HDP Eş Genel Başkanı Temelli Nusaybin'de

HDP Eş Genel Başkanı Temelli Nusaybin'de
17 Ekim 2019 Perşembe Saat 10:41 0

HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli geldiği Nusaybin'de partililerle bir araya geldi. Temelli daha sonra Hamam Sokakta şehit olanların ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, PYD/YPG kontrolündeki Kamışlı'dan atılan havan topları sonucu şehit olan aileleri ziyaret etmek üzere ilçeye geldi.


Beraberindeki HDP Milletvekilleri Ömer Faruk Gergerlioğlu, Dilan Dirayet Taşdemir, Pero Dündar, Ebru Günay, Necdet İpekyüz, Semra Güzel ile İçişleri Bakanlığı tarafından görevden uzaklaştırılan eski Mardin Büyükşehir Belediye başkanı Ahmet Türk ile Nusaybin'e gelen Temelli, HDP ilçe binasını ziyaret etti.


Burada açıklama yapan Temelli, "Bugün burada 12 masum insanımızı kaybettik. Ama aileler şunu bilsin ki bu ölümlerin sebebini araştıracağız. Bu ölümlerin hesabını mutlaka soracağız. Bu acı hepimizin acısı. Yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum” şeklinde konuştu.


Konuşmasında "Türkiye halklarına çağrıda bulunuyorum" diyen Temelli, "Kürt halkını yalnız bırakmayın. Bu yoz milliyetçilikten, bu arsızlıktan asla beslenmeyin. Bu düşmanlığa son verin. Buna son vermek ancak sizin sesinizi çıkarmanız ile mümkündür. Bu mücadeleye omuz verin. Eğer bugün bu düşmanlığa, bu savaşa son vermek için bir şey yapmazsanız, unutmayın bu savaş hepimizi yakar" ifadelerini kullandı.
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

POLİTİKA HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Milli Eğitim Müdürü merkeze alındı

Mardin İl Millî Eğitim Müdürü Yakup Sarı görevden [...]

1 gün önce...

Özcoşar: Hedefimiz Kültür Turizmi İhtisas Üniversitesi Olmak

Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbra [...]

1 gün önce...

Narkotik ekipleri vatandaşları bilgilendirdi

Mardin Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü v [...]

1 gün önce...

Artuklu Belediyesi’nden ağaçlandırma seferberliği

Mardin Artuklu Belediye Başkanı Abdülkadir Tutaşı, [...]

1 gün önce...

Savur'da sonbahar güzelliği

Tarihi ve doğasıyla ilgi gören Mardin'in Savur ilç [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN