Has Parti’de hareketli saatler

Has Parti’de hareketli saatler
10 Nisan 2011 Pazar Saat 18:34 0

12 Haziran’da yapılacak genel seçimlerde Halkın Sesi Partisi(Has Parti) Mardin İl Başkanlığında açıklanacak aday listesi öncesi hareketli saatler yaşanıyor.

  Partilerine başvuran 12 aday adayı ile birlikte İl Başkanlığında bir açıklama yapan İl Başkanı Abdulkadir Şahin, “12 Haziran 2011 tarihinde 24. Dönem milletvekili seçimleri için Halkin Sesi Partisİ Mardin il başkanlığına aday adaylığı için toplam 12 KİŞİ evraklarını eksiksiz teslim etmiş ve değerlendirmeye alınmıştır.”dedi.

   Aday adaylarımnın Mardin Merkez, Kızıltepe, Midyat, Nusaybin ve Derik ilçelerinden müracaat yaptıklarını söyleyen Şahin, “Aday adaylarımız arasında bayan ve özürlü adaylarımızda mevcuttur. Halkın sesi partisi kurulduğu günden itibaren hızlı bir yükseliş trendine girmiştir. Nitekim şubat ayında anketlere giremezken, Mart ve Nisan ayları başında yapılan anketlerde % 8,6 gibi biro y oranına ulaştığı görülmüştür. Bu durum bizlere seçimlerde baraj sorunumuzun olmayacağını göstermektedir.”diye konuştu.

Partilerinin güncel konular hakkındaki görüşlerini de anlatan Şahin, “Genel başkanımız Prof. Dr. Numan Kurtulmuş Muhtura değerlendirmesinde  Bu bildiri yargıya verilmiş bir muhtıradır. Bütün siyasi partiler ortak tavır almalıdır. Sessiz kalınırsa ileri de başka müdahalelerin hatta ihtilallerin önü açılır. TSK'nın sadece vatan savunmasında olmasını istiyorsak iç siyasete karışmasını istemiyorsak TSK'nın bu yanlıştan dönmesini sağlayacak kararlılığı ortaya koymamız gerekiyor. Sessiz kalınır birileri bu açıklamalardan güç alırsa askeri darbelerin önü açılır  12 Eylül'le hesaplaşmada geç bile kalındı. 12 Eylülle hesaplaşmak 90 yaşındaki evreni yargılamaktan ibaret değildir. 12 Eylülün getirdiği bütün mevzuat ve sistemi çöpe atmaktır. Türkiye 28 Şubatla da hesaplaşmak zorundadır. Türkiye'nin antidemokratik yapısının bütün vebalini bir Evren'e yıkamayız. 27 Nisanın 27 Mayıs'tan 28 Şubatın 12 Eylül'den ne farkı var. Bütün bunlarla hesaplaşmak Türkiye'nin boynun borçudur.''

İl Başkanı Şahin partilerine her kesimden katılım olduğunu ve önümüzdeki haftaiçinden itibaren partilerine diğer partilerden katılım sağlayanları açıklayacaklarını sözlerine ekledi


KAYNAK: Nezir GüneşYORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

POLİTİKA HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Gençleri rahatlatan karar Dargeçit'te tarihi bir karar!

​Dargeçit İlçesinde Müftülük öncülüğünde yapılan ç [...]

9 saat önce...

Kaçak yollarla Mardin'e gelen PYD'li 5 terörist tutuklandı

SURİYE'den kaçak yollarla geldikleri Mardin'in Kız [...]

1 gün önce...

Araçtan hırsızlık güvenlik kamerasına yansıdı

Kızıltepe ilçesinde park halindeki hafif ticari ar [...]

1 gün önce...

Urfa yolunda otomobil devrildi: 5 yaralı

Mardin-Şanlıurfa yolunda seyir halindeki otomobil [...]

1 gün önce...

Nusaybin'in tek yerel gazetesi satışa çıkarıldı

Nusaybin'de yayın yapan tek haftalık yerel gazetes [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN