Mardinli Atletler Türkiye Şampiyonu oldu

Mardinli Atletler Türkiye Şampiyonu oldu
29 Aralık 2011 Perşembe Saat 13:25 2

Mardin Atletizm Spor kulübü 76.büyük Atatürk Koşusunda takım olarak Türkiye şampiyonluğunu Mardin’e kazandırdı.

Mardin Atletizm Spor kulübü 76.büyük Atatürk Koşusunda takım olarak Türkiye şampiyonluğunu Mardin’e kazandırdı.
    Atatürk 'ün Ankara'yı ilk gördüğü yer olan Dikmen Keklik Pınarı’ndan başlayan yarışın startını Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç verdi. Yarışın başlangıç anına Bakan Kılıç 'ın yanı sıra Ankara Valisi Alaaddin Yüksel, 4. Kolordu ve Ankara Garnizon Komutanı Korgeneral İhsan Uyar, Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan Erkeklerde takım halinde birinci olan Mardin Atletizm Kulübü, ikinci olan İstanbul Zeytinburnu Belediye Spor Kulübü ve üçüncü olan Diyarbakır Emniyet Spor Kulübü'nün kupalarını Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Mehmet Terzi takdim etti.
           Ankara’da düzenlenen 76. Büyük Atatürk koşunu Mardin Atletizm Spor Kulübü takım sıralamasında katılan 15 takım arasından Türkiye Atatürk Koşusu Şampiyonu olarak Mardin ilimize önemli bir başarı daha yaşatarak Atatürk Kupasını ikinci kez Şampiyon olarak Mardin’e getirmenin gururunu bize yaşattılar.
          Türkiye Kalkınma Bakanlığı tarafından finanse edilen, Mardin Valiliği SODES Koordinasyon Birimi’nce koordine edilen ve Mardin Atletizm Spor Kulübü’nce yürütülen “Mardin’de Atletizm Sporunu Sevdirme ve Yaygınlaştırma” isimli SODES Projesi kapsamında faaliyetlere katılan alt yapıdaki sporcularda önemli başarılar elde etmiştir. Bu çalışmalarımıza katılan 6 sporcumuz Beden eğitimi ve spor bölümünü kazanıp Üniversiteli oldular. Mardin merkez ve bazı ilçelerde Atletizmin yaygınlaştırıldığı görülmektedir sporcular Atletizm sporuna Mardin de yoğun bir talep olması çocukların ve gençlerin sokaklardan kötü alışkanlıklardan uzak kalmasına ve alınan bu önemli başarıların kendilerine örnek görerek daha büyük hedeflere ulaşmak için sporcular çalışmaktadır.
             Türkiye Birinci ligdeki takımımızı desteğini esirgemeyen Kulüp yönetimi adına teşekkür eden Balkan Şampiyonu Milli Atletimiz Mehmet Münir Cura teşekkür ederek bu başarı bir ekip çalışmasıyla olmuştur bundan sonrada daha çok çalışarak marka kulüp oluğumuzu bu önemli yarışta Mardin’in sporda özlenen başarıları Mardin Atletizm Spor Kulübü olarak tüm Mardinli hemşerilerimize armağan ediyoruz.
YORUMLAR :::

  1. mardinatletizm
    31 Aralık 2011 Cumartesi Saat 18:07 CEVAPLA
    MARDİN ATLETİZM SPOR KULÜBÜ SON DÖRT YILDIR VE BU YIL ADANADA VE GAZİANTEPTE DÜZENLENEN GRUP YARIŞLARINA ALT YAPIDAKİ MARDİNLİ GENÇLERİMİZDEN YETİŞTİRDİĞİMİZ 14 SPORCUNUN MADALYA ALMASINDA ÖNEMLİ BİR KATKISI OLMUŞTUR. 6 SPORCUMUZ BEDEN EĞİTİMİ VE SPOR BÖLÜMÜNÜ KAZANDIRILDI BİRİNCİ LİGDEKİ TAKIMDA ELBETTEKİ HERKESÇE BİLİNMEKTE OLAN TRANFERSİZ HİÇ BİR TAKIM LİGDE KALAMAZ YARIŞAMAMAKTADIR BU YORUMU YAPAN KİŞİ BİRİNCİ LİGDEN HABERSİZ OLDUĞU VE YETİŞTİRİLEN ELİT DÜZEYDEKİ SPORCULARDAN HABERİ OLMADAN YORUM YAPMAKTADIR KİŞİSEL VEYA BAŞARIYI HAZMEMEKTEDİR OYSAKİ TÜRKİYENİN EN KÖKLÜ ATLETİZM TAKIMLARI ARASINA GİRMEYİ BAŞARMIŞ VERİLEN DESTEKLER SAYESİNDE 120 LİSANLI MARDİNLİ SPORCUYA ULAŞMIŞ BUGÜNE KADAR İL İÇİ VE DIŞINDA BİR ÇOK ORGANİZASYONLARA ALT YAPIDA KATILIM SAĞLANMIŞTIR BELLİKİ BU ÇALIŞMALARIMIZ BİRİLERİNİ RAHATSIZ ETMİŞTİR.BİZİ DESTEKLEYENLERE TEŞEKKÜR EDER BU HABERLERİMİZ ULUSAL BASINDA DA YER ALMIŞ MARDİNİ BAŞARIYLA TEMSİL ETMEYE DEVAM EDECEZ İNŞAALLAH BU YORUMU YAPAN ARKADAŞI ARAMIZDA GÖRMEK İSTERİZ MARDİN LİFE ÇALIŞANLARINA TEŞEKKÜR EDER ÇALIŞMALARINIZ DA BAŞARILAR DİLERİZ ....
  2. KADİR ÇELİK
    29 Aralık 2011 Perşembe Saat 18:08 CEVAPLA
    Bu bir başarı olarak değerlendirilmesin çünkü sporcular dışardan transferlerle getirilmiştir.Bu başarı olarak algılanıyorsa münir cura kendi okulundaki derslere girsin ve kendi okulundan başarılar sağlasın bakalım.Eğer çok iyi bir hocaysa Nusaybin ilçemizdeki öğrencileri sporcuları örnek alsın derslere girmiyor dışardan getirdiği sporcularla başarı sağlamay çalışıyor sizlerde onun hazırladığı haberleri yayınlıyorsunuz.Sizlere de bravo projeden ne kadar destek sağlandığı yazmıyorsunuz kör ninemiz de bu parayla başarı getirir. Sizler biraz daha uyuyun, Kendisi derslere girmeden mesaiye gelmeden maaş alsın,ek ders ücreti alsın hazır sporculara konsun sizlerde ona alkış tutun, biz koşucular niye bu kadar kötü düşünüyoruz. Çünkü hocalarımız bizi iyi eğitmemişler, çünkü bizler münir cura hocanın talebeleriyiz....

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

KADİR ÇELİK isimli yorumcuya cevap yazıyorsunuz...

SPOR HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Multidisipliner Kovid-19 Sürecine Sıradışı bir Yaklaşım

Mardin Artuklu Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakül [...]

12 saat önce...

Nur Mahallesi sakinleri doğal gaz istiyor

Mardin merkez Artuklu ilçesine bağlı Nur Mahallesi [...]

4 saat önce...

Nusaybin'e Şehit Ateşi düştü

Afrin'de görev yaptığı sırada şehit olan uzman çav [...]

1 gün önce...

Tilkiye protez bacak yaptı

Mardinli Hasan Kızıl, araba kaputuna giren bir ked [...]

6 saat önce...

5 Şiddetinde Deprem!

Siirt'in Kurtalan ilçesinde meydana gelen 5 büyükl [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar