HDP'li adaylar Dargeçit'te Esnafla buluştu

HDP'li adaylar Dargeçit'te Esnafla buluştu
16 Nisan 2015 Perşembe Saat 16:17 0

HDP Mardin Milletvekili adayları Gülser Yıldırım, Erol Dora, Mehmet Ali Aslan, Enise Çoban Güneyli ile Nurullah Görhan, Dargeçit'te esnaf ziyaretinde bulunarak vatandaşlarla bir araya geldi.

HDP’nin toplumun tüm renklerini kapsayan adaylarını belirlemesinin ardından alanlara inen HDP adayları, çalışmalarını sürdürürken, karşılamalar, kitle çalışmaları, halk ve esnaf ziyaretleri ise yoğun seçim çalışma programı içerisinde alanlarda sürüyor.

HDP Mardin Milletvekili adayları Gülser Yıldırım, Erol Dora, Mehmet Ali Aslan, Enise Çoban Güneyli ile Nurullah Görhan, Dargeçit ilçesinde aday tanıtım toplantısı ve halkla buluşmak üzere Dargeçit'te esnaflarla bir araya geldi.

HDP Dargeçit İlçe Örgütü tarafından düzenlenen aday tanıtım etkinliğinde bir araya gelen Dargeçitliler, ilçe merkezinde adaylarını beklerken halaya tutuştu. İlçeye konvoy halinde gelen HDP adayları büyük sevgi gösterileriyle karşılandı. Kendilerini bekleyen halkı selamlayan HDP Mardin Milletvekili Adayı Erol Dora, “Öncelikle bütün Türkiye ve Ortadoğu haklarına, demokratik ulus paradigması doğrultusunda yeni bir yaşam açan Sayın Öcalan’ı buradan selamlıyoruz. Mezopotamya’da doğan bu güneş, 8 Haziran’dan sonra bütün Türkiye’yi ısıtacaktır” dedi.

’HDP’ ye verilen her oy huzur ve demokrasi demektir’
Ardından HDP Mardin Milletvekilli adayı Gülser Yıldırım söz aldı. Mardin adaylarının renkliliğine dikkat çeken Yıldırım, Mardin halkının HDP’nin bu modelini taçlandırıp tüm Türkiye’ ye hediye edeceğini belirterek, “Botan halkı, Mardin halkı olarak bilmeliyiz ki, AKP’ye giden her oy annelerin gözyaşı, gençlerin katledilmesi, kanın akması, savaş, inkâr demektir. HDP’ ye verilen her bir oy ise barış, huzur ve demokrasi demektir. Bu vazife tarihidir ve yükü hepimizin omuzlarındadır” ifadelerini kullandı. Kobanê’de DAİŞ terör örgütü yenilgiye uğratıldığı gibi Türkiye’de de AKP’nin yenilgiye uğratılacağını aktaran Yıldırım, seçimde büyük bir başara elde edeceklerini kaydetti.

ENGELLİ ADAY GÖRHAN'I ALKIŞLADILAR
Konuşmaların ardından esnafı ziyaret eden adayların arasında yer alan ve ortepedik özürlü olmasına karşın partisinin bütün saha çalışmalarında üşenmeden yer alan HDP Mardin 6. sıra adayı Nurullah Görhan, Dargecitliler tarafından alkışlarla karşılandı. Görhan, kendisine destek veren Dargeçitli partililere zafer işareti yaparak karşılık verdi.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Gençleri rahatlatan karar Dargeçit'te tarihi bir karar!

​Dargeçit İlçesinde Müftülük öncülüğünde yapılan ç [...]

1 gün önce...

İran'dan gelen şoföre şüphe üzerine tetkik yapıldı

Kızıltepe'ye, İran'dan gelen ve yüksek ateş şikaye [...]

1 gün önce...

Husumet, barış sofrasında son buldu

Mardin'de, 2015 yılında, Kızılboğa ile Aslanhan ai [...]

1 gün önce...

HDP'de Mardin Milletvekili Mithat Sancar eş başkan seçildi

HDP 4. Olağan Büyük Kongresi'nde Eş başkan Sezai T [...]

1 gün önce...

23 Nisan İlkokulu'ndan 'Bir Çanta da Benden' Kampanyası

Kızıltepe'de ismiyle müsemma 23 Nisan İlkokulu Öğr [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN