İzmir&Mardin Uçak Seferleri İçin Göreve Çağırdı

İzmir&Mardin Uçak Seferleri İçin Göreve Çağırdı
31 Mayıs 2019 Cuma Saat 13:18 1

Mardin toplumsal dayanışma federasyonu (MTDF) Başkanı Mehmet Şerif Öter iptal edilen İzmir ve Mardin arası uçak seferlerinin yeniden başlaması için yetkilileri göreve çağırdı.

Konuyla ilgi bir açıklama yapan Mardin Toplumsal Dayanışma Federasyonu Başkanı Mehmet Şerif Öter “Bir süredir Mardin İzmir arası uçak seferleri iptal edilmiş, bu kararın geçici mi, kalıcı mı olduğunu bilemiyoruz. Bu konuda bildiğimiz tek bir şey var, o da Mardin ve Mardinlilere yapılan haksızlıklardan ve negatif ayrımcılıklardan bir tanesidir.

Mardin’de yaşayan 850 bine yakın insanımız var. Mardinli olup, metropollerde yaşayan daha fazla yani burada bir milyon yedi yüz bin Mardinli görmemezlikten gelinmiş olmalı ki her seferinde doluluk oranı Türkiye ortalamasının altında olmayan Mardin İzmir uçak seferleri akla ziyan bir şekilde iptal edilmiş. Bu kararı alan yetkililere şunu hatırlatmak istiyorum. İzmir’de yaşayan O kadar fazla Mardinli var ki bazı semtlerine küçük Mardin deniliyor. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) 2015 yılı adrese dayalı nüfus kayıt sistemi verilerine göre, İzmir 4 milyon 168 bin 415 kişi ile Türkiye’nin en kalabalık üçüncü ilidir. İzmir’de 147 bin 839 kişi Mardinliler olup, üçüncü sıradadır. Son günlerde Mardin İstanbul uçak seferlerinde de ciddi düşüş olmuş. Biz buradan yetkililere sesleniyoruz. Terör eylemlerinin yaşanmadığı son dönemlerde Mardin ilimiz turizm alanında adeta altın çağını yaşamaktadır. İptal edilen İzmir Mardin ve azaltılan İstanbul Mardin uçak seferleri turizm sektörüne de olumsuz etkisi söz konusudur. Ayrıca akrabalarının yanına gitmek isteyen Mardinlilere büyük bir zulümdür. Takdir edersiniz 1453 km. otobüsle çekilmez.

Mardin Toplumsal Dayanışma Federasyonu olarak başta Mardin valimiz Sayın Mustafa Yaman’a, İktidarımızın iki Milletvekiline Sayın Şeyhmus Dinçel ve Sayın Cengiz Demirkaya ve Ulaştırma bakanımız Sayın Cahit Turhal’a dilekçe ile başvuruda bulunacağız. Komşu illerimiz olan Şanlıurfa ve Diyarbakır’da böyle bir durum söz konusu değil. İnanıyorum yapılan bu haksız ve yanlış karar yetkililerimiz tarafından gözden geçirilerek ve uçak seferleri eski durumuna getirilecektir. Aksi halde sivil toplum örgütleri olarak demokratik baskımızı ve tepkimizi sonuna kadar göstereceğimizi, gerekirse Mardinliler olarak İzmir ve Mardin havalimanları önünde oturma eylemleri yapmaktan çekinmeyeceğimizi ifade etmek isterim. ” Dedi.YORUMLAR :::

  1. Hnkc
    31 Mayıs 2019 Cuma Saat 20:37 CEVAPLA
    Bu seferleri iptal eden edilmesine göz yuman kim warsa allah belasını wersin ben senede 3 4 defa izmire gidip gelen bi insanım derhal normale dönsün düzen per perisan ettiniz bizi

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

Hnkc isimli yorumcuya cevap yazıyorsunuz...

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Evde kalan çocuklara bayram şekeri

Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin, yeni tip koro [...]

1 gün önce...

Böcek ve sineklere karşı ilaçlama çalışması yapıldı

Mardin merkez ve bağlı ilçelerde geçtiğimiz günler [...]

1 gün önce...

Başıboş köpekler korku salıyor

Ramazan Bayramı'nda uygulanan sokağa çıkma yasağı [...]

13 saat önce...

MAR-TOD Başkanı Güngör'den Bayram Mesajı

Mardin Turizmciler ve Otelciler Derneği Yönetim Ku [...]

1 gün önce...

Kumar baskınında 7 kişiye ceza

Midyat İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro ekipleri [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN