Günlüğlu: “ Amaç gençleri zararlı ve sağlıksız mekânlardan uzak tutmak''

Günlüğlu: “ Amaç gençleri zararlı ve sağlıksız mekânlardan uzak tutmak''
07 Mart 2019 Perşembe Saat 09:25 0

Yeşilay Mardin Şubesi 1-7 Mart Yeşilay Haftası münasebetiyle Mardin ve ilçelerinde faaliyetlerine birçok alanda hız kesmeden devam ediyor.

Zararlı alışkanlıklar, sağlıklı yaşam ve teknoloji bağımlılıklarında farkındalığı arttırmak, dikkat çekmek üzere okullarda, resmi kurumlarda, açık alanlarda kurulan stand ve sergi etkinlikleri ilimizde büyük bir heyecan yarattı.

“Devlet bağımlılıklar konusunda varlığını hissettirmelidir”

Yapılan çalışmalar ile ilgili açıklama yapan Yeşilay Mardin Şube Başkanı Lütfü Günlüoğlu, “Faaliyetlerimiz yıl boyu çeşitli alanlarda devam etmektedir. Ancak Yeşilay haftasının bizim için ayrı bir anlamı var. Bu hafta boyunca Türkiye’nin bütün illerinde olduğu gibi Mardin İlimizde de farklı etkinliklerle Yeşilay coşkusu yaşandı. Burada amaç, gelecekte sağlıklı nesiller yetiştirmek, bağımlılıklardan uzak bir yaşam sürdürmektir. Umarım bu çalışmalarımız olumlu sonuçlar verecektir. Kurumlarımızın da bu etkinliklerde yer almaları çok önemli. Devlet bağımlılıklar konusunda varlığını daha çok hissettirmeli, denetimler hız kesmeden devam etmelidir” dedi.

Burada Yeşilay bünyesinde faaliyete sokulan Yeşil Kitap Kafe özellikle öğrenciler arasında büyük beğeni topladı. Kafede 2 bini aşkın seçmeli kitap ve çeşitli etkinlikler öğrencilerin dikkatini çekmektedir.

“Kitap Kafeler öğrencileri sağlıksız mekanlardan uzaklaştırır”

Kitap kafe ile öğrencilere kitap okuma alışkanlığının kazandırılmasını amaçladıklarını belirten Günlüğlu, “maksadın gençleri zararlı ve sağlıksız mekânlardan uzak tutmak olduğunu, bu etkinliklerle kitaplara olan yakınlığın artacağını, devletin de gençlere yönelik bu mekânları arttırması gerektiğini” ifade etti.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

SAĞLIK HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Gün sayıyorlar Babacan'ın partisinin ismi ve logosu belli oldu!

AK Parti'den istifa eden eski bakanlardan Ali Baba [...]

1 gün önce...

İki araç çarpıştı 4 yaralı

Kızıltepe ilçesinde iki otomobilin çarpışması sonu [...]

1 gün önce...

Demokrat Parti’nin başına Mardinli bir isim…

1 Aralık’ta “Türkiye Demokrasi’ye Geçiyor” sloganı [...]

1 gün önce...

Şehir Merkezindeki Zahirecilere Çağrı

Ortadoğu’nun en büyük Kızıltepe hububat ticaret me [...]

1 gün önce...

2020 yılının ilk yarısı için bedelli ve dövizli askerlik ücreti belli oldu

Son dakika: 2020 yılının ilk yarısı için bedelli a [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN