Hakan Bayrakçı kimdir, nerelidir? Hakan Bayrakçı kaç yaşında? Hakan Bayrakçı hayatı ve biyografisi

Hakan Bayrakçı kimdir? Siyaset gündemine dair yorumları ile dikkatleri çeken Hakan Bayrakçı izleyicilerin merak konusu oldu. Peki, Hakan Bayrakçı kaç yaşında, nereli? Hakan Bayrakçı hayatı ve biyografisi! Hakan Bayrakçı kimdir?

BİYOGRAFİ
PAYLAŞ:

Siyasi partilerin devamlı olarak tanıdığı ve seçim zamanları anketleriyle göz önünde olan Sonar Araştırma Şirketinin sahibi Hakan Bayrakçı, katıldığı televizyon tartışma programlarında yaptığı açıklamalar ile oldukça dikkat çeken bir kişidir. Zaman zaman yükselmeleri ve eleştirileri ile gündem olan, çarpıcı yorumları ve tespitleri ile katıldığı programlarda dikkatleri çeken Hakan Bayrakçı hakkında araştırmalar yapılıyor. Hakan Bayrakçı kimdir? Hakan Bayrakçı kaç yaşında, nereli? Hakan Bayrakçı hayatı ve biyografisi!

HAKAN BAYRAKÇI KİMDİR? NERELİDİR? KAÇ YAŞINDA?

Hakan Bayrakçı, 28 Haziran 1960 yılında İstanbul’da doğmuştur. Annesinin ismi Seniha ve babasının ismi ise Mesut Bayrakçı’dır. Annesi İstanbullu babası Erzurumlu olan Bayrakçı ilkokul ve ortaöğretimini İstanbul'da tamamladı. Ortaokul ve lise dönemlerini Saint Benoit ve Saint Michel Fransız kolejlerinde okudu. Üniversite eğitimini ise İstanbul Üniversitesi Tarih bölümünde tamamlamıştır.

Hakan Bayrakçı Kimdir?

Hakan Bayrakçı katıldığı televizyon programlarında takdim edilirken genellikle Sonar Araştırma Şirketinin sahibi olarak tanıtılır ve 1988 yılında kurduğu Sonar Araştırma Şirketi, çok uzun yıllardır siyasetçilerin anket yaptırdığı bir araştırma şirketi olarak öne çıkmaktadır.

Danışmanlıkta bir marka

Hakan Bayrakçı Süleyman Demirel ve Bülent Ecevit gibi siyasetçilere profesyonel olarak danışmanlık hizmeti vermiştir.

Meslek hayatı boyunca pek çok siyasetçi ve kamuoyu önderine danışmanlık yapan Bayrakçı yaklaşık olarak 140 Belediye Başkanı, 40 Bakan, 14 Parti Genel Başkanı ve 7 Başbakan'a profesyonel olarak danışmanlık hizmeti verdi. 2003-2006 yıllarında TRT 1 ekranlarında tarih programı sundu. Diplomasi kanalının aktif bir ismi olan Hakan Bayrakçı çeşitli ülkelerin büyükelçiliklerine danışmanlık yaptı.

Genel kültür seviyesi yüksek ve entellektüel bir kişiliğe sahip olan Hakan Bayrakçı, Fransızca ve İngilizce bilmektedir.
Özel hayatı konusunda ise Mesut Bleda Bayrakçı isminde bir oğlu olan Hakan Bayrakçı, 10 Ocak 2021 tarihinde Çekmeköy Belediyesi Nikah Salonunda Koronavirüs tedbirleri çerçevesinde sadece 8 kişinin katıldığı bir nikah töreni ile Ece Bayrakçı hanımefendi ile evlenmiştir.

Hakan Bayrakçı’nın araştırma şirketindeki çalışmalarından hariç aynı zamanda yazmış olduğu kitaplar vardır.

Özel ve iş hayatı dışında kalan zamanlarında hobi olarak, çok sesli müzik besteleri ve resim yapmaktan keyif alan Hakan Bayrakçı, yine sanat tarihi, futbol, piyano, klasik Türk ve Batı müziği, felsefe ve sosyoloji alanlarına da ilgi duymaktadır.

Hayatını İstanbul’da sürdüren Hakan Bayrakçı çeşitli dernek ve vakıflarda da yöneticilik olarak görev almaktadır.

Hakan Bayrakçı aslen nerelidir?

  • Hakan Bayrakçı İstanbul doğumludur, fakat babası Erzurumludur.

Hakan Bayrakçı kiminle evlidir, eşi kimdir?

  • Hakan Bayrakçı, 10 Ocak 2021 tarihinde Ece Bayrakçı ile evlenmiştir.

Hakan Bayrakçı kaç yaşındadır?

  • Hakan Bayrakçı 28 Haziran 1960 doğumludur.

Hakan Bayrakçı’nın annesi ve babası kimdir?

  • Hakan Bayrakçı’nın annesi Seniha Bayrakçı’dır, babası ise Mesut Bayrakçı'dır.

Hakan Bayrakçı’nın Kitapları?

  • Çadırlar
  • Ortaçağ ve Türkler
  • Kırmızı Fırtına
  • Bozkırın Oğlu Cengiz Han

 

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle