GS Başkan Adayı Metin Öztürk kimdir, nerelidir? Kaç yaşında? Metin Öztürk ne iş yapar?

Galatasaray Başkanlığı'na aday olan Metin Öztürk kimdir? Ne iş yapar? Nerede doğmuştur? Metin Öztürk ne iş yapar? Metin Öztürk nerede okudu? İşte Metin Öztürk’ün hayatı ve yönetim listesi.

BİYOGRAFİ
PAYLAŞ:

Galatasaray Kulübünün 19 Haziran'da yapılacak seçimli olağan kongresinde başkan adayı olan Metin Öztürk’ün hayatı en çok aranılan konuların başında geliyor.

Metin Öztürk, 44 kişiden oluşan yönetim, denetim, sicil ile disiplin kurulu aday listelerini bugün divan kuruluna teslim etti.

Öztürk, 8 Nisan 2021'de yaptığı bir sosyal medya paylaşımıyla adaylığını ve başkanlık için yarışacak kadrosunu açıklamıştı.

METİN ÖZTÜRK KİMDİR?

Metin Öztürk, 14 Mart 1961 yılında İstanbul’un Şişli ilçesinde dünyaya geldi. Öztürk, Türk iş insanı ve spor yöneticisidir.

METİN ÖZTÜRK HAYATI

Metin Öztürk, Galatasaray Adası’nın 30 yıl müdürlüğünü yapmış Süleyman Öztürk’ün en büyük çocuğu olan Metin Öztürk, aynı zamanda Galatasaray’da çok az kişinin sahip olduğu Onur Madalyası’nı kürek şubesine hizmetleriyle kazandırmış olan Türkiye Kürek Federasyonu eski başkanı Çetin Öztürk’ün ağabeyidir.

Evli ve 3 çocuk babası Öztürk’ün iki kızı Galatasaray’ın lisanslı binicisi olup, oğlu ise Galatasaray Yelkencilik Şubesi Lisanslı sporcusudur. Galatasaray’a sayısız kupa kazandırmışlardır.

Öztürk, Marmara Üniversitesi İşletme Bölümü mezunudur.

METİN ÖZTÜRK GALATASARAY GEÇMİŞİ

2015-2018 döneminde GSYİAD (1905 Galatasaraylı Yönetici ve İşadamları Derneği) başkanlığı görevini yürüten Öztürk, 2019 yılından bu yana Galatasaray Spor Kulübü’nün Divan Kurulu üyesidir.

4 Mayıs 2021 Salı günü, 19 Haziran 2021 tarihinde yapılacak Galatasaray Spor Kulübü başkanlık seçimine aday olduğunu açıkladı.

METİN ÖZTÜRK NE İŞ YAPAR?

41 yıllık ticari hayatı boyunca ülkenin birçok sigorta şirketlerine asistans hizmeti sağlayan yerli assistans şirketi Assistline’ın sahibi olan Öztürk, yayıncılık ve reklam sektöründe de faaliyet gösteren şirketleri yönetiyor.

METİN ÖZTÜRK'ÜN LİSTESİNDE HANGİ İSİMLER VAR?

Adaylık listesini teslim etmesinin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Öztürk, şöyle dedi;

"Yaklaşık 20 aydır hazırlanıyorduk. Kulübün özellikle ekonomik açıdan çok ciddi sorunları var. Bu, çok uzun bir hazırlık gerektiriyor. Sponsorluklar ve finansal konular, altından kalkılacak gibi değil. Biz, 44 kişilik bir ekiple ve 35 milyon Galatasaraylının dualarıyla inşallah bu işin altından kalkacağız."

Öztürk, seçilmesi halinde kulübe 400 milyon TL kasa kolaylığı sağlayacağını, gelecek yıl seçimi tekrarlayacağını belirtiyor. Göreve gelmesi halinde Fatih Terim'le çalışmayı planlayan Öztürk'ün listesi şu şekilde:

Yönetim Kururulu Asil Üye Listesi:

 1. Nasuhi Sezgin,
 2. Bora İsmail Bahçetepe,
 3. Rıza Tevfik Morova,
 4. Erol Erkuloğlu,
 5. Asena Yılmazkaya Dinçbaylı,
 6. İsmail Sarıkaya,
 7. Osman Aral,
 8. Emre Alkin,
 9. Dikran Gülmezgil,
 10. Nihat Kırmızı

Yönetim Kururulu Yedek Üye Listesi:

 1. Sencer Seren,
 2. Sinan Müderrisoğlu,
 3. Halil Cem Burnaz,
 4. Tanur Lara Yılmaz,
 5. Ethem Baturalp Pamukçu

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle