Altyapı Çalışması Halkı Bezdirdi

Altyapı Çalışması Halkı Bezdirdi
10 Ekim 2011 Pazartesi Saat 10:14 9

Mardin'de devam eden ve bir türlü bitmeyen altyapı çalışmaları halkın tepkisine neden oldu.

          Mardin Belediyesinin ihale yoluyla verdiği altyapı çalışması bir türlü bitmek bitmiyor. İhaleyi alan müteahhit firmanın işleri hala bitirememesi tepkilere neden oldu.

          Tepkisini dile getiren Latifiye Mahallesi Muhtarı Ali Aslan, "Mardin ilimizin genelinde yaklaşık sekiz aydan beri altyapı çalışmaları devam ediyor. Muhtarı bulunduğum mahallede ise Ramazan ayı öncesi çalışmalara başlanıldı. Ancak ramazan ayı öncesi açılan çukurlar hala kapatılabilmiş değildir. Mahalle halkı perişan durumda. Bütün mahalle halkı yol altyapı çalışmalarından dolayı sıkıntı çekmektedir. Özellikle yaşlılar ve hasta insanlar daha fazla eziyet görmektedirler. Ayrıca altyapı çalışmasından dolayı su sıkıntısı had safhada. Onbeş yirmi günde bir ancak su verilebiliyor. Hem su sıkıntısı hem açılan çukurların kapanmaması mahalleliye büyük sıkıntı vermektedir. Bu sıkıntıları Belediye Başkanına ilettim. Belediye Başkanı da şantiye ile görüştü. Şantiye elemanları ve yetkilileri geldiler. En kısa zamanda bu meseleyi halledeceklerini söylediler. Aradan çok zaman geçmesine rağmen bir gelişme olmadı" şeklinde konuştu.
YORUMLAR :::

 1. Yılmaz
  12 Ekim 2011 Çarşamba Saat 13:43 CEVAPLA
  Sayın Muhtarım bulunduğun konumun hakkını en iyi şekilde veriyorsun.Bu kadar sosyal,başarılı, eğiteme ve toplum sorunlarına duyarlı bir muhtara sahip olduğumuz için kendimizi şanslı buluyoruz.Sayende bir çok sorunu en kısa sürede çözdük.İnşallah seni daha yüksek yerlerde görecez.Her şeyin en iyisine layıksın,yolun açık olsun.Saygılarımla...
 2. aslanbey (latifiye)
  12 Ekim 2011 Çarşamba Saat 11:46 CEVAPLA
  sayın muhtarımız ali aslanı tebrik ediyorum mahallede yapılan çalışmalara bi diyecegimiz yok çalışmaların uzaması bizi bezdirdi toz dan topraktan çocuklarımız dışarı çıkamıyor muhtarım duyarlılıgından ötürü tekrar teşekkür ederim
 3. süleyman göz
  11 Ekim 2011 Salı Saat 10:03 CEVAPLA
  İYİ - KÖTÜ ÇALIŞMA YAPILIYOR. TABİ BİŞEYLERİ DÜZELTMEK İÇİN BİRYERLERDEN BAŞLAMAK GEREKİR.BİR AN ÖNCE BİTMESİ TEMENNİMİZDİR.AMA MÜTAHİT KENDİ KAFASINA GÖRE ÇALIŞIYOR.NE BİR DENETLEYEN VAR NEDE GÖZETEN...ALLAH SONUMUZU HAYIR ETSİN..İNŞALLAH MEMLEKETİN BAŞINA Bİ İŞ GETİRMEZ BUNLAR...
 4. süleyman göz
  11 Ekim 2011 Salı Saat 10:00 CEVAPLA
  SAYIN ŞİRAZE... ÇOK GÜZEL YAZMIŞSIN ÇOK GÜZEL YORUMLAIŞSIN TEBRİK EDERİM.. AMA İYİLİK YAP DENİZE AT ,BALIK BİLMEZSE ,HALIK BİLİR LAFI BAŞBAKANIN DEĞİLDİR. BU BİR ATA SÖZÜDÜR. TÜM İSLAM ALEMİ BİLİR BU LAFI..SADECE BAŞBAKANIMIZ DEĞİL..
 5. şiraze
  11 Ekim 2011 Salı Saat 00:57 CEVAPLA
  Mardin tuhaf bir yer.Başka yerde olsa bu işe giriştiği için Başkana cesaret ödülü verirler.Hele Mardin gibi zor coğrafyaya sahip insanın dahi sığmadığı sokağı olan bir yerde yapılmışsa iki madalya takarlar.Ama Mardin'de işler tersine dönüyor.Bir de Muhtar poz vermiş.Sanki Mardin'in kötülüğü için çalışma yapılıyormuş gibi.Sayın muhtar sizin bu çalışmaları halka anlatmanız izah etmeniz gerekmezmi.Kazı yapılmadan altyapı değiştirebilme imkanı sağlayan bir yöntem biliyorsanız onu söyleyin de başkan uygulasın.Başkana cesaretinden dolayı giriştiği bu iş için kutluyorum.Başbakanımızın dediği gibi iyilik yap denize at balık bilmesse halik bilir.
 6. necat yücesoy
  10 Ekim 2011 Pazartesi Saat 21:42 CEVAPLA
  muhtarım Ali ASLAN ağzına sağlık. Allah yardımcımız olsun .Gerçekten toz, toprak içindeyiz.İşe giderken nasıl gideceğimizi bilmiyoruz.Çocuklarımız sokaklardan kayarak gidiyor.Allah çocuklarımızın hakkını bırakmısın.
 7. KENAR
  10 Ekim 2011 Pazartesi Saat 13:01 CEVAPLA
  Ah Mardin halkı ah....
  Keşke 50 yıldır yapılmayan altyapın için seni yönetenleri bezdirseydin,
  Seni kandıranları, şark kurnazı politikacıları bezdirseydin,
  Siyasete para sokarak siyaseti kirletenleri bezdirseydin,
  Sorunlarını halının altına süpürenleri bezdirseydin,
  Sana yeşil alan yapmayanı, yol yapmayanı bezdirseydin,
  Yaşadığın şehre şu ana kadar tek bir çivi çakmayan yöneticileri bezdirseydin,
  Şimdi kalkmış seni düşünen seni aldatmayan ve gerçek sorunlarını çözmek için uğraşan yöneticinin çalışmalarından beziyorsun.
  Ey halkım beziyorsun ama bence yanlış kişiye beziyorsun.
 8. ALBATROS
  10 Ekim 2011 Pazartesi Saat 12:47 CEVAPLA
  Bence Başkan çok büyük hata etti.Ne gerek vardı bu kadar büyük bir işe kalkışmaya.Diğer başkanların yaptığı gibi göz boyayabilir, günü kurtarabilirdi.Varsın altyapı çürüsün, çocuklarımız bağırsak enfeksiyonundan kırılsın, içtiğimiz sular kirlensin.Susuzluk kapımızı çalsın.Ah başkan trilyonları yer altına dökeceğine sen de alavere dalavere yapabilirdin.Bence hayatının hatasını yaptın...
 9. tema
  10 Ekim 2011 Pazartesi Saat 11:02 CEVAPLA
  Kentsel Dönüşüm projesinin mardindeki ailelerin evlerini yıkıp otel dikmek için arsa yaratma projesi olduğunu hala anlamıyacakmıyız ?
  Mardin sit alanı ise Pamuk otelde neyin nesi? şehirde yeni bir beton bina yükseliyor. Mardin sit alanı değildir ve unesco hikayedir.
  Mardin Kalesinin ise ihaleleri çoktan verilmiştir bile..
  Bu zamana kadar pek çok yıkım bakım onarım yapıldı mardinin 5 yıl önceki halini özlemiyormuyuz?
  Mardin şu anda molozlar yarım kalan yıkımlar yeni rant inşaatları ve her gün artan sabun tüccarlarıyla çekilmez hal alıyor.. Üzülüyorum bu şehrn dokusunun bozulmasına.
  Mardinliler olarak bizim projemiz yokki her valinin keyfi uygulamalarına karşı çıkalım. Belediye başkanıda ne yapsın?Mardinli mardine sahip çıkmıyorsa..
  Susuzda kalacağız tozda yutacağız neysede bu kendini bilmezler yüzünden canım memleketimizden olacağız..

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

şiraze isimli yorumcuya cevap yazıyorsunuz...

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Büyükşehir'de yolsuzluk iddialarına tutuklama

Mardin Valisi Mustafa Yaman'ın Büyükşehir Belediye [...]

1 gün önce...

Yedikardeş Camii ve Külliyesi dualarla açıldı

Mardin'de Diyarbakıryolu üzerinde yapımı tamamlana [...]

1 gün önce...

Mardin’de Hera Kuaför ve Güzellik Salonu Açıldı

Mardin’de bayan Kuaför ve Güzellik Salonu işletmel [...]

1 gün önce...

Vaka sayıları bir kez daha rekor kırdı!

Türkiye'de 27 Kasım günü koronavirüs nedeniyle Bin [...]

1 gün önce...

Tarihi cadde, sokak ve meydanlar sessizliğe büründü

Mardin'de yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücade [...]

19 saat önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar