BDP'liler polis aracını engellemek istedi

BDP'liler polis aracını engellemek istedi
18 Ekim 2011 Salı Saat 13:45 1

Nusaybin'deki operasyonda polis eski Belediye Başkanı Mehmet Tanhan'ın Devrim Mahallesi Bagok Sokak üzerindeki evinde arama yaparken, Nusaybin Belediye Başkanı Ayşe Gökkan ile bir grup partili evin önünde toplandı.

Evin önünde önlem alan polis ile Bdp'liler arasında zaman zaman tartışmalar yaşandı. Eski Belediye Başkanı Tanhan, polis aracına bindirilirken, toplananlar zılgıt çekip, polis aracının önünü kesmek istedi.

Gözaltına alınanların sağlık kontrolü için götürüldüğü Devlet Hastanesi önünde Bdp'liler yine toplandı. Burada konuşan Nusaybin Belediye Başkanı Ayşe Gökkan, tarihin bu durumu affetmeyeceğini söylerek, gözaltına alınan Tanhan'ın 10 yıl ilçede belediye başkanlığı yaptığını söyledi. Nusaybin'de geçen hafta izinsiz gösteri yapan çocukların Suriye sınırındaki mayınlı alana kaçmasını gündeme getiren Gökkan, şöyle dedi:

"Küçücük çocukları mayın tarlasına, resmen intihara zorlama davranışı bu kente insanlığı ayaklar altına almışlardır. Eğer çocuklar intihara zorlanıyorsa, eğer çocuklar mayın tarlasına sürükleniyorsa, eğer bu kentin 10 yıl belediye başkanlığını yapmış birinin ve bu kentin belediye başkan yerdımcısının evi basılıyorsa artık bu ülkede kanunun olmadığı, aynen o polisin dediği 'ben devletim' devletin tespiti bu ülkede yapılmıştır. Kenan Evren askeri devlet kurdu, şu anki Başbakan da eşkıya polis devleti kurmuştur. Anayasa askıya alınmıştır, kanunlar ayak altına alınmıştır, mevcut 12 Eylül'ün yasaları bile daha domokratik bir sürece girmiştr. Nusaybin belediyesi olarak arkadaşlarımıza yapılan bu baskıyı kınıyoruz, insanlık dışı buluyoruz, bu vahşeti yapanların biran önce yargılanması gerekiyor. Arkadaşlarımızın derhal serbest bırakılmasını istiyoruz. Tüm duyarlı kamuoyunu bunu kınamaya davet ediyoruz."
YORUMLAR :::

  1. hamid
    19 Ekim 2011 Çarşamba Saat 02:52 CEVAPLA
    eşkiya öncelikle sana ve pkk ya destek verenlere denir bu devletin kanunlarına uymayanlar defolsun gitsin

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

hamid isimli yorumcuya cevap yazıyorsunuz...

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Psikolojik danışmandan korona virüsle ilgili ezber bozan açıklama

Mardin’in Artuklu ilçesinde yaşam koçluğu ve psiko [...]

19 saat önce...

Tarihi cadde, sokak ve meydanlar sessizliğe büründü

Mardin'de yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücade [...]

1 gün önce...

STK Hareketi Mardin İl başkanlından İstanbul Sözleşmesi açıklaması

Sivil Toplum Hareketi (STK) Mardin İl başkanı Serd [...]

1 gün önce...

Vali Demirtaş, Nusaybin Baraj Yolunun asfaltlanacağı müjdesini verdi

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan vekili [...]

1 gün önce...

Vali Demirtaş, Çevreyolu İçin Sahada İncelemelerde Bulundu

Mardin Valisi Mahmut Demirtaş, Kızıltepe ilçesinde [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar