Harabe evde yaşayan muhtaç aile hayırseverlerden yardım bekliyor

Harabe evde yaşayan muhtaç aile hayırseverlerden yardım bekliyor
14 Ağustos 2020 Cuma Saat 17:37 0

Mardin’de maddi imkansızlık yüzünden 2 odalı yıkık dökük harabe bir eve taşınmak zorunda kalan 7 kişilik aile, evin onarımı için hayırseverlerin yardımını bekliyor.

Ülkelerindeki iç savaştan ve imkânsızlardan kaçarak Türkiye'ye yerleşen Suriyeliler, kendi imkânlarıyla kiraladıkları derme çatma evlerde kıt kanaat geçinmeye çalışıyorlar. Her birinin hikâyeleri farklı olsa da yaşadıkları hemen hemen aynı.

Savaştan kaçarak Mardin merkez Artuklu ilçesi İstasyon Mahallesine yerleşen 7 kişilik bir aile, kiraladıkları evin aylığını ödeyemeyince bir hayırseverin tahsis ettiği yıkık dökük eve taşınmak zorunda kaldılar. Aile, şimdi evin onarımı için hayırseverlerin yardımlarını bekliyor.

Kocasının kronik rahatsızlığı nedeniyle işsiz olduğu için 5 çocuğuyla olumsuz koşullarda yaşamak zorunda kaldıklarını belirten anne Cihan Abdo, hayırseverlerin ve komşularının yardımıyla geçindiklerini belirtti.

“Biz bu eve girmek zorundayız”

Kürtçe konuşan Anne Abdo, şunları söyledi:

“5 çocuğum var. Eşim rahatsız olduğu için hiçbir iş yapamıyor. Eşimin ayağında platin var. Ayrıca kalp hastası, iki defa anjiyo oldu. Şeker ve tansiyon hastalığı da çıkmış. Biz İstasyon Mahallesindeki eski bir lojmanda kalıyorduk, fakat eşim çalışamadığı için ev kirası, elektrik ve su faturalarını artık ödemiyorduk. Bu yüzden bir hayırsever bu evini bize açtı, ancak ev çok eski olduğu için yıkık döküktür. Evin kapı ve pençeleri yoktur. Biz bu eve girmek zorundayız, tamiratı yapılmazsa bile girmek zorundayız. Çünkü ev kirası ödeyecek hiçbir gücümüz kalmadı. Allah'a dua ediyorum, bize hayır eli uzatacakların Allah da yardımcıları olsun.”

Mardin Umut Kervanı Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Akman (ortada) ve yönetim kurulu üyeleri

Mardin Umut Kervanı: Gelin hep beraber bu muhtaç ailenin derdine derman olalım

Aileyi ziyaret eden Mardin Umut Kervanı yetkilileri de evin oturulacak durumda olmadığını, el birliğiyle evin tamiratı için hayırseverlere yardım çağrısında bulundu.

Mardin Umut Kervanı Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Akman, “Muhtaç ve hasta olan bir kardeşimiz için bu evdeyiz. Aileye 2 yıldır düzenli yardım yapıyoruz. Evin reisi olan babanın ayağında platin var. Ayrıca kalp, şeker ve tansiyon gibi birçok hastalıkla boğuşuyor. Bu kardeşimiz normalde Mardin İstasyon Mahallesindeki eski bir lojmanda oturuyor. Fakat ev kirasını ödeyemedikleri için hayırseverin tahsis ettiği bu evi vermiş. Ancak ev çok eski ve dökülüyor. Kapı ve pencere yok. Ayrıca kışın çatıdan su damlıyor. Bizler Mardin Umut Kervanı olarak, bu kardeşimize yardım etmek istiyoruz ve şu çağrıda bulunuyoruz: Gelin hep beraber bu muhtaç ailenin derdine derman olalım. El birliği ile bu evi oturulacak bir hale getirelim. Evin pencereleri ve kapıları yok, duvarlar dökülüyor. Bu evi oturulacak bir hale getirmek istiyoruz, bu yüzden hayırseverlerin desteğini bekliyoruz. Bu insani yardımda benim de katkım olsun diyorsanız, 0 551 946 07 78 telefonu arayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.” dedi.
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

DİKA, Dara'yı restore ederek dünyaya tanıtacak

Mardin Müze Müdürlüğü tarafından, Sanayi ve Teknol [...]

1 gün önce...

Mesleki yeterlilik belgesi verecekler Bölgede ilk defa Mardin'de hizmet vermeye başladı

Belge zorunluluğu olan meslek branşlarında istihda [...]

1 gün önce...

Dar gelirli öğrencilere destek için Anlamlı Tablet Kampanyası

Nusaybin Kaymakamlığı, uzaktan eğitim için zorluk [...]

1 gün önce...

Kültür Koleji Kapılarını Öğrencilere açtı

Mardin'de eğitime yeni bir anlayış getiren Kültür [...]

1 gün önce...

Yaralı at yol kenarına terk edilmiş halde bulundu

Savur ilçesinde yol kenarına terk edilmiş yaralı a [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar
Dilan Özgün Uzm. Diyetisyen
Dilan Özgün Uzm. Diyetisyen

Ergenlik Döneminde Beslenme

2
Fırat Ensari
Fırat Ensari

Nefes Zamanı…

4
Nezir Güneş
Nezir Güneş

Korona Deyip Geçmeyin!

5
A.Vahap Kaya
A.Vahap Kaya

Nezaket

6
Gürsel Ekmen Miroğlu
Gürsel Ekmen Miroğlu

Arabuluculuk Kurumu ve Kavramı 

7