GS Başkanı Adayı Eşref Hamamcıoğlu kimdir, nerelidir? Kaç yaşında? Eşref Hamamcıoğlu ne iş yapar?

Galatasaray Başkanlığı'na aday olan ve seçilen Eşref Hamamcıoğlu kimdir? Ne iş yapar? Nerede doğmuştur? Eşref Hamamcıoğlu ne iş yapar? Eşref Hamamcıoğlu nerede okudu? İşte Eşref Hamamcıoğlu’nun hayatı ve yönetim listesi.

BİYOGRAFİ
PAYLAŞ:

Galatasaray Kulübünün 19 Haziran'da yapılacak seçimli olağan kongresinde başkan adayı olan Eşref Hamamcıoğlu’nun hayatı en çok aranılan konuların başında geliyor.

Eşref Hamamcıoğlu, 44 kişiden oluşan yönetim, denetim, sicil ile disiplin kurulu aday listelerini bugün divan kuruluna teslim etti.

Hamamcıoğlu, 8 Nisan 2021'de yaptığı bir sosyal medya paylaşımıyla adaylığını ve başkanlık için yarışacak kadrosunu açıklamıştı.

EŞREF HAMAMCIOĞLU KİMDİR?

Eşref Hamamcıoğlu, 7 Mart 1954 yılında İstanbul'da dünyaya geldi. Hamamcıoğlu, Türk iş insanı, girişimci, risk sermayesi uzmanı ve yatırımcıdır. Aynı zamanda 6. Galatasaray Divan Kurulu Başkanı, evli ve bir erkek çocuk babasıdır.

EŞREF HAMAMCIOĞLU EĞİTİMİ

Galatasaray Lisesinden mezun olduktan sonra Paris'te bulunan Sorbonne Üniversitesinde İktisat okudu. 1981-1992 yılları arasında Tekfen Holding'de Operasyon Direktörü olarak çalıştı. 1992 yılında, Mayıs 2011'deki istifasına kadar Başkan ve CEO olarak kaldığı Sodexo-Türkiye'yi kurdu. Ocak 2012'ye kadar Yönetim Kurulu Danışmanı olarak görev yaptı. Birleşme ve devralma danışmanlığı firması olan UP HİZMET'in Başkanıdır.

EŞREF HAMAMCIOĞLU GALATASARAY GEÇMİŞİ

1994-1998 yılları arasında Duygun Yarsuvat ve Anıl Büyükeroğlu başkanlığında Galatasaray Mezunlar Evi Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı.

2001 yılında Mehmet Cansun başkanlığında Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi oldu.

2015 yılında İrfan Aktar başkanlığında Galatasaray Divan Kurulu Başkan Yardımcısı oldu.

15 Nisan 2018'de 336 oyla Galatasaray Divan Kurulu Başkanı seçildi.

8 Nisan 2021'de Galatasaray başkanlığına adaylığını açıkladı.

EŞREF HAMAMCIOĞLU NE İŞ YAPAR?    

Eşref Hamamcıoğlu, 1992 yılında Sodexo-Türkiye'yi kurdu. Hamamcıoğlu liderliğindeki Sodexo, yıllık 105 milyon avro brüt ciroya ulaştı ve sektörün yüzde 20'sini temsil etti. Zirvede, Sodexo-Türkiye 5.600 çalışanıyla sektör rekoruna ulaştı ve Türkiye'de günde 150.000'den fazla kişiye hizmet verdi.

Sodexo'da geçirdiği yıllar boyunca Türkiye'de hizmet sektörünün kalite standartlarını belirleyerek sektörün gelişimine öncülük etmiş, bir hizmet firmasına ilk kez ISO sertifikası yaptırmış, tedarikçilerini sürdürülebilir kalkınma için eğitmiş ve denetlemiş ve dış kaynak kullanımını başlatmıştır.

Türk Silahlı Kuvvetleri, bakanlıklar, üniversiteler, tatil köyleri, hastaneler ve açık deniz petrol platformları gibi çeşitli sektörlerde hizmet vermiştir. Hamamcıoğlu, günümüzde birçok firmanın felsefesinin bir parçası haline gelen "kurumsal catering", "çoklu hizmet" ve "Entegre Tesis Yönetimi" terimlerinin yaratıcısı olmasıyla tanınmakta ve kendisine endüstride "Pioneer" unvanı verilmektedir.

Eşref Hamamcıoğlu, Mayıs 2011'de Sodexo'dan istifa ettiğini kamuoyuna duyurdu. Bir yıl sonra, imalat ve yiyecek ve içecek sektörlerindeki orta ölçekli şirketlere birleşme ve satın alma danışmanlığı verdiği "UP HİZMET"i kurdu.

Mesleki başarılarının yanı sıra Türkiye Fransız Ticaret Odası Başkanı olan Eşref Hamamcıoğlu, TÜSİAD'ın "Institut de Bosphore-Paris"i kurdu ve hâlen Yönetim Kurulu'nun bir parçasını oluşturmaktadır.

Ayrıca Türkiye Millî Olimpiyat Komitesi Yönetim Kurulu Üyeliği, TÜSİAD, YASED, DEİK gibi diğer görevlerde de bulunmaktadır.

EŞREF HAMAMCIOĞLU'NUN LİSTESİNDE KİMLER VAR?

Yönetim Kururulu Asil Üye Listesi:

 1. Osman Kocaman
 2. Tuncer Hunca
 3. Hayri Gürkan Eliçin
 4. Ahmet Arif Bağlıca
 5. Levent Yaz
 6. Ahmet Cemal Özgörkey
 7. Cenk Nuri Soyer
 8. Cevat Genç
 9. Ahmet Yavuz
 10. Ecem Tezel Aldanmaz

Yönetim Kururulu Yedek Üye Listesi:

 1. Mehmet Emre Mısırlı,
 2. Emin Tan Bilge,
 3. Murat Karaman,
 4. Şükran Pelin Öztekin,
 5. Yusuf Mutlu Yıldız

 

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle