Bakan gibi karşılanan AK Partili Güler, 5 bin kişi ile tek tek tokalaştı

Bakan gibi karşılanan AK Partili Güler, 5 bin kişi ile tek tek tokalaştı
30 Mayıs 2011 Pazartesi Saat 12:33 18

12 Haziran seçimleri öncesi Mardin’de çalışmalarına devam eden AK Partili aday eski vali Muammer Güler gittiği Yeşilli İlçesinde bakan gibi karşılandı.

12 Haziran Genel seçimler öncesi Mardin’in Yeşilli İlçesi eski Anavatan partisi belediye başkanı Hayrettin Demir ile 5 bin kişi Ak Partiye katıldı. Yeşilli İlçesinde AK Parti’ye katılanlarla tek tek tokalaşan Muammer Güler’e vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.  Yeşilli ilçesinde düzenlenen törenle Ak partiye geçiş yapan Hayrettin Demir ve partililer AK Parti adaylarına sevgi gösterisinde bulundular. 

30 dakika boyunca vatandaşlarla tek tek tokalaşan Güler, Mardin’de bazı adayların adayların oyları para ile sattıkları iddiasını sert bir şekilde eleştirdi.

SİYASET SİMSARLARINI DA GÖRDÜK

            Siyasetin temiz ilkelerle yapılması gerektiğini anlatan Güler, “Siyaseti maalesef kirletiyorlar. Her şeyin simsarlığını gördük. Ama burada siyasetin de simsarlığını ilk defa gördüm. Kelle başı hesaplar yapılıyor insanlığın iradesini ifşa ediliyor oy insanın şerefidir oy insanın namusudur. Oy insanın vicdanıdır. Elinizi vicdanınıza koyun Allah rızası için kim iyi çalışıyorsa ona oy verin. Bugün bir hayırlı karar verdiniz. Ülkenin geleceğine katkı sağladınız. Onun için Allah sizden razı olsun.”dedi.

Partilerinin her türlü siyasi rekabete açık olduklarını anlatan Güler, “Biz merkez bir partiyiz. Sosyal adalet bir partiyiz. Onun için bizim partide her türlü rekabete açıktır. Herkesin oyu herkesin gücü de mutlaka başkasının oyu ile başkasının gücü ile karıştırılmayacaktır. Bizim nezdimizde herkes kendi oyuna itibar görecektir. Şimdi siyasi partilerde her konuda rekabet olur. Anavatan partisi Menderesten başlayıp Özal ile devam eden bir misyonun bir davanın devamıdır. Dava büyük davadır. Kanımızla canımızla yoğunumuzla bu davaya başımızı koyduk.  Yıllarca devlet kademesinde birçok görevde bulundum. Ama şimdi bana vereceğiniz görev şimdiye kadar yaptığımız görevlerden daha önemli daha şerefli bir görev olacaktır.”diye konuştu.

Konuşmasında partililere gücün arkasından ayrılmayın uyarısında bulunan Güler, bu ülkeyi kalkındırmaya devam edecek, sorunlarına çözüm bulacak, daha da demokratikleştirecek tek partinin AK Parti olduğunu sözlerine ekledi.

 

AK Parti’ye ilhak eden Yeşilli İlçesi eski belediye başkanı Hayrettin Demir ise “Anavatan camiası olarak Menderes, Özal ve Erdoğan’ı yan yana gördüğümüz zaman bizim için başka partiden gelme değil biz bu partinin asil unsuru ve değerli evladıyız. AK Parti’nin hizmetlerine ve görüşüne inandığımız için partiye katılmayı uygun gördük. Türkiye’nin önünü demokrasinin gelişmesini hak özgürlüklerin tek savunucusu olduğu için bu kararı verdik. Yeşilli ilçesinde yaklaşık 5 bin kişi ile birlikte AK Parti dedik. Seçimlerde AK Partiyi destekleyeceğiz. Bu kararı aklımızla ve kalbimizle verdik. Aklımızın A’sını ve Kalbimizin K’sını bir araya getirdiğimizde bize AK işaretini verince biz de AK Parti dedik.”dedi. 

BU SADECE BİR SEÇİM DEĞİL BİR KARAR SÜRECİDİR

Katılım töreninde bir konuşma yapan AK Parti Mardin Milletvekili Adayı Abdurrahim Akdağ ise “Türkiye çok önemli bir dönemeçten geçmektedir. Türkiye’nin uzağında olan yakınında olan ama yüreği burada olan canı kanı toprağı burada olan insanlar bu seçimin önemini önemle vurguluyorlar ve anlatıyorlar biz aday olarak belki bunu tam anlatamadık. Türkiye sadece bir seçim veremiyor Türkiye bir karar veriyor. Demir ailesinin çok önemli bir karar verdik. Sadece üç vekil 5 vekil göndermenin karar değil bu Türkiye sevdasının karardı. Türkiye insanını insanın başı dik daha müreffeh bir Türkiye’de yaşamanın karanını verdiler.”şeklinde konuştu.

Törende ayrıca AK Parti Milletvekili adayı Gönül Bekin Şahkulubey ve İl Başkanı Lokman Sinanoğlu da birer konuşma yaptılar.

Törenden sonra Hayrettin Demir tarafından davetlilere kendi konağında akşam yemeği verdi.  

 YORUMLAR :::

 1. Ali
  31 Mayıs 2011 Salı Saat 22:31 CEVAPLA
  Arkadaşlar aslında ben bu rakamları mardinlife'ın haberlerinin AKP lehine abartılı olduğunu kibar bir şekilde anlatmak için kullandım. Benim üzüldüğüm mardinlife maalesef alternatifinin yaratılmasını istediği hissine kapıldım. İnanın tarafsız olması gereken medya kurumu taraf olduğu anda hemen yerini almaya hazır onlarca kişinin olduğundan emin olsun. Ve en güzel yeri tarafsız olanın kapacığından emin olsun . Saygılarımla....
 2. gurbetci
  31 Mayıs 2011 Salı Saat 21:56 CEVAPLA
  Xoser evet ben Avrupadayim ve bazi seyler disardan bakildikca dahada iyi görünüyor, mesela avrupaya siginma hakki talebinde olanlar hak alincaya kadar ; yok gerilla yok parti yok aidat yok özgürlük yok kimlik yok yok yok aklina gelen her sey agizlarindan düsürmüyorlar tam kürt oglu kürt ve kürt halkinin birinci savunuculari oluyorlar.

  Gel gör ki siginma hakki aldiktan sonra hepsini unutup T.C pasaportunuda koydularmi ceblerine yok onlardan agasi pasasi, her seide hepsinide unutuyorlar. Türkiyedekler bunlardan da beter masa olmuslar otur denince oturu, kalk denince kalk iyorlar o yüzden birakin bu isleri kimseye faydalri klamadi bunlarin kendilerine bile.....
  Ak parti gecen dönem millet vekilleri il baskanligindan belirlenmisti, ama bu sefer secilmisler ve ayiklanmislar var.
  Mardinde bir üniversite varsa Ak partinin eseridir, Ahmet türkün bir tanede olsa hizmetini sirala sana hak verecegim.... Ak partinin Mardin icin yapacaklari var daha onlar bize lazim bu yüzden ak parti vicdanin sesini dinle
 3. ali canm
  31 Mayıs 2011 Salı Saat 20:44 CEVAPLA
  yani akp daha fazla oy alsın diye seçimden sonra muammer güler sanki bakan olacakmış izlenimi yaratmaya çalışıyorsunuz. bırakın bu yandaşlığıda tarafsız habercilik yapın.
 4. Xoser
  31 Mayıs 2011 Salı Saat 18:01 CEVAPLA
  gurbetcı nıcklı kardeşim senin ak parti'deki 4 kişi geçen dönemde işsizi fakiri doydurdu mu ? gelmişsin sayın Ahmet Türk'e laf atıyorsun tabi sen avrupadasın bazı şeylerin farkında değilsin!!
 5. Gurbetci
  31 Mayıs 2011 Salı Saat 17:15 CEVAPLA
  Herkesin tüm sorunu bitti de bir tek yesillideki kalabaligin sayisina sira geldi. Biraz gözünüzü acin ve kör siyete alet olmayin, Ahmet türk ve cevresi mardine, yada tüm il sinirlarina ne faydalari dokunmus gecen secimdde yargilanmasin diye millet acid ada oy verdi ama bu sefer yagma yok.

  Tüm il sinirlari icerisinde yasayan yetimi, yoksulu kimsesizi, fakiri düsünün onlari koruyup kollayack ve bakacak kisilere oyunuzu verin, yoksa iki elleri yakalarinizda olur, tabi günahlarida, Mardin ´i bir bütün olarak görecekseniz eyvallah yoksa herkes kendi kapisinin önünü temizlesin biz terörist degiliz olmayacagiz, bölücü asla.......
 6. Ali
  31 Mayıs 2011 Salı Saat 17:00 CEVAPLA
  Rakamlarım kulaktan dolma değildir TUIK'ten aldım bağlantısıda aşağıdadır. 2007 seçim sonuçlarına baktım Yeşillide oy sayısı 8211 kullanılan oy sayısı ise 7517 Geçerli oy sayısı 7456'dır. Kızıltepenin 2007 oy sayısı 75.115, kullanılan oy sayısı 67.890, geçerli oy sayısı ise 66.860'tır. 2007'de Kızıltepede katılım %89 Yeşillide ise % 91'dir.

  http://tuikrapor.tuik.gov.tr/reports/rwservlet?secimdb2=&report=tab2_2007.RDF&p_il=47&p_bol=0&desformat=html&ENVID=secimEnv
 7. mardinli
  31 Mayıs 2011 Salı Saat 13:31 CEVAPLA
  ne kadar bilmeden kulakdan dolma seyler yaziyorsunus bikere yok mardin kiziltepe secmen bukadarmis bilmem ne ona bakma katilima bak ve unutunus sanirim gecen genel secimde yesilli ortak karar alarak ak partiye oy vermis ve 4ncü miletvekilini secilmesini saglamisti bunu unutmusunus. ve suanlik yesillinin nufusu düsmüs olabilir ama gercek nufusu 40binin üstüdür ve her secimde herkes oy kulanmaya yesilliye gelir saten yesillinin önemli kismi kiziltepe midyat nusaybin ve mardinde yasiyor unutmayin. ve bu büyük katilimi cekemediginisden ne iftira atacaginisi bilmiyorsuunus.
 8. Xoser
  31 Mayıs 2011 Salı Saat 13:08 CEVAPLA
  gurbetçi demişsin Güvenlikci olunur neden olunmasin, terörist olmaktan bin kat iyidir....
 9. Ali
  31 Mayıs 2011 Salı Saat 11:11 CEVAPLA
  Mardinin Tüm seçmen sayısı 400.000 Civarındadır. Yeşillini oy kullanacak seçmen sayısı 8.357'dir. Yeşillini tüm seçmen sayısına oranı % 2,11'dir. Mukayese için yazıyorum Kızıltepenin oy kullancak seçmen sayısı ise 113.848'dir. Yüzdeliği ise %28,68'dir.
 10. mardinli
  31 Mayıs 2011 Salı Saat 01:23 CEVAPLA
  bu yorumlari okudumda hale gözüyle gördükleri halde hale cekmeyen muhalefet baska ne yasinki biliyorlar ak parti birinci olacaK HELE HAYRETTIN DEMIR ve asireti ve yandaslariyla ak partisine gecmesi bir yandan mardinin siyasi gidisatinida belirledi saten günlerdir merakla beklenen yesillinin siyasi görüsü belirlemesi diyer muhalif milletvekileri iyice telaslandirdi. ama aldigim duyuma göere cok asiri derecede yesillida katilim olmus.
 11. mardinli
  31 Mayıs 2011 Salı Saat 01:23 CEVAPLA
  bu yorumlari okudumda hale gözüyle gördükleri halde hale cekmeyen muhalefet baska ne yasinki biliyorlar ak parti birinci olacaK HELE HAYRETTIN DEMIR ve asireti ve yandaslariyla ak partisine gecmesi bir yandan mardinin siyasi gidisatinida belirledi saten günlerdir merakla beklenen yesillinin siyasi görüsü belirlemesi diyer muhalif milletvekileri iyice telaslandirdi. ama aldigim duyuma göere cok asiri derecede yesillida katilim olmus.
 12. yeşilli sevdalısı
  30 Mayıs 2011 Pazartesi Saat 21:21 CEVAPLA
  YEŞİLLİ NİN NÜFUSU BEŞ YIL ÖNCE 19000 İKİ AY ÖNCE 14600 ŞİMDİ 13800 VE GİTİKÇE DÜŞÜŞTE İNANMAYAN ŞÜPESİ OLAN GİTSİN TABELAYA BAKSIN BAKAMAYANLAR BAŞKASINA BAKTIRSIN BİLİP BİLMEDEN SALIYORSUNUZ YAAA TUTARSA
 13. bir memur
  30 Mayıs 2011 Pazartesi Saat 20:03 CEVAPLA
  ben yesillide calisam mardinli bir memurum ben bir tarafsis olarak konusam muhammer gülerin katildigi ve hayrettin demirin düzenledigi ve ak partiye katilma töreninde gercektende bu kadar yesillide insan görmedim coook kalabalik katilim oldu bunu diyebilirim.
 14. yesilli vatandasi
  30 Mayıs 2011 Pazartesi Saat 19:59 CEVAPLA
  buda sise kapak olsun. bu yorumlara bakiyom gülüyom sis ordamiydiniski kac kisi vardi ama ben ordaydim ine atsan yere düsmeyecek kadar insan vardi sayamayacak kadar insan vardi. sabredin 12 haziranda kac oy cikinca sisi görim.
 15. Gurbetci
  30 Mayıs 2011 Pazartesi Saat 17:20 CEVAPLA
  Merhaba,Yesilli nin nüfüsü 38bin kisidir meraklisina bu cevap, ayrica toplanan kalabaliktan duyulan rahatsizligi anlamak mümkün degildir.
  Güvenlikci olunur neden olunmasin, terörist olmaktan bin kat iyidir.

  Bu Hayrettin demirin bir oyunudur, yine ilce oylarini Muammere gülere aktardi ya helal olsun ama karsiligi ne oda cikar meydana, sen uyu YESILLI´ ve Yesilli´li secmen uyu iyi uykular bir taraftan Enver Saglam -Bir taraftan Hayrettin Demir oohhhhh ne ala memleket
 16. acırlı beldesi
  30 Mayıs 2011 Pazartesi Saat 16:20 CEVAPLA
  5000 kişi bir araya getirdikleri küllüyen yalan 12 haziran akşamı balon patlayacak bu haberi yapanlar da 5000 kişini geldiklerine inanıyorlar mı? geçenlerde 2000 kişiyi midyatta bir araya getirdiklerini yazmıştınız o haber de inandırıcı gelmedi sayılarına bol bol sıfır ekliyorlar ha ne derisiniz...
 17. AHMET
  30 Mayıs 2011 Pazartesi Saat 14:18 CEVAPLA
  YEŞİLLİNİN NÜFUSU KAÇ Kİ 5 BİN KİŞİ MUAMERİ KARŞILASIN. DİKKAT EDİN YALANCININ MUMU YATSIYA KADAR YANAR. BİRDE DOĞRULUK, ADALET, BU MEZİYETLERE DİKKAT. ÖZÜNÜZ VE SÖZÜNÜZ BİR OLSUN. YARIN VEYA YARININ YARINI DA GELDİĞİNDE BU DÜNYA İSTAYONUN SONUNA GELMİŞ OLABİLİRSİNİZ.
 18. Mérdin
  30 Mayıs 2011 Pazartesi Saat 13:12 CEVAPLA
  demirel ve özal'a kurban olun kurban!!! sen git güvenlikçi ol hala aynı zihniyet yazık yazık

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

Ali isimli yorumcuya cevap yazıyorsunuz...

POLİTİKA HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Mardin'de 4 mahallede sokağa çıkma yasağı!

Mardin'in Midyat ve Dargeçit ilçeleri kırsalında t [...]

1 gün önce...

Kısıtlamaya uymayan 9 bin 583 kişiye ceza

İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, k [...]

1 gün önce...

Mardin'de Lezzetin Yeni Adresi: NUCAN Restaurant

Mardin’de Restaurant sektöründe faaliyet gösteren [...]

1 gün önce...

Dicle Kalkınma Ajansına personel alınacak

İstihdam edilmek üzere Dicle Kalkınma Ajansına (D [...]

1 gün önce...

Mardin'de okul kültürü yeniden inşa edilecek

Mardin Artuklu Üniversitesi (MAÜ), “Tüm Bireylerin [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar
A.Vahap Kaya
A.Vahap Kaya

Bulmuşken

2
Doç.Dr. Mustafa Öztürk
Doç.Dr. Mustafa Öztürk

Derik’te Var “Ölmez Ağacı”

3
Dilan Özgün Uzm. Diyetisyen
Dilan Özgün Uzm. Diyetisyen

İnsülin direncine dikkat!

4
Mehmet Kızılkaya
Mehmet Kızılkaya

Erdemli Yaşamak

7