagandasını yapmak ve müzedeki Kırk Haramiler Hazinesinin çalınması konuları ile gündeme gelen ve bunları haberleştiren gazetemiz muhabiri hakkında açtığı ve takipsizlikle sonuçlanan davalar açan Nihat Erdoğan hakkında Hasankeyf/Ilısu Projesi ve Dara Antik Kentte yer alan kazılarda çalışan az sayıda kişi listesi şişirilerek daha çok kişinin çalıştığı gösterilerek zimmete para geçirme ve kurum araçları için şişirilen yakıt faturaları iddiaları ile kendisi aleyhinde daha önce de hakkında raporlar hazırlanmıştı.YORUMLAR :::

 1. Ğursi
  14 Ekim 2019 Pazartesi Saat 09:46 CEVAPLA
  Hükumetlerin zayıf kaldığı idare edilemeyen ülkelerde böyle şeylerin olması normaldir.
 2. Türkiye'nin geldiği seviye bu olmamalıydı
  07 Ekim 2019 Pazartesi Saat 20:50 CEVAPLA
  Türkiye'ye, Mardin'e ve Devlet'e itibar kaybettiren bu gibi durumların sayısı son yıllarda çok arttı. Eskiden devlet memurluğunun ve memurların bir asaleti vardı. Gelinen nokta neresinden baksak içler acısı.
  Nihat Erdoğan Bey'in görevden alınmış olmasına rağmen yeni müdür Mehmet Deniz'e çok emin bir şekilde hala müdür olduğunu ve altı ay sonra Mardin Müzesi'ne müdür olarak geri döneceğini yazması dikkat çekecek kadar çarpıcı. Acaba düşüncesininin dayanağı nedir? Soruşturmalar devam ederken altı ay sonra müzeye müdür olarak döneceğini kesin bir dille yazarak soruşturmayı yürüten kurumları ve kişileri şaibe altında bırakabilir.

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Emniyet Genel Müdürü Aktaş, Mardin'de yaralıları ziyaret etti

Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş, Mardin'in Nusay [...]

1 gün önce...

Genç işçi gurbette vefat etti

Cezair'in Oran Şehrin'de geçirdiği kazasında vefat [...]

1 gün önce...

İskoçya’da öğrenip Mardin evi yaptılar

DÜNYANIN en büyük yardım kuruluşlarından British C [...]

1 gün önce...

Polisin yaptığı bu hareket takdir topladı

85 yaşındaki kadını kucağında taşıyarak yardımcı o [...]

1 gün önce...

Sınır ilçelerinde eğitime 2 gün daha ara verildi

Mardin'in Nusaybin ilçesinin tamamında, Artuklu ve [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN