Hakimoğlu, Güven tazeledi

Hakimoğlu, Güven tazeledi
31 Ocak 2018 Çarşamba Saat 21:46 0

AK Parti Mardin İl Kadın Kolları 5. Olağan Kongresi'nde Hülya Aksel Hakimoğlu güven tazeleyerek yeniden başkanlığa seçildi.

AK Parti'de kongre süreçleri sürüyor. Mardin AK Parti İl Kadın Kolları 5. Olağan Kogresi geniş katılımlı bir toplantıyla yeni dönem başkanlığı için tek listeyle aday gösterilen mevcut başkan Hülya Hakimoğlu, delegelerin oylarıyla yeniden güven tazeleyerek, başkanlığa seçildi.

Mardin'deki özel bir otelde gerçekleştirilen kongreye; AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ravza Kavakcı Kan, TBMM İdare Amiri AK Parti Mardin Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı,  AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkan Yardımcısı Canan Kalsın, AK Parti İl Başkanı Nihat Eri, eski İl Başkanı Mehmet Ali Dündar, 22 Dönem Mardin Milletvekili Süleyman Bölünmez, AK Parti MKYK Üyesi Zeynep Alkış, İlçe başkanları, kadın ve gençlik kolları başkanları ile kalabalık bir partili gurubu katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunuşunun ardından Divan kurulunun oluşmasıyla devam eden kongrede İl Kadın Kolları Başkanı Hülya Hekimoğlu, İl Başkanı Nihat Eri, Mardin Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı, MKYK Üyesi Zeynep Alkış'ın ardından AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ravza Kavakcı Kan, salonu dolduran partililere hitap etti.

Konuşmasında eski Türkiye ile Yeni Türkiye'nin kıyaslamasını verdiği örneklerle anlatan Kavakçı Kan, Yeni Türkiye'de Kadına karşı ayrımcılığın tamamen ortadan kalktığını, İnsana tepeden bakan devlet anlayışının yerine milletin efendisi olmaktan şeref duyan bir anlayışın geldiğine işaret etti.

Türkiye'deki değişime Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın öncülük ettiğini kaydeden Kavakcı, geçmiş dönem Türkiye'de Alevi, Sünni, Kürt, Türk ayrımı gibi, başı örtülü, başı örtüsüz ayrımı olduğunu dile getirerek, şöyle devam etti:

"2 Mayıs 1999'da seçilmiş bir kadın milletvekilinin şahsında, hepimize haddimiz bildirildi. Öyle bir had bildirildi ki senelerce kimse başörtüsüyle milletvekili olabileceğini hayal edemedi. 7 Haziran 2015 seçimleri oldu. Seçimlerin neticesinde AK Parti, tekrar büyük oylarla, halkımızın teveccühü, teşkilat mensuplarımızın, kahramanlarımızın ve özellikle kadınların çalışmasıyla tekrar iktidara geldi ve 23 Haziran 2015, tarihi bir gün. Bir kadın milletvekili, bir kadın milletvekiline ayrımcılık uygulanan o çirkin günden tam 16 sene 21 gün sonra milletvekilleri pazar günü yemin etmek için Meclis Genel Kuruluna gelirler ve kadın ve erkek milletvekilleri ile alfabetik sıraya göre Ankara'dan ilk kim yemin eder? Lütfiye Selva Çam. Başı örtülü yemin eden ilk kadın milletvekilimiz. Merve Kavakçı'ya had bildirilen günlerin geride kaldığı, sadece başı örtülü, başı örtüsüz ayrımcılığı değil, Alevi, Sünni, Kürt, Türk diye ayrımların devlet eliyle asla bu ülkede tekrar yapılamayacağını gösteren tarihi bir gün."

Kavakcı, 1999 depreminde hükümetin günlerce bölgeye gidemediğini hatırlatarak, "Şimdi mazlumların sesi olan bir liderimiz var. Dünyanın neresinde bir sıkıntı, afet olsa devletimizle, sivil toplumumuzla oradayız." ifadesini kullandı.

Kavakcı, ayrımcılık yapan, topluma tepeden bakan bir zihniyetten bugünlere gelindiğine dikkati çekerek, "Kadına karşı ayrımcılığın tamamı ortadan kalktı. İnsana tepeden bakan devlet anlayışı yerine milletin efendisi olmaktan şeref duyan bir anlayış geldi. Türkiye değişti. Başımıza 'Dünya 5'ten büyüktür.' diyen bir lider geldi. O karanlık günler geride kaldı. Cumhurbaşkanımız, liderimiz, önderimiz Recep Tayyip Erdoğan, kurulduğu ilk günden beri kadınları siyasetin öznesi olarak görüyor. Bizleri, kadın kollarını partinin ana unsuru olarak görüyor. 'Beni hiçbir zaman yanıltmayan, hiçbir zaman desteğini benden esirgemeyen kadın kollarıma teşekkür ederim.' diyor. Biz de liderimizin arkasında, gece gündüz çalışmaya var mıyız? 2019 süreci, hepimiz için çok önemli. Bunun için hep birlikte çalışmaya varmıyız?" diye sordu

Konuşmaların ardından yapılan seçimde AK Parti Mardin İl Kadın Kolları Başkanı Hülya Hakimoğlu yeniden güven tazeleyerek başkanlığa seçildi. Hekimoğlu, başkanlığa yeniden seçilmesinin ardından tebrikleri kabul etti.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

POLİTİKA HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Büyükşehirde bir görevden alma daha

Mardin Büyükşehir Belediyesinde görevden almalar d [...]

1 gün önce...

Büyükşehir'de bugün de üç kişi görevden alındı

Mardin Büyükşehir Belediyesinde devam eden teftişl [...]

8 saat önce...

Müfettişlerden Üst Düzey Yöneticiler Hakkında Suç Duyurusu

Mardin Büyükşehir Belediyesini iki aydan beri A'da [...]

1 gün önce...

Mardinli asker ağır yaralandı

Hakkari’de görev yapan Mardinli hemşehrilerimiz u [...]

15 saat önce...

Dinçel'e ikinci dönem için de üst düzey görev verildi

AK Parti Grup Yönetimi ile TBMM Başkanlık Divanı'n [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN