HDP'li meclis üyeleri AK Parti'ye katıldı

Belediye seçimlerinde HDP listelerinden meclis üyelikleri görevine seçilen HDP'li belediye meclis üyeleri bir süre önce istifa ettikleri HDP'den AK Parti saflarına katılmış oldular.

GÜNCEL
PAYLAŞ:

HDP Belediye Meclis Üyeliğinden istifa eden 3 isim, 9 aydır bağımsız olarak görev yürütüyorlardı.  Halk Eğitim Merkezi (HEM) Salonunda düzenlenen katılım töreni sosyal mesafe kurallarına uyularak gerçekleşti.

Toplantıda, Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin, AK Parti İlçe Başkanı Atilla Yarış, Kadın Kolları Başkanı Elif Urazin, Bağımsız Belediye Meclis Üyeleri AK Partiye geçen üyelere rozet taktı.

Belediye Başkanı Veysi Şahin, meclis üyelerine hayırlı olsun temennisinde bulunarak, “bizlerle aynı haklara sahip olacaksınız” dedi.

Başkan Şahin, şöyle konuştu: “Bugün burada bağımsız üç belediye meclis üyesinin katılım töreni nedeni ile bir araya gelmiş bulunmaktayız. Öncelikle katılımınız için her birinize ayrı ayır teşekkür ediyorum. Hoş geldiniz diyorum, şeref verdiniz. Şu andan itibaren, sizlerde en az Veysi Şahin’in hakkı neyse bu partide, Atilla Yarış’ın neyse bu partide sizlerde aynı haklara sahip olacaksınız bundan emin olabilirisiniz.” dedi.

Seçimlerin ardından yaptıkları çalışmaları değerlendiren Şahin, “Akçakaya Mahallesinde 38 yıldır yapılamayan çalışmayı yaptık. Altyapı, kanalizasyon, parke çalışması yaptık. Hatta Büyükşehir belediyesine ait olan işleri Belediyemiz imkânlarıyla, kısıtlı imkanlarımıza rağmen gerçekleştirdik.” dedi.

Şahin, insan ve hizmet odaklı çalıştıklarını belirterek her kesime, herkese eşit hizmet yaptıklarını vurguladı.

AK Parti İlçe Başkanı Atilla Yarış ise, tevazu, samimiyet ve gayret sloganıyla belediyecilikte yeni bir anlayış ve nitelik kazandıran AK Parti'nin her vatandaşa eşit hizmet odaklı çalıştığını söyledi.

Bir süredir görüşme içinde oldukları belediye meclis üyelerinin partiye katılımlarından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Midyat İlçe Başkanı Atilla Yarış ise; "18 yıla aşkın süredir Türkiye'de hizmet alanında adeta sessiz bir devrim gerçekleştiren siyasi iradenin adıdır AK Parti. İnsanı merkezine koyan siyasi, insan odaklı bir hizmet anlayışını benimseyen ve hizmetten yana yüreği çarpan hassasiyet sahibi olan her vatandaşımızın partimizde yeri vardır. Belediye meclis üyelerimizin katılımı bizlere güç vermiştim, kendilerine bir kez daha partimizin saflarına katıldıkları için teşekkür ediyorum" dedi.

AK Partiye katılım sağlayan Belediye Meclis Üyeleri adına konuşan, Havva Balcı Akgül’de, “Midyat için bugüne kadar çalıştık bundan sonrada çalışmaya devam edeceğiz. 9 Ay bağımsız kaldığım süre içerisinde Midyat Belediye Başkanımız Sayın Veysi Şahin’in çok insancıl bir siyaset yaptığını ve Midyat’ın tüm kesimine hitap ettiğini ayırım yapmadan hizmet ettiğini gördüm. Midyat halkına hizmet için Sayın Veysi Şahin ile birlikte bu yolda yürümeye karar verdik.” diye konuştu.YORUMLAR

  • Arap ve mıhalmilerin HDP li seçmenleri adına utanıyorum ve siyasetin böylesi beni de siyasetten soğutmuştur bu siyaset değil olsa olsa ticarettir

Yorum Ekle