Güneydoğulu çocukların kahraman doktorları, doçent oldu

Güneydoğulu çocukların kahraman doktorları, doçent oldu
21 Temmuz 2011 Perşembe Saat 12:05 0

Türkiye’de yaşanan yan dal uzmanı sıkıntısına rağmen Sağlık Bakanlığı'nın pozitif ayrımcılık yaparak Diyarbakır'a gönderdiği pediatrik onkolog ve metabolizma hastalıkları uzmanı 2 doktor, Güneydoğu'daki çocukların kahramanı oldu.

Diyarbakır'ın yanı sıra 8 ailedeki çocukları tedavi eden Dr. M.Nuri Özbek ile Dr. Serhan Küpeli, yüzlerce hastanın büyükşehirlere gitmeden memleketinde sağlık hizmeti almasını sağladı. Özbek ile Küpeli, hasta yoğunluğuna rağmen akademik çalışmalarını da sürdürdü. Başarılı doktorlar, geçtiğimiz hafta doçent oldu.
    Güneydoğu’da alanında tek olan 2 uzman doktor, yaptıkları çalışma ve gösterdikleri fedakarlık nedeniyle plaketle ödüllendirildi. Geçen hafta doçent olan doktorlar için Diyarbakır Çocuk Hastalıkları Hastanesi Başhekimi Atilla Yazıcıoğlu bir program düzenledi. Hastanedeki doktor ve yöneticilerin katıldığı programda iki doktora başarı plaketi verildi.
    İki uzman doktorun, hastanede yaptıkları araştırmalarının katkısıyla doçent olduğunu belirten Başhekim Yazıcıoğlu, bölgenin son yıllarda gelen samimi ve özverili doktorlara ihtiyacı olduğunu anlattı. Bunun hasta memnuniyetini de yükselttiğini vurgulayan Yazıcıoğlu mesai arkadaşlarını şu sözlerle övdü: “Arkadaşlarımız doçentlik konularını ağırlıklı olarak hastanemizin vakaları üzerine çalıştı. Hastanemizin hizmet platformunda gösterdiğiniz samimi ve özverili gayret, yüksek performans ve en mükemmele ulaşmadaki istikrarlı çalışmalarınız başhekimliğimizce takdire layık görülmüştür. Bu başarılarınızın devamlı ve hayat çizginiz hep böyle parlak ve anlamlı olsun diyerek, tüm hastane ve yönetim adına teşekkür ediyorum.”YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

SAĞLIK HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

İşadamı Hadi Kahraman'dan Eğitime arsa desteği

Kızıltepe ilçesinde hayırsever, okul için arsa hib [...]

8 saat önce...

Kızıltepe'de yeni bir lezzet durağı açıldı

Kızıltepe'de 'Sürer Pide Lahmacun Salonu' düzenlen [...]

1 gün önce...

Maske değiştiren çocukların hastalık bulaştırma riski var

Koronavirüs salgınında okullarda yüz yüze eğitime [...]

1 gün önce...

Ermenistan yine Gence'yi vurdu!

Ermenistan ordusu Azerbaycan'ın Gence ve Mingeçevi [...]

1 gün önce...

Derik'te Muhtarlar Günü Kutlandı

Derik İlçesinde ‘Muhtarlar Günü’ düzenlenen törenl [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN