Güler: Başbakan'ın ayağına çelme takarlarsa

Güler: Başbakan'ın ayağına çelme takarlarsa
23 Mart 2014 Pazar Saat 21:46 2

İçişleri eski Bakanı Muammer Güler, Mardin'in Derik İlçesi'nde, "Başbakanın ayağına çelme takmak istiyorlar. Allah muhafaza, Başbakanın ayağına çelme takabilecek bir güç sizleri inim inim inletir haberiniz olsun" dedi.

AK Parti Mardin Milletvekili ve İçişleri eski Bakanı Muammer Güler, seçim çalışmaları kapsamında Mardin'in Derik İlçesi'nde yaptığı konuşmada Kürtçe propaganda çalışmalarından söz ederken, "Önceki seçimde, buraya birisi gelip Kürtçe propaganda yapsa, ne olacağını biliyor muydunuz? Doğru; Diyarbakır'a özel yetkili mahkemeye. Biri gelir Arapça, diğeri gelir başka dilde konuşur. Bunları mesele yapmıyoruz. Bizim için Kürd'ün, Türkmen'in, Arab'ın, Keldani'si, Yezidi'sinin bir farkı yok. Burada Türkiye Cumhuriyeti devletinin şerefli birer vatandaşı olarak, hep beraber huzur içerisinde bir arada yaşamayı amaçlıyoruz" dedi.

İçişleri Bakanı Güler, görevden istifa etmesi ile sonuçlanan 17 Aralık operasyonuna değinirken, şunları söyledi:

"Ben hasbel kader o sürecin bir tarafındayım. Ben hesabımı vereceğim. Hesabımı vermesem de Derikliler'in karşısına çıkmam. Bundan yana şüpheniz olmasın. Ama unutmayın ki asıl hesap vermesi gerekenler kasetçiler, montajcılar, dublajcılar, şantajcılar. Onlar da hukuk içerisinde hesabını verecek. Bundan hiç şüpheniz olmasın. O nedenle güçlü bir hükümetin, milli iradenin her şeye hakim olmasını istemiyorlar. 1.5 yıldır devam eden bir çözüm süreci var. Niğde'deki son olayı saymıyorum. O da dış parmaklı bir olay. Bir şehit cenazesi geldi mi, bir evlat toprağa düştü mü? Bir huzur ve istikrar var bu memlekette, her yerde. Bakın asıl istenmeyen budur. Bu bölgedeki huzur ve istikrarı istemiyorlar. Kan, gözyaşı, annelerin ağlaması, terör, şiddet, çatışma Türkiye içinde 6 ay önce kanlı bıçaklı olan, onlara her türlü muhalefeti yapan insanlarla, nasıl bir anda can ciğer sarmal oldular? Nasıl bir araya geldiler, niçin bu zamanda yaptılar? Yapılanın Türkiye'ye faydası, zararı nedir? Bütün bu fotoğrafları yan yana koyduğumuzda ortaya büyük bir fotoğraf çıkacak. Bu fotoğraftaki oyun içindeki oyunu, film içindeki filmi göreceksiniz. Büyük fotoğrafı fark etmeden karar vermeyin. Bunun ne olduğunu, kime yöneldiğini, Türkiye'nin istikrar, huzuruna göz dikildiğini anlayın."

"BAŞBAKANA ÇELME TAKAN GÜÇ, ÜZERİNİZDEN SİLİNDİR GİBİ GEÇER"

Muammer Güler, 30 Mart'ta Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın ayağına çelme takılmak, ona tuzak kurulmak istendiğini anlatırken, "30 Mart'ta biz, sizin desteğinizle onun arkasında durduğumuzu göstereceğiz. Kararlı olduğumuzu ortaya koyacağız. Allah muhafaza, Başbakanımızın ayağına çelme takmayı başarabilecek bir güç, sizin üzerinizden silindir gibi geçer valla. Vatandaşın esamesi okunmaz. Başbakanı etkileyebilecek bir güç, sizi inim inim inletir haberiniz olsun. Bunu sadece dinlemeyin, yakınlarınıza her kese böyle anlatın" diye konuştu.


YORUMLAR :::

  1. sabır
    25 Mart 2014 Salı Saat 11:30 CEVAPLA
    sayın güler çelme işi teşkilatındadır filim içinde filimler yine teşkilatındadır siz hasbel kader mardine geldiniz filimin başrolune üstlendiniz seçimden sonra kötü bir sonuç çıkacaktır büyük ihtimal bunun somrumlusu yine siz ve millete çerme takan teşkilatınızdır 3 4 yılda mardini ne kadar tanıyorsunuz bilmiyorum ama bizler çevrenizdekileri çok iyi tanıyoruz ve biliyoruz bizler görüntü degil gerçek hizmet istiyoruz bir oyum var başbakanadır kalın saglıcakla....
  2. nasip
    23 Mart 2014 Pazar Saat 22:27 CEVAPLA
    tamam anlatırız ama sende kendini anlat barışı anlat

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

POLİTİKA HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Vali Demirtaş, Ömerli'de İncelemelerde Bulundu

Mardin Valisi Mahmut Demirtaş, göreve başladıktan [...]

1 gün önce...

Mardin Ovası'nda ikinci ürün mısır ekilmez ise neler olur?

Kızıltepe Hububatçılar Derneği Başkanı Mehmet Şeri [...]

22 saat önce...

Dargeçit'te Karabayır Mahallesine yapılacak Futbol Sahası’nın temeli atıldı

Dargeçit Belediyesi tarafından kırsal mahallelerde [...]

1 gün önce...

Mardin polisinden ihtiyaç sahibi ailelere destek

Mardin'de, Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği [...]

1 gün önce...

Büro Memur Sen, Srebrenitsa Soykırımı'nı Unutmadı!

Büro Memur Sen Mardin Şube Başkanı Ümit Unat, Sreb [...]

20 saat önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN