Prof. Dr. Güneş'in Cenazesi Toprağa Verildi

Prof. Dr. Güneş'in Cenazesi Toprağa Verildi
25 Ocak 2020 Cumartesi Saat 15:50 1

Dün yaşamını yitiren Mardin Artuklu Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hüseyin Haşimi Güneş’in cenazesi bugün gözyaşları içinde Kamor Mezarlığında toprağa verildi. Prof. Güneş'i son yolculuğuna akademisyen arkadaşları ve öğrencileri uğurladı.

Bir süre önce rahatsızlanan Mardin Artuklu Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hüseyin Haşimi Güneş(48), tedavi gördüğü İstanbul'da dün yaşamını yitirmişti.

Prof. Dr. Güneş’in cenazesi bugün Mardin Devlet Hastanesi morgundan alınarak, Saruhan Camisine getirildi. Evinin önünde Türkiye’nin çeşitli üniversitelerinde öğretim üyeliği yapan arkadaşları ve öğrencileri Prof. Dr. Güneş'in cenazesinin üstüne dua okudu.

Öğle namazını müteakip Prof. Güneş'in cenazesi Müftü İsmail Çiçek tarafından kılınan cenaze namazından sonra öğretim üyesi arkadaşlarının ve öğrencilerinin omuzlarında cenaze arabasına yerleştirildi.

Güneş'in cenazesi Kamor Mezarlığında dualar eşliğinde defnedildi. Defin sırasında Prof. Güneş'in öğrencileri ve akademisyen arkadaşları imamdan izin alarak toprak attı. Cenazenin defin edilmesi sonrası cenazeye katılanlar Prof. Güneş'in ailesine taziye dileklerini iletti.

Hüseyin Haşimi Güneş için kendi dalında üniversitede yeri doldurulamayacak birisi olduğunu söyleyen akademisyenlerden Doç.Dr. Adnan Oktay, “Üniversitemiz yeri doldurulamayacak bir ilim adamını kaybetti. Çok yönlü bir insan, çok iyi bir akademisyen, çok iyi bir değerdi. Çok sıkıntılı süreçlerde çok onurlu, dik durarak o süreci tamamlayan birisiydi.”dedi.

Cenazeye AK Parti Milletvekilleri Şeyhmus Dinçel ve Cengiz Demirkaya, AK Parti İl başkanı Faruk Kılıç, Hüda Par İl Başkanı İsmail Çevik, Rektör Prof.Dr.İbrahim Özcoşar, Eğitim-Bir-Sen Başkanı Eyyüp Değer ile çok sayıda vatandaş katıldı.YORUMLAR :::

  1. Sadullah güneş
    26 Ocak 2020 Pazar Saat 07:28 CEVAPLA
    Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

Sadullah güneş isimli yorumcuya cevap yazıyorsunuz...

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Sumak alabilmek için birbirleri ile yarıştılar

Sumak alabilmek için birbirleri ile yarıştılar Sum [...]

15 saat önce...

Olacağı Buydu Sumak alabilmek için birbirleri ile yarıştılar

Sumağın korona virüse karşı iyi geldiği iddiaların [...]

1 gün önce...

Korona ihlallerine polis anında müdahale ediyor

Polis ve zabıta ekipleri, şehir merkezinde gezerek [...]

1 gün önce...

Soylu'dan sokağa çıkma yasağı sorusuna yanıt: OHAL'e gerek yok demem

Son dakika: İçişler Bakanı Süleyman Soylu, "Sokağa [...]

1 gün önce...

Ulaştırma Bakanı Cahit Turan görevden alındı

Ulaştırma Bakanı Mehmet Cahit Turan'ın yerine Adil [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN