Hakan Ural kimdir, nerelidir? Kaç yaşında? Hakan Ural eşi kimdir, kiminle evli?

Montrö Boğazlar Sözleşmesi'ne ilişkin gündem hala sıcaklığını koruyor. Son olarak ünlü isimlerden biri olan Hakan Ural konuyla ilgili bir televizyon programında açıklamalarda bulundu. Bu sebeple hayatı araştırılıyor. Peki Hakan Ural kimdir? Kaç yaşındadır? Montrö ile ilgili ne söyledi?"

GÜNCEL
PAYLAŞ:

Montrö Boğazlar Sözleşmesi'ne ilişkin gündem hala sıcaklığını koruyor. Son olarak ünlü isimlerden biri olan Hakan Ural konuyla ilgili bir televizyon programında açıklamalarda bulundu.

Montrö Boğazlar Sözleşmesi ile ilgili açıklamasının ardından sosyal medya kullanıcılarının hedefi olan Hakan Ural'a, uzmanlık alanı dahilinde olmayan bir konu hakkında konuştuğu için tepki gösteriliyor. Bu sebeple Hakan Ural'ın hayatı ve geçmişi de gündem konusu oldu. Peki Hakan Ural kimdir? Kaç yaşındadır? Montrö ile ilgili ne söyledi?

HAKAN URAL KİMDİR?

10 Mayıs 1967'de dünyaya gelen Hakan Ural Türk dizi ve sinema oyuncusudur. 54 yaşındaki Hakan Ural günümüzde televizyonlarda magazin başta olmak üzere gündemle ilgili konular hakkında değerlendirmelerde bulunuyor.

Hakan Ural'ın annesinin adı Ceyhan Cem, babası ise şarkıcı Selçuk Ural'dır. 17 yaşına geldiğinde babasının velayetine geçmiştir.

Hakan Ural 1999'da sahte çürük raporu aldığı gerekçesiyle 10 ay hapis cezasına çarptırıldı. 3713 sayılı Şartlı Tahliye Yasası'ndan yararlanarak cezasının 5'te 2'sini yattıktan sonra tahliye edildi ve askere alındı. Acemi eğitimini Hatay'da yaptı, kalan aylarını da Van'da asker olarak geçirdi.

Hakan Ural günümüzde Kanal D'de yayımlanan Neler Oluyor Hayatta adlı sabah programında Nur Tuğba Algül ile birlikte yorumculuk yapmaktadır.

HAKAN URAL KİMİNLE EVLİ? EŞİ KİMDİR?

Sibel Can ile 11 yıl evli kalan Hakan Ural, 2005’te Saray Halı’nın sahibi Necati Kurmel’in torunu Ezgi Can ile hayatını birleştirdi. 2017 yapımı gündüz kuşağı programı Gel Konuşalım’da Seda Akgül ile birlikte yorumculuk yapmaktadır.

HAKAN URAL MONTRÖ İLE İLGİLİ NE SÖYLEDİ?

Kanal D'deki Neler Oluyor Hayatta isimli televizyon programında konuşan Hakan Ural şunları söyledi:

Montrö yapıldığında boğazlardan 3000 gemi geçiyordu, Bugün bu rakam 50.000'i, 2023 de bu rakamın 86.000'i geçmesi bekleniyor. Ve tek kuruş para alamıyoruz, denetleyemiyoruz. 8 Milyar dolar üstü kaybımız var.

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle