HDP'de başvuru sayısı 100'e yaklaştı

HDP'de başvuru sayısı 100'e yaklaştı
05 Mayıs 2018 Cumartesi Saat 16:41 0

Mardin'de 24 Haziran 2018 seçimlerinde HDP’den milletvekili adayı olmak isteyenlerin yoğun başvuruları sürüyor. Şu ana kadar HDP Mardin İl Aday Başvuru Komisyonuna yaklaşık 100'e yakın kişi başvurdu.

Özellikle kadınlar ve 18-25 yaş arası gençlerin başvurduğu HDP'de Milletvekilliği aday adaylığı başvurusu ayın 8'ine kadar devam edecek.
Sabahın erken saatlerinden itibaren il binasına gelen aday adayları başvurularını yapıyor.
Parti yöneticileri yönetimine başvuruların yoğun olmasından dolayı aday adayları bir süre bekletilmek zorunda kalıyor.
Bekleme salonuna alınan aday adayları başvuruların tek tek incelenmesinin ardından görevliler tarafından özel olarak masaya çağırılarak başvurularını gerçekleştiriyor. Başvuru masalarının yanına ayrıca bir parti görevlisi hukuki anlamda eksikliklerin olup olmadığı da aday başvurularında tek tek inceleniyor.
Başvuru masalarını tek tek gezen eş başkanı Eylam Amak, "Partimize ilgi ortada. Yoğun bir 3-4 gün yaşayacağız. Bunu daha önce bildiğimizden her türlü önlemimizi aldık. Sistemlerimiz oluşturuldu. Başvurularda kolaylık sağlanması için her şeyi yaptık. Bu süreci başarılı bir şekilde geçireceğiz."dedi.
Bir açıklama yapan Mardin HDP Kadın meclisi de "Tüm genclere ve özellikle kadınlara çağrımız HDP Kadın partisidir, gençlerin partisidir.ve herkesimden kadınları HDP ye davet ediyoruz. HDP'nin her kademesinde eşit temsil, eşit yetki ve sorumluluk ilkeleri, HDP'nın kadın kimliğini açığa çıkaran paradigmasi  HDP'nin bir kadın partisi olduğunun açık gostergesidir. HDP kadın meclisleri ile kadınların politikada dolayısıyla kendi yaşamları üzerinden doğrudan söz ve karar sahibi olmasi icin siyasete aktif katılımını sağlamak amaciyla tüm kesimlerden kadınları HDP'ye katılmalarını ve 24 Haziranda yapilacak erken genel secimler çerçevesinde mv aday adaylığı için başvuru yapmaya davet ediyoruz.Mardin'in mozaik yapısı,kadın boyutunda da renkliligi bize gelen yoğun genç kadın aday adaylığı basvuruları ile o renkliliği tüm heyecanı ile hissetmemize neden oluyor. Bu da HDP kadın meclisimiz ve bu doğrultuda kadın mücadelemiz açısından değerli bir kazanımdır aslında. Kadınlar yaşamın ve toplumsallasmanin öncü gücüdür. Siyasette yaşamın bir parçası oldugundan;kadin öncülüğünde bir siyaset yaşama, barışa, eşitliğe dayalı bir siyasetin temelidir."dedi.
HDP'de milletvekilliği aday adaylığı başvuruları akşam üzeri itibariyle 100'e yaklaştığı öğrenildi.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

POLİTİKA HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Mardin kar yağışı ile uyandı

Sabah saat 04.00 sıralarında başlayan yoğun kar ya [...]

1 gün önce...

Otogar cinayetinde katile verilen cezayı az buldular

Şehirlerarası otogarda herkesin gözü önünde vahşic [...]

1 gün önce...

Patlayan şebekenin onarılmaması tepkilere neden oldu

Kızıltepe'de bir hafta önce patlayan su borusunun [...]

1 gün önce...

AK Parti,esnafları ziyaret etti

AK Parti Mardin İl Başkanı Faruk Kılıç, AK Parti M [...]

18 saat önce...

Prof. Dr. Güneş'in Cenazesi Toprağa Verildi

Dün yaşamını yitiren Mardin Artuklu Üniversitesi Ö [...]

17 saat önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN